Чемпіонат світу-2022, 1/8 фіналу.
3 грудня. 21:00. Ер-Райян. “Ахмед бін Алі”
Головний суддя: Шимон Марциняк (Польща)
Трансляція: MEGOGO Футбол 1

Аргентина

Мундіаль розпочався для Аргентини із сенсаційного програшу Саудівській Аравії (1:2). Варто було арабам здогадатися, що у другому таймі можна не боятися пробувати йти вперед, як відразу після перерви команда Скалоні двічі пропустила, а далі не пробила автобус. Далі ми мали з’ясувати, що саме сталося із аргентинцями, плюс чи переросте випадковість (і чи випадковість це взагалі була) у тенденцію.

Чіткої відповіді на запитання поки немає, можливо, вона якраз і народиться в 1/8 фіналу. Перший тайм матчу 2-го туру із вкрай закритою Мексикою у виконанні Аргентини теж не вразив, але у другій половині зустрічі Мессі абсолютно з нічого створив гол і дав команді потрібний імпульс (2:0).

Відмова Польщі від спроби зіграти у футбол у заключному поєдинку групового етапу принесла Аргентині досить легкий успіх із аналогічним рахунком. Знову ж таки, “альбіселесте” провели всі свої голи вже після 15-хвилинної паузи. Зазвичай ми чекаємо на забиті м’ячі від фаворитів турнірів в обох таймах, проте вміння додавати по ходу матчів – це в будь-якому випадку дуже корисно.

Австралія

У 1-му поєдинку групового етапу катарського форуму Австралії не було що ловити проти французів. “Соккеруз” навіть відкрили рахунок, проте далі діючі чемпіони світу методично розкочували “кенгуру” до тих пір, поки не наклепали у сітку воріт Райана чотири голи.

Здавалося б, Туніс, який зумів стримати Данію, підходив до матчу із Австралією у статусі фаворита. І все ж, команда Арнольда виглядала цікавіше і здобула цілком справедливі 1:0. У діях “Соккеруз” були присутні примітивні, але цілком осмислені дії: верхова боротьба і єдиноборства без поступок, прості стінки а-ля “віддав-відкрився”, націлені подачі та простріли до штрафного майданчика, перебудови у грі з м’ячем і без снаряду, командна взаємовиручка. Туніс, мабуть, всі сили необачно витратив на Данію.

І якщо перемога Австралії над Тунісом сплутала всі карти в групі D, то три очки для “кенгуру” в очному поєдинку із датчанами взагалі перекинули ігровий стіл (1:0). Втомлені Еріксен і компанія після втрати залікових пунктів із Тунісом поступилися Франції (2:1), а в заключному турі нерви та тягар відповідальності остаточно підкосили ноги “11 друзям Ольсена”. Чи є сенсація? Однозначно. Якби команда Юльманда не грала настільки, вибачте, фігово, то відверто навряд чи “Соккеруз” заскочили б до 1/8 фіналу чемпіонату світу.

Особисті зустрічі

11.09.2007 ТМ Австралія – Аргентина 0:1

18.06.2005 КК Австралія – ​​Аргентина 2:4

30.06.1995 ТМ Аргентина – Австралія 2:0

17.11.1993 ЧС (стики) Аргентина – Австралія 1:0

31.10.1993 ЧС (стики) Австралія – Аргентина 1:1

18.06.1992 ТМ Аргентина – Австралія 2:0

14.07.1988 ТМ Австралія – Аргентина 4:1

Цифри та факти

  • Два останні матчі Аргентини завершилися із переможним рахунком 2:0;
  • Обидва рази “альбіселесте” забивали вже після перерви;
  • Мессі забив у Катарі два голи. На даний момент у рамках матчів ЧС у Лео 8 м’ячів (стільки ж, скільки і у Марадони);
  • Дивно, але Австралія за останні 8 матчів зазнала лише однієї поразки.

Кадрова ситуація, орієнтовні склади

Скалоні пропонує аргентинцям непогані тактичні ходи, але деякі футболісти підводять наставника. Лаутаро Мартінеса довелося замінити більш працездатним Хуліаном Альваресом. Маркос Акунья, ізолюючись на лівому фланзі, постійно гальмував атаки Аргентини у матчі з Польщею. Тобто, на концептуальному рівні ідеї тренерського штабу “альбіселесте” працюють, але часом просто заважає “людський фактор”.

Травмованих гравців немає ані в Аргентини, ані в Австралії.

Аргентина, 4-3-3: Мартінес – Моліна, Ромеро, Отаменді, Акунья – Де Пауль, Фернандес, Макалістер – Ді Марія, Мессі, Альварес

Австралія, 4-4-2: Райан – Дегенек, Суттар, Роулс, Бехіч – Лекі, Муй, Ірвін, Гудвін – Макгрі, Дюк