Президент «Динамо» Київ Ігор Суркіс розповів про благодійне європейське турне свого клубу.

«Це ще один крок для допомоги Україні. Давайте будемо відвертими: наші футболісти можуть принести максимальну користь країні, граючи у футбол. «Динамо» має дуже серйозну репутацію в Європі, це ім’я та бренд, які можуть бути цікавими європейськими вболівальниками. Благодійні матчі динамівців мають дві головні цілі. Це ще більше уваги до війни в Україні, аби про неї говорили та писали в Європі, аби люди приходили на стадіони та висловлювали підтримку українському народу, показуючи урядам своїх країн, що нашій країні необхідно допомагати. Друга мета – це збір коштів на допомогу Україні, коли в умовах масштабної війни економічна підтримка має велике значення.

Ми спеціально організували якнайбільше матчів за короткий проміжок часу. З 12 по 28 квітня «Динамо» зіграє у Польщі, Туреччині, Румунії, Німеччині та Хорватії. Ми плануємо розширювати географію поєдинків, ведемо переговори із низкою клубів з інших країн. Це непростий процес, сезон підходить до завершення, багато команд вирішують свої питання в національних чемпіонатах, ряд топ-клубів виступає в декількох турнірах, тому є різні нюанси.

Наш клуб дякує всім, хто пішов назустріч «Динамо» в організації благодійного турне. Керівництво нашої країни сприяє проведенню цих матчів, чотири міністерства беруть участь в організації ігор (Міністерство закордонних справ, Міністерство молоді та спорту, Міністерство соціальної політики, Міністерство культури та інформаційної політики), президент УЄФА всіляко підтримує наші ініціативи. Керівники європейських футбольних федерацій, президенти клубів, місцеві ЗМІ – всі вони на нашому боці, ми бачимо їхню підтримку, вдячні їм за розуміння та допомогу. Нині це важливо для України.

Не забуватимемо і про національну збірну України. Під час війни футбол навіть не на другому плані, але нашій країні потрібні перемоги на всіх напрямках. Вихід збірної до фінальної частини чемпіонату світу міг би стати хорошою емоційною подією для українського народу», – сказав Суркіс.