Чемпіонат світу-2022 Група B, третій тур
29 листопада, 21:00. “Аль-Тумама” (Доха)
Головний арбітр: Антоніо Матео Лаос (Іспанія)
Пряма трансляція: Megogo Футбол 2, Суспільне Спорт

Іран

Стартували “персидські леопарди” на Мундіалі у Катарі невдало, вщент програвши не надто потужній зараз Англії 2:6. Тоді у першу чергу на такий результат вплинув політичний чинник: на багатьох футболістів тиснув багаж відповідальності за політично-соціальну складову. Саме вони є представниками своєї країни на міжнародній арені, і саме вони можуть стати гвинтиком не “Шахеду”, а машини, котра повалить теперішній режим. Вони пішли саме другим шляхом і, як мінімум, показали свою неповагу до держави (не країни), не виконавши гімн Ірану перед матчем.

Такий ментальний тиск під впливом сильніших індивідуально англійців та ще й з втратою основного голкіпера на старті матчу склався у шість голів від суперника. У той же час проти слабшого опонента іранці змогли знайти в собі сили і 90 хвилин переваги на полі над Вельсом все-таки втілити в голи. Тут вони повинні дякувати негласно нововведеним правилам про “чистий час”, через які компенсовують дуже багато хвилин. Але перемога є перемогою – саме завдяки цим трьом очкам підопічні досить скандального зараз Карлуша Кейруша зберігають шанси на вихід до плей-оф навіть з першого місця.

Кадри номінальних господарів

Не всі зможуть допомогти збірній Ірану у сьогоднішньому матчі. Не зіграє через травму голови якраз голкіпер Аліреза Бейранванд, а окрім нього через перебір жовтих карточок пропустить поєдинок з американцями його тезка – Аліреза Джаханбахш.

Сполучені Штати Америки

Той момент, коли “соккер” починає конкурувати з футболом. Попереду в США ще й домашній Чемпіонат світу, тож рівень цього виду спорту у них росте з кожним роком. Щоправда, добре б було підтверджувати це хоча б якимись здобутками на міжнародній арені поза своїм континентом. Поки старт у “янків” на поточному розіграші Чемпіонату світу у Катарі непоганий: дві нічиї.

У першому поєдинку проти Вельсу було втрачено два очки, а у другому справедливо зароблене одне. Після стартового туру у американців на душі була невелика несправедливість через пропущений гол на останніх хвилинах та ще й з пенальті, а ось після чергового на Мундіалях підсумкового рівного рахунку з англійцями вболівальники неймовірно раділи. Хоч і поразок немає, але і перемог теж – саме три очки потрібно здобувати у останньому турі, щоб сподіватися хоча б на друге місце. Перед матчем з іранцями точно один факт відомий: гра буде атакувальною і цікавою. США всюди любить показувати шоу, футбол – не виключення.

Кадри гостей

У американців зі складом ситуація трохи краща: дискваліфікованих немає, лазарет порожній.

Останні п’ять матчів Ірану і Сполучених Штатів Америки

Останні п’ять зустрічей господарів

25.11. Вельс – Іран 0:2 (ЧС-2022)
21.11. Англія – Іран 6:2 (ЧС-2022)
16.11. Іран – Туніс 0:2 (ТМ)
10.11. Іран – Нікарагуа 1:0 (ТМ)
27.09. Іран – Сенегал 1:1 (ТМ)

Останні п’ять зустрічей гостей

25.11. Англія – США 0:0 (ЧС-2022)
21.11. США – Вельс 1:1 (ЧС-2022)
27.09. США – Саудівська Аравія 0:0 (ТМ)
23.09. Японія – США 2:0 (ТМ)
15.06. Сальвадор – США 1:1 (Ліга націй)

Турнірна таблиця

# КОМАНДА I П Н П З-П БАЛИ
1 Англія 2 1 1 0 6-2 4
2 Іран 2 1 0 1 4-6 3
3 США 2 0 2 0 1-1 2
4 Уельс 2 0 1 1 1-3 1

Очні зустрічі між Іраном та США

Двічі команди зустрічалися на міжнародній арені. Вперше в історії це трапилося теж на Чемпіонаті світу: у 1998-му році іранці перемогли з рахунком 2:1. Також команди грали між собою двома роками пізніше у спарингу, завершивши матч внічию 1:1.

Цифри і факти

  • США не перемогли в останніх п’яти поєдинках.
  • Іран ще ніколи не виходив до плей-оф Чемпіонату світу.
  • Востаннє американці зупиняли свої виступи на груповому етапі Мундіалю ще у 2006-му році. Після цього двічі грали в 1/8 фіналу а також одного разу не проходили кваліфікацію у себе на континенті.
  • У США загалом вісім перемог у матчах на ЧС, а у іранців три.