Перше коло української Прем’єр-ліги України завершено і зараз саме час підбити проміжні підсумки. Сьогодні йтиметься про боротьбу за чемпіонство. Обговорити всі важливі моменти ми попросили відомого минулого гравця київського «Динамо» та національної збірної України Владислава Ващука, якому, до речі, 2 січня виповнилося 48 років.
– Перше коло українського чемпіонату позаду. Лідер Дніпро-1, що досить несподівано. За рахунок чого підопічні Олександра Кучера піднялися на вершину після першої частини сезону?
– Якби Дніпро-1 лідирував лише після 5-6 турів, це була б велика несподіванка, можливо, сенсація. Але дніпряни під проводом Олександра Кучера виглядають досить збалансовано протягом тривалого часу. Потрібно похвалити головного тренера Дніпра-1, він багато прищепив своїм підопічним. Так, багато хто говорить, що там велика заслуга Євгена Краснікова, спортивного директора клубу. Але це симбіоз двох футбольних людей. Клуб підбирає футболістів, а наставник доносить правильну інформацію футболістам. Ми бачимо, що Дніпро-1 упевнено грає протягом усієї осені.
– Але ж для Олександра Кучера нинішній сезон лише перший в УПЛ. Він не має великого досвіду роботи, проте результат для Дніпра-1 є фантастичним.
– Очевидно, у Кучера хороший тренерський штаб. Видно, що хлопці заряджені на перемогу. У кожному матчі футболісти Дніпра-1 хочуть перемагати. Це правильно. Ми всі спостерігаємо, що вони із грандами нашого футболу готові перемагати. Та й офіційні поєдинки це підтверджують. Дніпряни обіграли київське Динамо та донецький Шахтар. На сьогодні Дніпро-1 – флагман українського футболу.
– У сезоні 2007-2008 Дніпро під керівництвом Олега Протасова також лідирував в українській Прем’єр-лізі після осінньої частини чемпіонату, але навесні його результати значно погіршилися. У результаті Дніпро фінішував лише на четвертому місці. Як зараз ситуація розвиватиметься для Дніпра-1?
– Це футбол і все може бути. Шахтар та Динамо підбираються до дніпрян. Подивимося, хто проведе впевненіше весняну частину сезону. Найголовніше – не буксувати у перших іграх. Потім можна не наздогнати конкурентів.
– Перейдемо до одвічних суперників: Динамо та Шахтаря. Хто тобі сподобався?
– У єврокубках краще зіграли Гірники, а в національному чемпіонаті, гадаю, що вони приблизно рівні. Не можна нікому віддати перевагу. І в Динамо, і в Шахтаря переважно грають свої вихованці. Восени навантаження на два ці колективи було велике і через єврокубки. Потрібно було проводити ротацію складу.
Донеччани рано почнуть грати у Лізі Європи проти Ренна. Тут важливо провести якісні збори для обох команд. У тренерів буде час для роботи та проведення спарингів. Важливо, щоби травмовані гравці залікували свої болячки. Найбільша проблема у Динамо – забивний форвард. Просто колосальна проблема.
– Хто найкращий гравець чемпіонату України у першому колі?
– Артем Довбик. Він вирізняється. Артем дуже результативний. Вже всі звикли, що він забиває практично у кожному матчі. Але йому цього мало, і він хоче забивати по два м’ячі за гру.
Що я можу сказати про сьогоднішніх футболістів Шахтаря, Дніпра-1 та Динамо? У всіх у них приблизно один рівень. Якщо хтось виділяється, він може сміливо закріпитися в європейських клубах. Думаю, що яскравих зірок в УПЛ наразі немає. Мабуть лише Довбик виділяється на загальному тлі.
– Усю зиму пишуть про можливий трансфер Мудрика та Довбика до європейських клубів. З огляду на те, що в нас зараз триває війна, рівень УПЛ знизився, чи потрібно хлопцям їхати до Європи?
– Якщо є гідна пропозиція, яка влаштує клуб, то її варто розглянути. Безумовно, і футболіст має хотіти грати у сильному конкурентному чемпіонаті. Якщо пропозиція про перехід є – футболістам варто спробувати свої сили у топових чемпіонатах.
– І на завершення питання про наставника національної збірної України. У Олександра Петракова закінчився контракт із УАФ. Може, знаєш, хто буде наступним наставником збірної України?
– Не знаю. У березні національна збірна України вже розпочне відбір на чемпіонат Європи. У керівництва УАФ має бути список кандидатів на цю посаду. Кандидати мають надати свою програму та обґрунтувати її. Так має бути. Потрібно обрати правильного спеціаліста. Часу залишилося замало, треба говорити про це. Знаю, що є певні обговорення, але деталі цього мене не присвячували.