Англійська Прем’єр-ліга. 21-й тур.
21 січня. 14:30. Ліверпуль. “Енфілд”
Головний суддя: Майкл Олівер (Англія)
Трансляція: Setanta Sports, app.setantasports.com
Ліверпуль
Відразу після завершення Мундіалю у Катарі “червоним” довелося з’їздити на “Етіхад” у рамках 1/8 фіналу Кубка ліги. Матчі “Ліверпуля” та “Манчестер Сіті” давно стали новим Ель-Класіко, ледь не головним поєдинком у футболі, якщо не брати до уваги фінал ЧС. Щоправда, хоч остання битва напівоснови “містян” та напіврезерву мерсисайдців увінчалася веселими 3:2, але у повітрі на манчестерській арені усі 90+ хвилин витав тотальний контроль ситуації у виконанні господарів. “Сіті” міг додати будь-якої миті, їм варто було тільки захотіти – “Ліверпуль” же не мав можливості реагувати, оскільки банально не має такої довгої та якісної лавки.
“Червоні” нестабільні. На впевнений виїзд до Бірмінгема до проблемної “Астон Вілли” (1:3) потім припала не тільки нелогічна перемога над “Лестером” імені Ваута Фаса (2:1, захисник вибив дубль з автоголів), а й абсолютно провальні поїздки в гості до “Брентфорду” (3:1) та “Брайтону” (3:0). Проти “бджіл” та “чайок” колектив Клоппа провалився за всіма статтями і буквально показав найгіршу версію себе. Станом на сьогодні будь-яка зіграна команда ліги із чітким планом на гру та/або відточеними заготовками здатна проїхатися по “Ліверпулю” танком.
У перервах між матчами чемпіонату Англії основа (!) “Ліверпуля” вирішила ускладнити усій команді життя та влаштувати перегравання поєдинку Кубка із “Вулверхемптоном”. Рахунок 2:2 на “Енфілді” на початку січня автоматично створив для мерсисайдців незаплановане відрядження на “Молінью”, де команда Клоппа здобула такі трудові 0:1 за допомогою красивого удару Еліотта.
У “червоних” немає можливості затарюватися так, як це, наприклад, робить зараз “Челсі”. Цикл того “Ліверпуля”, який ми знали останні роки, і так був штучно продовжений Клоппом. Тепер хтось знайшов для себе новий виклик, як Мане. Хтось став більш схильним до травм, як Ван Дейк. Комусь, як Салаху, вже не так просто мотивувати себе. Чиїсь погані оборонні навички без належного підстрахування вилізли назовні ще сильніше, як у випадку із Трентом та Гомесом. Хтось фізично не може заткнути зяючу дірку в середній лінії, як Хендерсон та Фабіньо. А новенькі обличчя (Гакпо, Нуньєс), вихованці (Ремзі, Байчетич, Доак) або просто таланти (Карвалью) ще недостатньо глибоко знайомі з принципами Клоппа. Список можна продовжити, але загальний зміст зрозумілий: стовпів поменшало, у них з’явилися тріщини, а нові колони ще не застигли.
Мабуть, якби Грем Поттер не отримав “фантастичну”, майже унікальну можливість зібрати із травмованих гравців окремий стартовий склад у “Челсі”, то “сині” зараз світилися б як антигерої англійських заголовків приблизно на тому ж кількісному рівні, що і “Ліверпуль”. Тобто, не дуже часто. Так, проблеми є, як і пояснення їхньої природи.
Челсі
Можна сміливо констатувати, що після завершення чемпіонату світу проблем у “Челсі” лише побільшало. Команда Поттера обіграла “Борнмут” (2:0), але аутсайдер не поставив блякло-“синім” складних питань, скоріше, погодившись капітулювати. А ось, наприклад, інший андердог, “Ноттінгем Форест”, не посоромився відібрати очки у сонного “Челсі” (1:1). “Лісники” закономірно зрівняли рахунок якраз у той момент, коли гості кинули грати та почали стояти у себе у штрафному майданчику. Навіть утримати нічию “Ноттінгему” не склало труднощів, адже потім “пенсіонери” нападали беззубо.
Також “Челсі” очікувано провів два невдалі поєдинки з “Манчестер Сіті”, в АПЛ (0:1) та Кубку Англії (4:0). У чемпіонаті команда Поттера поступилася мінімально, причому в першому таймі успішно протидіяла “містянам”, але після перерви Гвардіола виправив тактичний малюнок та дотиснув лондонців довгою лавкою. Вже на “Етіхаді” у FA Cup “Челсі” було декласовано без шансів.
Історія набула логічне продовження і в дербі з “Фулхемом” (2:1). Новачок Жоау Феліш більше тайму намагався розпалити вогонь в атаці “синіх”, але згорів сам, пішовши у грубому підкаті прямою ногою в район коліна Кенні Тете і отримавши червону картку. Португальська творча іскорка згасла, так і не розпалившись. Тепер форварду, який втік від Сімеоне орендованому в “Атлетіко”, доведеться відбути ще два матчі дискваліфікації.
І все-таки, якимось дивом, і ім’я йому Кепа, “Челсі” здобув успіх перед зустріччю із “Ліверпулем”. “Крістал Пелас” повинен був забивати не один і не два голи, але Аррісабалага впіймав кураж, а Хавертц заштовхав м’яча у сітку головою завдяки точному навісу Зієша (1:0). У Твіттері “орлів” тепер троллять, мовляв, хлопці, “а як можна було поступитися такому “Челсі”? Він же до матчу із вами тричі програв…”
На даний момент лондонці існують за принципом “Уроборосу”. Одна проблема чіпляється за іншу, ще одна не дозволяє вирішити умовну третю. Звичайно ж, поступово “сині” вийдуть із цієї кризи, команда приборкає локальний хаос подібно до “МЮ”, змія перестане кусати себе за хвіст. У клубу з’явиться повноцінний медичний штаб, лазарет спорожніє, лідери наберуть форму, календар “синіх”, ймовірно, полиняє і на Лігу чемпіонів, а Поттер, відповідно, отримає час на фірмове складання конкретних планів під суперників, побудову того, що ми бачили у “Брайтоні”. Із гравцями вищого рівня.
Особисті зустрічі
14.05.22 FA Cup “Челсі” – “Ліверпуль” 0:0 (5:6 у серії пенальті)
27.02.22 EFL “Челсі” – “Ліверпуль” 0:0 (10:11 у серії пенальті)
02.01.22 АПЛ “Челсі” – “Ліверпуль” 2:2
28.08.21 АПЛ “Ліверпуль” – “Челсі” 1:1
04.03.21 АПЛ “Ліверпуль” – “Челсі” 0:1
Цифри та факти
– “Ліверпуль” та “Челсі” зіграли внічию у рамках останніх 4 очних зустрічей. Паритет був зафіксований як по перерві, так і по фінальному свистку (якщо не враховувати серії пенальті);
– В останніх 7 поєдинках “червоних” в АПЛ залітав ТБ 2.5;
– Щоправда, у 8 з останніх 10 домашніх матчів “Ліверпуля” проти “Челсі” працював ТМ 2.5;
– Та й усі останні поєдинки “синіх” не надто результативні. У 6 з останніх 7 поєдинків “Челсі” в АПЛ теж залітав ТМ 2.5;
– З моменту свого першого матчу на чолі “Челсі” у рамках АПЛ Грем Поттер зробив 60 змін у стартовому складі команди. На другому місці за цим показником знаходиться Юрген Клопп (39).
Кадрова ситуація, орієнтовні склади
Можливо, когось це здивує, але Михайло Мудрик реально може провести свій перший матч за “Челсі” у грі з “Ліверпулем”. Є навіть інформація, що Поттер має намір випустити українця у другому таймі. У будь-якому разі, як би не склалося за підсумком, яке рішення Поттер не прийняв би у суботу, дебют Мудрика точно не за горами – на поле вже виходили і Феліш, і Бадіашиль, і Д. Д. Фофана. Припустимо, що Грем дійсно дасть шанс Михайлові після перерви, коли “Челсі” буде необхідно освіжити атаку.
Наставник “синіх”, як і раніше, через травми не розраховує на У. Фофана, Канте, Брою, Стерлінга, Менді, Пулішича та Закарію, також дискваліфікований Феліш. Лофтус-Чік, Джеймс та Чілвелл повернулися до тренувань, але до виходу на поле англійцям ще набирати і набирати.
У “Ліверпуля” ситуація із травмами не така плачевна. Принаймні Клопп навчився із нею справлятися, плюс Юргену трохи допомогло керівництво. У лазареті прописався Артур, до цього вже усі давно звикли. У той же час через виліт Діаса і Жоти плюс нестабільність Фірміно у напад був придбаний багатообіцяючий Гакпо. Справді важко скрізь і завжди “червоним” через пошкодження Ван Дейка, без Вірджила оборона “Ліверпуля” втрачає обличчя. Натомість має повернутися з лазарету Дарвін Нуньєс, він пропустив останні два матчі “червоних”.
“Ліверпуль”, 4-3-3: Аліссон – Александер-Арнольд, Матіп, Конате, Робертсон – Хендерсон, Фабіньо, Тьяго – Салах, Нуньєс, Гакпо
“Челсі”, 4-2-3-1: Аррісабалага – Аспілікуета, Сілва, Бадіашиль, Кукурелья – Жоржиньо, Ковачич – Зієш, Чуквуемека, Маунт – Хавертц