Очільник Кременя Сергій Ковнір розповів про актуальні кубні новини

– Пане Сергію, нинішнього літа фахівці заговорили про кременчуцький клуб як такий, що вміє розвивати гравців і потім їх успішно продавати. Виправданий крок, Сергію Володимировичу?

– “Кремінь” є комерційною організацією, створеною з метою отримання прибутку. Як, власне, і будь-яке інше підприємство. Ми вже не на початку, а в середині довгого шляху до досягнення цієї мети. Директор Андрій Філь неодноразово заявляв, що основною стратегією нашого клубу є чітко сформована трансферна політика. Ми обрали свою нішу, “Кремінь” – наймолодша команда в Першій лізі, наша мета – розвиток молодих гравців та подальший їхній продаж. До слова, таким шляхом йде чимало провідних клубів у Європі.

– Які переваги у цій стратегії?

– Цього року завдяки трансферам нам вдалося згенерувати половину бюджету клубу, і ми знаємо, для нас це – не межа. Вважаю, що ми також успішно замінили гравців, що пішли від нас, не менш талановитою молоддю. Завдяки злагодженій роботі, стабільності, довірі до гравців та доброзичливій атмосфері в колективі агенти вже самі звертаються до нас із відповідними пропозиціями. Це дає можливість обирати.

– Тобто цей процес – природній?

– Ми обрали важкий і, можливо, невдячний шлях, який важко оцінити з дивану. У нашому клубі гравці систематизують свої вміння та йдуть у подальше футбольне життя, як самостійні та самодостатні виконавці. У нас вони здобувають необхідну освіту з практикою. Однак ми визнаємо, що для подальшого розвитку гравцям необхідна зміна обстановки та досвідчені партнери в тренувальному та ігровому процесах.

– Влітку з Кременчука пішли лідери…

– Ми організували кілька трансферів. Кирило Матвєєв перейшов у “Карпати”, Данило Єрмолов – у “Ворсклу”, Данило Фальковський та Денис Галата – у “Металург”. Останній, зазначу, виступатиме в запорізькому клубі на засадах оренди.

Кожен із цих хлопців зробив певний внесок у розвиток нашого клубу. Ми їм дякуємо і бажаємо вдачі.

– Знаю, що у вас була можливість зберегти Галату, але ви його відпустили до Запоріжжя. Чому?

– Денис сформувався та зміцнів у нашому клубі. Він зробив величезний внесок у розвиток “Кременя”. У нас була усна домовленість про те, що за хорошої пропозиції ми його відпустимо. Ми звикли виконувати те, що закріплено не лише на папері, а й в особистих розмовах. Взаємна довіра для нас – найцінніша.

– Трансфери дозволили збільшити бюджет?

– Як я уже казав, “Кремінь” – клуб приватний, який існує за рахунок особистих інвестицій. У нас немає жодної копійки муніципальних грошей. Щоб протистояти фінансовим монстрам – таким, приміром, як “Карпати”, “ЛНЗ” або “Полісся”, ми змушені здійснювати трансфери. Це дозволяє нам бути стабільним клубом – без затримок по зарплатам та преміям.

– Торік до Другої ліги було заявлено “Кремінь-2”. Цей проект себе виправдовує?

– Гадаю, що найближчий сезон відповість на ваше запитання. Основним завданням команди, кістяк якої складали хлопці 2006 року народження, було виховання здібної молоді. Кількох гравців Роман Локтіонов планує залучити до роботи з “Кременем”. Рівень гри цих хлопців на новому, значно вищому рівні, вочевидь, і стане тим лакмусовим папірцем.

Насамкінець хочу додати, що в цей складний час найголовніше – перемога України і не на футбольному полі. А вже по можливості – максимально зберегти наші клуби і наш футбол.

Пресслужба ПФЛ за матеріалами footboom.com