Чемпіонат світу-2022. Група Е. 1-й тур
23 листопада, 15:00. Аль-Райан. Стадіон “Халіфа”.
ТВ: MEGOGO, Суспільне
Травмовані: Лерой Сане – Хідемасі Моріта

Німеччина

Поразка 0:2 на “Уемблі” влітку 2021-го в рамках 1/8 фіналу Євро-2020 стала останнім матчем Йоахіма Льова на посаді головного тренера збірної Німеччини. Його змінив Ханс-Дітер Флік, якого всі по-простому звуть Хансі. З того часу у 16-ти матчах бундестім зазнав лише однієї поразки, сенсаційно програвши вдома в Лізі Націй Угорщини, і п’ять матчів зіграв унічию. Десять інших ігор закінчилися перемогою Німеччини. Відмінний результат, і немає нічого дивного в тому, що саме команда Фліка стала першою збірною, яка вийшла на чемпіонат світу.

З іншого боку, якщо брати винятково результати матчів, то зараз бундестім переживає не найкращі часи. Згадані одна поразка та п’ять нічиїх припали якраз на останні вісім ігор – іншими словами, з останніх восьми матчів збірна Німеччини виграла лише два. Причому одна з цих перемог була в контрольному матчі напередодні ЧС над Оманом (до речі, єдиний гол був забитий лише на 80-й хвилині зусиллями форварда “Вердера” Нікласа Фюллкруга, для якого гра була дебютною за головну команду країни). Тож не поспішайте зараховувати німців у фаворити. Їхня гра далека від ідеалу.

До речі, якщо Німеччина все ж таки зможе перемогти в Катарі, то наздожене Бразилію за кількістю тріумфів на чемпіонатах світу. Італія, у якої, як і у бундестім, чотири титули, на ЧС-2022 не поїхала, тож Європа сподівається лише на підопічних Фліка. Але, зрозуміло, говорити про це дуже рано.

Зазначу, що збірна Німеччини виграла всі свої стартові матчі у фінальних частинах чемпіонатів світу, крім останнього – у 2018 році з Мексикою (поразка 0:1).

Японія

Якщо Німеччина чотири роки тому створила сенсацію зі знаком мінус, не вийшовши з групи в ранзі чемпіона світу, то Японія ледь не стала головним відкриттям всього турніру. У 1/8 фіналу азіатська команда потрапила на Бельгію, якій пророкували лаври переможця ЧС, і була заздалегідь похована. Але за 20 хвилин до кінця того матчу рахунок був 2:0 на користь японців! Однак їм явно не вистачило досвіду та нервів: більш досвідчені у таких справах бельгійці перевернули матч, встигнувши забити три м’ячі в основний час. А перший в історії збірної Японії вихід до чвертьфіналу мундіалю був так близько…

Що ж, 2022 року “самураї” спробують знову. Варто зазначити, що команда Хадзіме Моріясу провела чудову кваліфікацію. На першому відбірному груповому етапі японцям протистояли збірні Таджикистану, Киргизстану, Монголії та М’янми. Немає нічого дивного, що наші герої виграли усі вісім матчів, забивши в них 46 м’ячів і пропустивши лише два. Такі результати, як Монголія – Японія 0:14 та Японія – М’янма 10:0, без сумніву, увійдуть до скарбниці світового футболу, їх згадуватимуть через століття і про них заспіватимуть пісні… Потім відбувся другий груповий етап, на якому суперники були вже набагато серйозніші: Саудівська Аравія, Австралія, Оман, Китай та В’єтнам. Японці не змогли зайняти перше місце, залишившись другими, але на ЧС проходили перші три збірні, так що в Країні сонця, що сходить, особливо не переживали про результат. Але дві поразки (особливо домашня від Оману, який, як бачимо, потріпав нерви обом учасникам матчу) мали насторожити шанувальників команди напередодні катарського свята футболу.

Німеччина та Японія ніколи раніше не зустрічалися в офіційному матчі – були лише два товариські, та й то дуже давно, у 2004-му та 2006-му роках. Перший закінчився переконливою перемогою німців із рахунком 3:0, а другий приніс бойову нічию 2:2. Причому японці на 65-й хвилині повели 2:0 і починали вже потихеньку святкувати сенсацію, проте Клозе та Швайнштайгер за п’ять хвилин звели всі зусилля суперника нанівець. До речі, Мирослав у першій грі цих команд зробив дубль, тож є фахівцем по Японії. Фліку потрібно було брати його на ЧС спеціально під перший матч.