Британська влада заборонила витрачати 2,3 млрд фунтів ($2,9 млрд), які виручив російський олігарх Роман Абрамович від продажу «Челсі», за межами України
«Враховуючи нещодавні спекуляції щодо використання грошей, отриманих від продажу «Челсі», я хотів би надати оновлену інформацію про статус цих фондів як керівника фонду, який створюється для їхньої виплати.
Коли «Челсі» був проданий, виручені кошти були передані нашому фонду, щоб вони могли принести користь «всім жертвам війни в Україні та її наслідків», умови, які згодом були записані в документах про продаж, затверджених урядом.
Рік потому уряд повідомляє фонду, що через угоду з ЄС кошти буде надано лише в тому випадку, якщо ми погодимося обмежити витрати географічними кордонами України і не можемо розглянути будь-який запит, який би виділив гроші українцям за межами України, або сім’ям, які приймають їх в інших країнах, включаючи такі місця, як Велика Британія.
Щоб уникнути сумнівів, мною було висунуто прохання надати гроші «всім жертвам війни в Україні та її наслідків» після консультацій з іншими гуманітарними експертами, оскільки досвідчені гуманітарні працівники прекрасно знають, що хвилі війни змінюються, а гуманітарні потреби війни створюють зміни разом з нею.
Як допомогли проілюструвати недавні заворушення в Росії, ми повинні готуватися до кожного сценарію, включаючи збільшення відтоку біженців через збільшення бойових дій.
Давайте також пам’ятати, що непрямим наслідком цього жахливого конфлікту є те, що величезна кількість людей в інших країнах, які вже живуть у крихких обставинах, страждають від ще більших труднощів, викликаних розривами в експорті основних товарів, таких як пшениця з України. Від сусідньої Молдови до Сомалі ми вже спостерігаємо величезні страждання і потенційно голод.
За умови уряду, знову ж таки, фонд не зможе пом’якшити цей тиск або найняти міжнародних експертів для допомоги українським організаціям зі складними проблемами, такими як освіта для дітей-переселенців. З такою величезною сумою грошей, близько 2,35 мільярда фунтів стерлінгів, ідея не допомагати найбільш вразливим, де б вони не проживали, майже безсовісна», — написав Пенроуз для The Times.