Англійська Прем’єр-ліга. 6-й тур.
24 вересня. 16:00. Лондон. “Емірейтс”
Головний суддя: Роберт Джонс (Англія)
Трансляція: Setanta Sports

“Арсенал”

На старті сезону “Арсенал” теж перемагав, але при цьому завжди чимось засмучував. Матч за Суперкубок Англії був переведений у серію пенальті тільки завдяки підкоригованому Аканджі удару Троссарда на останній компенсованій хвилині (1:1, 4:1 у лотереї). У другому таймі поєдинку проти “Фореста” лондонці кинули грати й ризикували втратити очки (2:1). У матчах із “Пелас” (0:1) і “Фулгемом” (2:2) самі собі вигадували проблеми на рівному місці, втрачаючи концентрацію (червона Томіясу, привоз Сака на гол відповідно).

Проте у вересні “Арсенал” поки не дозволяє журналістам заливати у свої колонки кілограми скепсису. “Манчестер Юнайтед” усі 90+ хвилин намагався заважати “гармашам” грати у футбол і, швидше, дратував індивідуалізмом, а не вражав. У підсумку заслужено отримав, адже “Арсенал” нарешті до самого кінця гнув свою лінію (3:1).

На “Гудісон Парк” Миколенко і компанія мінімально поступилися “Арсеналу” (0:1), проте команда Артети награла на більшу кількість голів і загалом виглядала набагато впевненіше, контролюючи хід зустрічі. Також лондонці встигли покуражитися в 1-му турі групового етапу Ліги Європи – нідерландський ПСВ отримав на виїзді повну торбу (4:0).

“Тоттенгем”

“Тоттенгем” поки що дуже приємно дивує. Здавалося б, пішов Гаррі Кейн, один із найкращих форвардів сучасності, прийшов Анге Постекоглу, новий і не найзірковіший тренер, але зводити процес до такого грубого формулювання не є коректним. На даний момент у “шпор” тотальна синергія із менеджером, навантаження розподілилося рівномірно між усіма футболістами. Команда відійшла від вертикальних пасів, які так полюбляв роздавати і приймати Кейн, і перейшла до тонких комбінацій, часто просто перед штрафним суперника. У такий стиль ідеально вписався Джеймс Меддісон. У п’яти матчах у англійського плеймейкера 2+2 за системою “гол + пас”.

Щоправда, зараз кожен у “Тоттенгемі” намагається демонструвати свої найкращі якості заради блага команди, не тільки Меддісон. Кожна з ліній кадрово зазнала великих змін і поки що Постекоглу вдається мотивувати нових виконавців видавати максимум. Подивимося, як буде далі.

Від ніг футболістів “Тоттенгема” вже постраждали розібраний “МЮ” (2:0), сирий “Борнмут” (0:2), новачки ліги “Бернлі” (2:5) і “Шеффілд Юнайтед” (2:1). Якщо в перших трьох випадках у “шпор” великих проблем не виникло, то з “клинками” довелося напружитися. Воно того було варте. “Шеффілд” приїхав до Лондона виключно відбиватися, гостям пощастило забити першими, але підопічні Постекоглу організували камбек. Справедлива розв’язка глядачам однозначно сподобалася (Рішарлісон, 90+8, Кулусевський, 90+10).

Особисті зустрічі

15.01.23 АПЛ “Тоттенгем” – “Арсенал” 0:2

01.10.22 АПЛ “Арсенал” – “Тоттенгем” 3:1

12.05.22 АПЛ “Тоттенгем” – “Арсенал” 3:0

26.09.21 АПЛ “Арсенал” – “Тоттенгем” 3:1

08.08.21 КТМ “Тоттенгем” – “Арсенал” 1:0

Цифри та факти

– “Арсенал” не програє вдома в матчах із “Тоттенгемом” із 2010 року;

– “Тоттенгем” виграв 4 своїх останніх поєдинки в АПЛ;

Кадрова ситуація, орієнтовні склади

В “Арсеналу” все ще лікуються Тімбер, Ель-Ненні та Парті. У матчі з “Евертоном” отримав пошкодження задньої поверхні стегна Мартінеллі. Найімовірніше, бразилець не зіграє в лондонському дербі. Водночас Постекоглу не розраховує на Бентанкура, Ло Чельсо, Сессеньйона та Хіля. Також загримів у лазарет із хрестами Перішич.

Зазначимо, що в останніх матчах Артета довіряє місце у воротах Райї, а не Рамздейлу. Іспанець не настільки потужний як англієць під часу вибору позиції, але в плані гри ногами Давід перевершує Аарона.

“Арсенал”, 4-3-3: Райя – Вайт, Саліба, Габріел, Зінченко – Едегор, Райс, Вієйра – Сака, Жезус, Троссард

“Тоттенгем”, 4-2-3-1: Вікаріо – Порро, Ромеро, Ван де Вен, Удоджі – Сарр, Біссума – Кулусевський, Меддісон, Соломон – Сон