Це залежить від поточних результатів турніру.

Попри падіння у Таблиці коефіцієнтів на дванадцяте місце, Україна зберігає шанси прямо (без кваліфікації) делегувати свою найкращу команду у групу Ліги чемпіонів. Нагадаємо, що за підсумком п’ятирічки з 2016/17 по 2020/21 включно наша Асоціація опустилася на дванадцяту позицію Таблиці коефіцієнтів, яка передбачає кваліфікаційний шлях Ліги чемпіонів і для віцечемпіона, і для чемпіона країни.

Однак УЄФА призупинив членство в організації країни-терористки під назвою «російська федерація», тож Україна фактично перебуває на одинадцятому місці ТК. А це вже шанс на пряму путівку в групу Ліги чемпіонів для найкращої команди країни – за умови, що поточну Лігу чемпіонів виграє команда, котра гарантує собі місце в групі наступного найпрестижнішого клубного євротурніру через внутрішній чемпіонат.

Станом на зараз у поточній Лізі чемпіонів активними залишаються вісім команд: «Ліверпуль» (Англія), «Манчестер Сіті» (Англія), «Челсі» (Англія), «Реал» (Іспанія), «Атлетико» (Іспанія), «Вільярреал» (Іспанія), «Баварія» (Німеччина), «Бенфіка» (Португалія).

З цих восьми представників найменше шансів на прямий вихід в групу Ліги чемпіонів через свій чемпіонат у «Вільярреала» та «Бенфіки».

Також варто зауважити, що залишається відкритим питання з розподілом єврокубкових місць для української Асоціації. Чемпіонат України через повномасштабну війну з російськими терористами-вбивцями-орками призупинений після вісімнадцяти турів, доля подальшого календаря невідома.

Після вісімнадцяти турів лідирує «Шахтар», після першого кола лідирувало «Динамо». Пріоритетна позиція Прем’єр – ліги – догравання чемпіонату й розподіл місць за спортивним принципом, але якщо цього не вдасться зробити, доведеться ухвалювати якесь вольове рішення. «Динамо», за повідомленнями ЗМІ, стоїть на позиції визнати кінцевим результатом турнірну таблицю після першого кола, «Шахтар» наполягає на тому, що потрібно враховувати усі зіграні раніше матчі. Цілком ймовірно, що ситуація вирішуватиметься голосуванням усіх членів Прем’єр – ліги.

Наступна Ліга чемпіонів попередньо повинна стартувати сьомого липня жеребкуванням попереднього раунду кваліфікації. Груповий раунд стартує 6/7 вересня, жеребкування заплановане на 25-те серпня.