Напевно, лише найбільші оптимісти розраховували на те, що “Дніпро-1” зуміє поборотися за вихід до наступного раунду Ліги Європи. Поразка 0:3 у Празі не залишала багато шансів. Але поборотися за позитивний результат, який допоможе Україні утримати позиції у таблиці коефіцієнтів, необхідно було.
Ліга Європи, кваліфікація.
СК Дніпро-1 Україна – Славія Прага, Чехія 1 : 1.
1 – 0. Рубчинський – 45+1.
1 – 1. Юречка – 52.
Дніпро-1: Кінарейкін, Каплієнко, Кравець (Сваток 73), Сарапій, Пасіч, Бабенко, Рубчинський, Горбунов (Білл 64), Піхальонок (Лєднєв 73), Гуцуляк, Філіппов (Ківінда 64)
Запасні: Валеф, Білл, Горін, Ківінда, Когут, Лєднєв, Пуріта, Сваток, Танчик
Славія: Коларж, Провод, Голеш, Усу, Масопуст (Доудєра 70), Зеферіс, Дорлі (Громада 85), Шевчик, ван Бюрен (Хитіл 75), Юречка (Юрашек 85), Шранц (Влчек 70)
Запасні: Мандоус, Сиротник, Боржіл, Влчек, Громада, Доудєра, Тіджані, Томич, Хитіл, Юрашек
СК Дніпро-1 досить несподівано залишився без одного зі своїх лідерів – центрхава-універсала Бланко. Аргентинець отримав пошкодження, тож його замінив Горбунов. Крім того, в запасі залишився Сваток, який після першого тайму в Празі на полі не з’являвся. На банку присів і Лєднєв.
Олександр Кучер перевів Кравця на позицію центрбека, в той час як ролі фулбеків виконували Пасіч і Каплієнко. На вістрі атаки знову вийшов Філіппов, під ним розташувався Піхальонок, а вінгерами були Гуцуляк і Рубчинський.
Індржих Трпішовскі не міг розраховувати на центрбека Огбу, дискваліфікованого за фол проти Гуцуляка в першій зустрічі – його місце зайняв Усу. Крім того, замість Лінгра в атакувальній групі вийшов Шевчік. Інших змін у Славії не було.
Славія у матчі-відповіді різко збавила в інтенсивності, що й не дивно при перевазі в три голи. Чехи вмикали повну потужність у грі без м’яча лишень на окремі короткі відрізки, більше граючи в середньому блоці. Пресинг проти центрбеків на стадії білд-апу майже не застосовувався.
Можливо, пражани діяли так, пам’ятаючи про тотальну немічність СК Дніпра-1 в просуваннях на Еден Арені. Втім, у Кошіце все було інакше – підопічні Олександар Кучера явно додали у якості своїх володінь. Кравець і Сарапій підіймались аж до центрального кола, виконували діагоналі та намагались обігруватись. Що найбільш важливо, у “спортклубівців” з’явились варіанти для передач.
Цьому допомогла динамічна структура дніпровців. Зокрема, вінгери на початку позиційного наступу відкривались ближче до центру поля, відкриваючи фланги для підйому вінгерів. Давалася взнаки і наявність Піхальонка – він регулярно пропонував себе між лініями. Зрештою, змінився сам дух гри СК Дніпра-1 – гравці не стояли на місці, а намагалися сміливо пройти вперед, обіграти чи сформувати трикутники.
Підопічні Олександра Кучера навіть пресингували Славію на її третині, а при роботі в середньому блоці команді часто вдавалося витискати суперника у фланги. Щоправда, таку картину гри не можна було назвати ідеальною – якості в діях СК Дніпра-1 бракувало. Були неточні паси, позиційні провали й непорозуміння.
Одну з класних передач Сарапія на останню третину Філіппов просто не відчув, зробивши ривок у протилежний бік – не вистачає зіграності. В цілому, від СК хотілося більш швидкого прийняття рішень, але загалом колектив зробив суттєвий прогрес у своєму футболі. На чужій половині команда провела мінімум половину часу (а не третину, як у Празі).
Наслідком вищезазначених факторів став сухий старт першого тайму. До 20-х хваилин Славія не створила жодного небезпечного епізоду, хоча й СК Дніпро-1 не мав чим похизуватись. Гра була відносно рівною, але потім почала розкриватись.
Друга половина першого тайму була веселішою. Славія стала працювати агресивніше, вмикаючи високу інтенсивність і караючи привізну оборону СК за помилки. До честі дніпровців, вони вже не страждали після банальних кросів та подач, але три гольових моменти “жовто-чорні” ковтнули.
Так, на 23-й хвилині Юречка відкрився на лівому куті штрафного під закидушку Провода, скинувши її у дотик на лінію. Звідти потужно пробив Ван Бурен – м’яч летів точно в дев’ятку, однак Кінарейкін врятував СК Дніпро-1!
На 35-й же Ван Бурен забіг за спину Сарапію в контратаці, прийняв розрізний пас і вийшов віч-на-віч з Кінарекіним. Юний голкіпер виручив і тут. Перед перервою ж нідерландець знову вривався у зону на правому краю штрафного й перекинув Кінарейкіна – втім, м’яч перелетів і ворота.
Але СК Дніпро-1 відповідав на кожен небезпечний епізод. Так, на 27-й хвилині класна комбінація на куті штрафного між Горбуновим і Гуцуляком завершилась скидкою Олексія під удар Піхальонку – Сашко бахнув з лінії низом, змусивши Коларжа парирувати. На 44-й же Горбунов сміливо прорвався на лівий край і виконав навіс, який з близької відстані замкнув Сарапій. Точно в руки Коларжу.
Зрештою, у компенсований час СК Дніпро-1 добився свого, відкривши рахунок ефектним лонгшотом Рубчинського в дальній кут. 1:0! У повітрі запахло камбеком…
Старт другого тайму не відрізнявся від завершення першого. Всього за дві хвилини після відновлення гри Піхальонок міг забивати внаслідок прострілу з лівого флангу та замикання з лету – Коларж парирував, а Ван Бурен вже на 50-й відповів ударом з лету з меж штрафного. М’яч йому подарував Пасіч, але нападник пробив вище воріт.
На жаль, ще через дві хвилини Славія закрила гру. Взнаки далася висока лінія не найбільш надійної оборони. Провод зумів розрізати її передачею на Юречку, а той вийшов на побачення з Кінарейкіном – далі стався удар у дальній кут. Лайнсмен спочатку показав офсайд, але трохи згодом гол зарахували. 1:1.
На цьому матч дійсно завершився. Не можна сказати, що СК Дніпро-1 не старався, але жодного цікавого епізоду на чужій половині після пропущеного гола команда не створила. Вже після появи Ківінди й Білла на 62-й хвилині стало зрозуміло, що Олександр Кучер просто дає пограти своїм підопічним.
Славія теж особливо не старалась, хоча два гольових моменти пражани організували. Із зони перед штрафним небезпечно пробивали Зафейріс і Доудера, причому останній перед своїм ударом ще й переграв Бабенка. Один постріл витягнув Кінарейкін, а інший пройшов повз дальню стійку.
У підсумку, фінальний свисток зафіксував результативну нічию. СК Дніпро-1 після вильоту з кваліфікації ЛЧ покидає і кваліфікацію ЛЄ, але попереду кваліфікація Ліги конференцій. Суперником “спортклубівців” стане Спартак Трнава.