Сьомого вересня у першому турі розіграшу Ліги націй у дивізіоні В збірна України зустрічалася зі збірною Албанії.

Ліга націй. Група В1. 1-й тур.

Україна – Албанія – 1:2

 Голи: Конопля (49) – Ісмайлі (54), Асані (66)

 Попередження: Асані (68)

Україна: Трубін, Миколенко, Забарний, Матвієнко, Конопля, Бражко (Маліновський, 81), Шапаренко (Ванат, 72), Судаков (Ярмоленко, 72), Кабаєв (Піхальонок, 72), Яремчук, Циганков (Зінченко, 81)

Запас: Бущан, Лунін, Бондар, Таловєров, Сидорчук, Степаненко, Тимчик

Албанія: Стракоша, Мітай, Кумбула, Ісмайлі, Хюсай, Рамадані, Аслані, Асані, Н.Байрамі (Ходжа, 77), Лячі (Беріша, 72), Манай

Запас: Сімоні, Шеррі, Балью, А.Байрамі, Узуні, Міхай, Сефері, Хадрой, Спахіу, Абраши

Арбітр: Луїш Годінью (Португалія)

Стадіон «Лєтна» (Прага, Чехія)

Михайло Мудрик ще за день до матчу перестав тренуватись, а потім стало відомо про невеличку травму Михайла. За його відсутності позицію лівого вінгера майже напевне мав закрити дебютант Кабаєв – хоча в теорії можна було перевести Циганкова ліворуч (або навіть Яремчука!). Сергій Ребров не став нічого вигадувати, випустивши Владислава у старті.

Щодо фізичної готовності Віктора виникали серйозні сумніви, однак тренерський штаб довірив Віктору місце в основі. Це автоматично підтягнуло Коноплю на правий фланг оборони – Юхиму настільки ж зручно з вінгером Жирони, наскільки Тимчику зручно з Ярмоленком. Обидва залишились у запасі.

Лінія оборони не здивувала, а Трубін прогнозовано залишився у воротах. Цікаво виглядала конфігурація в центрі, адже Бражко нарешті почав з перших хвилин, а Зінченко поступився місцем Шапаренку. Перед грою було цікаво поглянути, чи стане Сергій Станіславович підтягувати Миколу лівіше, аби відтворити динамівську зв’язку з Кабаєвим – чи лівіше працюватиме Судаков, якому там зручніше?

Зінченка знову помітили з невеселим обличчям на лавці, але за годину до гри Олександр був веселішим. Українець зустрівся з Пабло Сабалетою – колишнім одноклубником, а нині асистентом тренера збірної Албанії.

Старт зустрічі не обійшовся без ексцесів. Спочатку виникли проблеми з гімном України – трек на стадіоні у Празі дещо “залагав” на перших нотах. А потім Яремчука змусили переодягнути гетри, адже арбітр заборонив грати в дірявих.

Перший небезпечний момент у матчі створили албанці на 8-й хвилині: Мітай пройшов лівим флангом і відпасував на Лячі – той бив у дотик, але не влучив у дальній кут. В українців відверто нічого не виходило, натомість суперник мав шанси відзначитись – чого вартує лише сейв Трубіна після удару Аслані.

Наприкінці тайму «синьо-жовті» створили два поспіль вбивчі моменти: спочатку Яремчук бив з гострого кута, але голкіпер виніс на кутовий, а за мить Бражко виграв верхову боротьбу після навісу з корнера, однак пробив повз праву стійку.

По перерві Україна вийшла вперед: Миколенко вирізав діагональ на правий фланг і Конопля з лету замкнув у ближній кут. Албанці дуже швидко відігрались: спочатку Трубін видав дивовижний сейв після удару з лінії штрафного, а за мить після кутового і серії рикошетів Ісмаїлі зумів добити сферу у сітку. Майже одразу міг забивати Циганков, але автор гола примудрився заблокувати удар головою.

На 66-й хвилині албанці розкатали оборону суперника, Манай прострілив з правого флангу поміж ніг Циганкова і Асані переправив м’яч у ворота. Наприкінці зустрічі Піхальонок пробив над поперечиною, а Маліновський – повз ворота. Вже у доданий час Манай зі штрафного був близький до ще одного гола, але пошкодував українців.

До слова, у паралельному матчі нашої групи Грузія розгромила Чехію з рахунком 4:1. Як наслідок, у турнірній таблиці групи В1 Грузія і Албанія набрали по 3 пункти, Україна і Чехія поки без очок.