Англійська Прем’єр-ліга. 23-й тур.
11 лютого. 14:30. Лондон. “Лондон Стедіум”
Головний суддя: Крейг Поусон (Англія)
ТВ: Setanta sport
Вест Хем Юнайтед
Справи у “Вест Хема” йдуть відверто так собі. Вихід до 1/8 фіналу Ліги конференцій та претензії на виграш третього за значущістю єврокубку не перекриють потенційний провал в Англії. “Молотобійці” йдуть на 17-му рядку та входять до тусовки претендентів на виліт до Чемпіоншипу. Цікаво, що підопічні Мойєса пропустили 26 голів в англійському розіграші-2022/23, а, наприклад, “Манчестер Юнайтед”, який замикає трійку на вершині, 28 разів виймав м’яч із сітки.
Читайте такожРайс хоче перейти до Арсеналу, незважаючи на інтерес з боку Челсі
І як тоді пояснити місце “хаммерс” у таблиці? Невже аномалія? Nope. Просто “МЮ” Тен Хага, взятий за зразок, забив утричі більше за “Вест Хем”. У поточній кампанії “молотобійці” програли 13 матчів у всіх турнірах (з Кубка ліги вилетіли по пенальті) та жодного разу розгромно. Уся (!) чортова дюжина невдач – це поразки із різницею в 1-2 м’ячі, частіше в 1. Тобто, колектив Мойєса бореться часто на рівних та із будь-яким суперником, але втрачає очки через нездатність відповісти.
Обережно, у цьому абзаці буде багато показової статистики, але вона все пояснить. Майкл Антоніо помітно здав (26 матчів у всіх турнірах, з них 15 у старті, 5 голів). Аналогічні показники у Бенрахма (27, 15, 5) та Форнальса (27, 15, 4). Поки що не виправдовує очікувань Скамакка (22, 13, 5). Найкращий у сьогоднішньому “Вест Хемі” – однозначно Боуен. В активі Джаррода 28 поєдинків, 25 із них – з перших хвилин, 7 забитих м’ячів і при цьому 0 результативних передач. Минулий сезон Боуен закінчив із 18+11 за системою “гол+пас”. Навряд чи він за всю весну і решту лютого сильно покращить свої показники. Атака “Вест Хема” просіла, не дарма взимку клуб придбав Данні Інґза. Щоправда, форвард майже одразу ж отримав травму. Пороблено?
Тим не менш, у січні “Вест Хем” виступив на міцну четвірку. Пройшов далі у Кубку Англії, обігравши “Брентфорд” (0:1) та “Дербі” (0:2). Здолав “Евертон” ще до приходу до “ірисок” Дайча та перервав серію без перемог (2:0), розписав на виїзді нічию із потужним “Ньюкаслом” (1:1). “Вест Хем” став першою командою, яка забила Ніку Поупу взимку, востаннє голкіпера “сорок” засмучували на початку листопада у грі з “Саутгемптоном”. На тлі таких успіхів можна пробачити поразку “Вулверхемптону” (1:0) та паритет із “Лідсом” (2:2).
Челсі
Розповісти щось справді нове про “Челсі”, мабуть, десь до середини весни буде дуже важко. Роздягальню колективу поповнила величезна кількість новачків – їм би насамперед зігратися між собою та з іншими партнерами. Грем Поттер продовжує пошуки оптимальних варіантів та поєднань, нікуди поки не поділася безідейність та моторошна нереалізація “Челсі” на фінальній третині поля. Того ж Феліша, орендованого у “Атлетіко”, у ролі митця ми у справі ще не бачили.
А ось у матчі з “Фулхемом” Хавертц на позиції дев’ятки запоров три залізобетонні моменти. Якщо на початку кар’єри Кая на “Стемфорд Бридж” багато говорилося про талант німця, робився акцент на його варіативності та універсалізмі, то майже через три роки спостережень остаточно напрошується простий висновок: Кай – не нападник, а, швидше, відносно вдала копія Томаса Мюллера, яка видає один блискучий матч на три посередні.
У вболівальників “синіх” справді скупчилися очікування перед другим за місяць поєдинком із “Фулхемом”, багато в чому через двотижневий відпочинок, але взяти у “дачників” реванш господарі не змогли. Втім, гості також не відзначилися (0:0). Добре відіграв новий хавбек лондонців Енцо Фернандес, ще один рівний матч видав Бенуа Бадіашіль. На своїх позиціях аргентинець і француз регулярно відбирали снаряд і точно пасували.
А ось дебют для Мудрика на “Стемфорд Бридж” закінчився вже у перерві. Важливо: шквал критики на адресу Михайла категорично неприйнятний і спрямований виключно на хайп. Так, українець зустрівся із м’ячем лише кілька разів за 45 хвилин, не вибухав і не ризикував як на “Енфілді”, проте він не стояв як стовп, відкривався, забігав під передачі та взагалі вийшов тільки-но після залікованої застуди. Чи провів той же Мадуеке, який замінив Михайла, свій тайм яскравіше? Ні, Нонні запам’ятався кількома обведеннями, не більше. Чи зіграв цікавіше Зієш? Хакім краще розуміє партнерів, але всі свої навіси з правого флангу відправив у молоко. До того ж, на краю марокканця бігає чудовий Джеймс, а не Кукурелья, який зараз любить активно перестраховуватися.
Із “Фулхемом” у Мудрика не було можливості блиснути. У “Челсі” українець дійсно має грати не тільки у режимі контратак, йому потрібно буде вчитися зламувати триповерхові оборонні автобуси. Це нормально. В міру того, як прогресуватиме Михайло, сам “Челсі” теж виросте як команда, тут все взаємопов’язано. Сьогодні ж “сині” швидше нагадують групу талановитих і перспективних футболістів, де кожен сам по собі. Поттер, який має намір плавно нарощувати темп для українця та інших новачків, це розуміє.
Особисті зустрічі
03.09.22 АПЛ “Челсі” – “Вест Хем” 2:1
24.04.22 АПЛ “Челсі” – “Вест Хем” 1:0
04.12.21 АПЛ “Вест Хем” – “Челсі” 3:2
24.04.21 АПЛ “Вест Хем” – “Челсі” 0:1
21.12.20 АПЛ “Челсі” – “Вест Хем” 3:0
Цифри та факти
– У 8 останніх матчах “Челсі” в АПЛ із 9 залітав ТМ 2.5;
– “Вест Хем” та його суперники теж не забили більше 2 голів в останніх 3 поєдинках “хаммерс”;
– “Челсі” промовчав у останніх 3 матчах Прем’єр-ліги;
– “Вест Хем” здобув лише одну перемогу в останніх 9 іграх чемпіонату Англії;
– Команда Поттера виграла лише один раз в останніх 6 матчах у Прем’єр-лізі;
– Із середини жовтня “синім” не вдається виграти жодного поєдинку в АПЛ на виїзді.
Кадрова ситуація, орієнтовні склади
На тлі постійної ротації у лазареті Мойєсу важко міняти “Вест Хем”. Зараз Девід не розраховує на Корне, Скамакку, Зума (знову) та Ареоля, також під питанням Інґз та Керер.
А ось лікарняні ліжка в Кобхемі потихеньку порожніють. Недоступний Броя, Пулішич, Канте, Менді, проте Фофана та Закарія вже тренуються із командою. Щоправда, не факт, що зіграють Ковачич та Стерлінг – у Матео і Рахіма пошкодження. Проте зможе вийти з перших хвилин Феліш, португалець відбув дискваліфікацію. На фоні того, що Обамеянг забив на футбол, а про Хавертца ми вже все сказали вище, це хороша новина.
“Вест Хем”, 3-4-2-1: Фабіанський – Джонсон, Огбонна, Агуерд – Цоуфал, Пакета, Райс, Емерсон – Боуен, Бенрахма – Антоніо
“Челсі”, 4-3-3: Аррісабалага – Джеймс, Сілва, Бадіашиль, Чілвелл – Галлахер, Фернандес, Маунт – Мадуеке, Феліш, Мудрик