Найкращий тренер вересня місяця в Першій лізі за визнанням «УФ» ‒ головний тренер Інгульця Лупашко. Ось його відверте інтерв’ю.
15 очок із 15-ти можливих заробив Інгулець у п’яти матчах вересня 2023 року. Це – лідер Групи «Б» з уже 12-очковим відривом. Хоча навіть при цьому Олександр Поворознюк, як президент клубу, мотивує колектив критикою.
Звісно, журі ПФЛ, Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу та сайту «Український футбол» не сумнівалося щодо вибору найкращого тренера чергового місяця. Це ‒ Владислав Лупашко, який очолив Інгулець у складний момент плей-офф за місце в УПЛ і продовжив роботу з командою, щоб повернути її на найвищий рівень.
Найкращий тренер вересня у Першій лізі Владислав Лупашко дав інтерв’ю «УФ»:
- відзначив прогрес футболістів під час сезону,
- розповів про важливість роботи з молодими гравцями,
- а також оцінив роботу всього тренерського штабу.
‐ Владиславе, наскільки важливим для вас є визнання найкращим тренером вересня у Першій лізі? Напевно, для молодого спеціаліста приємно перемогти у цій номінації?
‐ Для мене будь-яка нагорода є приємною. На мою думку, треба також відзначати весь тренерський штаб, адже ми спільно працюємо на результат. У нас дійсно командна робота і кожен відповідає за свою парафію. Я ухвалюю остаточне рішення, але перед тим радимося з тренерським штабом.
‐ І хто ж входить у ваш штаб?
‐ Для мене велика честь працювати з такими професіоналами і гарними людьми. Тренер-воротарів Богдан Шуст весь свій вільний час приділяє роботі з своїми підопічними. Допомагає нам з роботою під час стандартів. Успішно інтегруємо воротарів у наш тренувальний процес. Ігор Єрмаков постійно аналізує наш тренувальний процес і ігри, він вкрай вимогливий до футболістів і до себе.
Вадим Шутенко також всього себе віддає тренувальному процесу. Він багато індивідуально працює з футболістами в тренажерному залі. Приємно, що така робота приносить свої плоди. Колеги відзначають хорошу фізичну підготовку Інгульця, яка дозволяє грати інтенсивно. Тренер-аналітик Сергій Вертиль розбирає нашу гру, наших суперників і надає всю необхідну інформацію.
‐ Інгулець у вересні виграв всі п’ять матчів. Які фактори вплинули на такий результат команди?
‐ Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо вдосконалюватися. Після зіграного матчу аналізуємо власні помилки і не впадаємо в ейфорію. Розуміємо, що більша частина сезону ще попереду. Кожного дня вимагаємо від футболістів максимальної самовіддачі на тренуваннях. Наша серйозна підготовка до кожного суперника приносить результат.
‐ Погоджуєтеся з тим, що Інгулець вже можна назвати тренерською командою? У чому насамперед прогресуєте по ходу сезону?
‐ Команда грає так, як цього хоче тренерський штаб. Чудово, що хлопці поділяють наші погляди на футбол. Безумовно, межі досконалості не існує, тому нам варто ще багато над чим працювати. У більшості матчів хлопцям вдається реалізувати наші настанови. Дійсно, Інгулець – це тренерська команда. Футболісти знають, що їм робити в тій чи іншій ситуації. Тренерські команди супернику легше розібрати, але хлопці все виконують на високому рівні і цьому протидіяти складно.
‐ Напевно, найбільш складним для вас стало протистояння з Гірником-Спорт, якщо враховувати перебіг матчу: господарі відігралися на 80-й хвилині, ваші гравці на 96-й забили пенальті. Футболісти зарано повірили у перемогу та втратили концентрацію?
‐ У цьому матчі дали можливість відпочити низці лідерів, адже розуміли, що їм це потрібно. Футболісти мають відпочивати фізично і психологічно. Бачив, що хлопці змучені морально. Дещо змінили тренувальний процес, послабили навантаження. Їхали на гру на автобусі. Вважаю, що молоді футболісти зіграли непогано, але свої моменти варто реалізовувати. Натомість суперник забив. Головне, що грали до кінця і вирвали перемогу.
‐ Команда у низці матчів не грала в оптимальному складі, але на структуру гри відсутність лідерів не позначалася. Це свідчить про відсутність кадрового голоду?
‐ Кожен футболіст має розуміти, що йому робити на полі, а також знати, що робить його партнер. Саме від цього залежить структура гри. Велику увагу приділяємо підготовці футболістів, які отримують мало ігрового часу. Тренер з фізичної підготовки з ними окремо працює у тренажерному залі, після матчів. Коли вони отримують шанс, то до цього вже готові.
‐ Наскільки, на вашу думку, вдається поєднувати результат та роботу з молодими футболістами? Задоволені прогресом молоді? Наприклад, у минулому турі своїм дебютним голом відзначився Гаджук…
‐ Безумовно, дуже задоволені прогресом молодих футболіст. Хлопці знають, що якщо проявлять себе на тренуваннях, то отримують шанс грати в основі. Вважаю, що всі наші молоді гравці спрогресували від початку сезону. Чабан, Лісняк, Місержи грають на високому рівні. Сергію Місержи було непросто, адже його запросили з аматорських змагань (чемпіонату Одещини) і не було серйозного тренувального процесу.
Також вже по ходу сезону запросили Гаджука, який добре адаптувався у новому колективі. Вітаю його з дебютним голом. Орендований молодий захисник Ставничий досягнув прогресу, але розуміємо, що у центрі захисту не можемо змінювати гравців. Також у нас є молодий воротар Сметанка, який працює і очікує на свій шанс. Боровський непогано виглядає у тренувальному процесі. Намагаємося молоді надавати ігровий час, але не варто забувати, що команда веде боротьбу за підвищення у класі.
‐ Награна базова схема 1-4-1-4-1, але вона під час матчів може змінюватися. Наприклад, в матчі з Вікторією замість Сидоренка на правому фланзі захисту грав гравець групи атаки Козиренко. Наскільки ви задоволені варіативністю команди?
‐ Під час матчів можемо видозмінювати свою тактичну схему. Маємо використовувати вільних простір, який надає нам суперник. В залежності від цього футболісти розташовуються на полі. Намагаємося притримуватися своєї структури гри. Юрій є вінгером-плеймейкером на фланзі. Звикли до того, що на цій позиції грають швидкісні футболісти, але Козиренко дуже розумний гравець. Він добре розташовується на полі, вчасно відкривається. Це дійсно сучасний футболіст, який ще не реалізував на повну свій потенціал. Такі гравці мають більше забивати. Коли він, перш за все, сам повірить у себе, то всі побачать справжнього Юру Козиренка.
‐ У чому на вашу думку ще варто додавати Інгульцю? Які завдання ставите на цю частину сезону?
‐ Ми активно пресингуємо, але в цьому ще варто додавати. Хлопці можуть дещо з запізненням піти у пресинг, не до кінця ще розуміють наші вимоги у цьому компоненті. Треба відпрацювати все до автоматизму. До того ж, варто надійніше грати у захисті. Всі футболісти мають були «голодними» до гри на нуль. Розуміємо, що більшість команд проти нас обороняються у середньому блоці, тому маємо додавати у позиційному футболі.
Пресслужба ПФЛ