Англійська Прем’єр-Ліга. 13-й тур.
23 жовтня, 16:00. Саутгемптон. “Сент-Меріс”
Арбітр: Роберт Джонс (Англія)
Трансляція: Setanta Sports, app.setantasports.com
Саутгемптон
“Саутгемптон” тусується у середині другої частини турнірної таблиці та з дуже великою ймовірністю десь там і завершить кампанію-2022/23. Майже одинадцять років тому, після свого промоушну до АПЛ з Чемпіоншипу, “святі” поступово промацали ґрунт і закріпилися у Вищому дивізіоні. У середині десятих команда навіть приміряла на себе роль середняка і кілька сезонів поспіль пробивалася до Ліги Європи. Напевно, бенефісом того “Саутгемптона” став вихід у фінал Кубка англійської ліги-2017, де верх взяв “Манчестер Юнайтед” (3:2).
У 2021 році сербський бізнесмен Драган Солак купив контрольний пакет акцій клубу (80%) у китайського магната Гао Цзішена за £100 млн. Солак відразу ж заявив, що збирається збудувати мережу футбольних клубів, як це роблять власники “Манчестер Сіті”. На практичну реалізацію бажань Драгана варто очікувати хоча б через пару-трійку років. З одного боку, той самий Ральф Хазенхюттль як талановитий послідовник структурних ідей Ральфа Ранґніка точно не відмовиться від участі у перспективному клубному проекті, із посиленням та іншими витікаючими. А з іншого – керівництво “Саутгемптона” лише в липні підписало Джо Шилдса на роль головного скаута і вже у жовтні дозволяє йому піти до “Челсі”. Так, ми не знаємо всіх тонкощів ситуації, але все одно, де заявлені амбіції нових босів? Свого часу Шилдс відкопав Санчо, Олісе, Делапа та багатьох інших талантів. У системі “Саутгемптона” він би точно став у нагоді і за нього, як мінімум, варто було битися.
Тому поки що “святі”, не дивлячись на літню закупівлю, знаходяться на знайомих для себе позиціях. Без сюрпризів горять “Тоттенхему” (4:1), “Манчестер Сіті” (4:0) та “МЮ” (0:1), на тоненького обіграють кульгавий “Лестер” (1:2) та “Челсі” Тухеля (2:1), нерівно грають із представниками інших прошарків ліги. Можуть програти проблемним і відверто кризовим командам, таким як “Вулвз” (1:0), “Астон Вілла” (1:0) та “Евертон” (1:2), розділити очки із міцнішими “Лідсом” (2:2) та “Вест Хемом” (1:1) на “Сент-Меріс”. Добре хоч, що не виникає проблем із “Кембридж Юнайтед” у Кубку ліги (0:3) та новачком АПЛ “Борнмутом” (0:1).
Пресингуюча структура Хазенхюттля у рамках 4-4-2 традиційно дозволяє розкриватися крайнім захисникам (Перро та Уокер-Пітерс) і форвардам (Армстронг та Че Адамс). Також традиційно великий обсяг роботи лягає на лідерські плечі майстра стандартів Уорда-Прауза та екс-представника молоді “Манчестер Сіті” – голкіпера Базуну.
Арсенал
З кожним туром дедалі більше напрошується твердження: “Арсенал” справді претендує на чемпіонство в Англії, не уявно. Окей, головне – перестати сумніватися в цьому хоча б навесні, якщо “каноніри” все ще йтимуть врівень із “Манчестер Сіті”. Передумови для змагання є.
“Містяни” – фаворит букмекерів, який собаку з’їв на англійських дистанціях, але, ймовірно, настав час вже реально відкидати пихату тезу: мовляв, у команди Гвардіоли взагалі немає конкурентів у боротьбі за золото. Бо так можна домовитися до смішного, перестати помічати цілком очевидні речі. Наприклад, таку, що зараз “Арсенал” – найкраща команда АПЛ за якістю гри.
У поточній кампанії “Арсенал” взагалі жодного разу не оформлював із суперниками нічию, та й програв колектив Артети лише одного разу. Ерік Тен Хаг явно вміє готуватися до топ-матчів, постраждали від “ніг” “МЮ” не лише “каноніри” (3:1), а й “Тоттенхем” (2:0) із “Ліверпулем” (2:1). “Челсі” в суботу з “червоними дияволами” теж надто просто, до речі, не було (1:1).
Відволіклися, давайте повернемося до “пушкарів”. “Арсенал” регулярно виглядає цікавіше та переконливіше за своїх опонентів. “Ліверпуль” виявився не готовим до підвищених оборотів від лондонців у другому таймі (3:2), також зі свіжих прикладів – “Лідс” та “ПСВ”. Як би не намагалися “павичі” і нідерландці зачинитися біля власних воріт, “каноніри” не зменшували тиск, а лише нарощували його. Так вони і досягли результату (1:0 в обох випадках).
До речі, у Лізі Європи “Арсенал” майже гарантував собі перше місце у квартеті, після 4 турів “ПСВ” йде на другому рядку і відстає від англійців на 5 очок. У контексті напруженого графіка раннє вирішення питань на європейській арені – лише плюс.
Особисті зустрічі
16.04.22 АПЛ “Саутгемптон” – “Арсенал” 1:0
11.12.21 АПЛ “Арсенал” – “Саутгемптон” 3:0
26.01.21 АПЛ “Саутгемптон” – “Арсенал” 1:3
23.01.21 КА “Саутгемптон” – “Арсенал” 1:0
16.12.20 АПЛ “Арсенал” – “Саутгемптон” 1:1
Цифри та факти
– “Арсенал” виграв 10 з останніх 11 матчів в АПЛ;
– У мідвік “Саутгемптон” здобув перемогу вперше із середини серпня;
Кадрова ситуація, орієнтовні склади
У випадках із “Арсеналом” цей блок в анонсах поки що сміливо можна присвячувати Олександрові Зінченкові. Цього сезону 25-річний українець провів 6 матчів за “канонірів” у всіх турнірах і зробив 1 результативну передачу; разом із Джакою та Мартінеллі він утворив якісний трикутник на лівому краю та допоміг Артеті оживити раніше не особливо активний фланг лондонців, але через травму Олександр пропустив уже 5 поєдинків поспіль. Зінченко близький до повернення з лазарету, проте його участь у недільному поєдинку під сумнівом. Натомість Сака та Мартінеллі готові вийти на поле “Сент-Меріс”. Артета не розраховує на Ель-Ненні та Сміта-Роу.
У “святих” травмовані Белла-Кочап, Уокер-Пітерс, Лівраменто, під питанням Лавія.
“Саутгемптон”, 4-4-2: Базуну – С. Армстронг, Чалета-Цар, Салісу, Перро – Ельюнуссі, Уорд-Прауз, Мейтленд-Наїлз, Арібо – Адамс, А. Армстронг
“Арсенал”, 4-2-3-1: Рамздейл – Уайт, Саліба, Габріел, Томіясу – Партей, Джака – Сака, Едегор, Мартінеллі – Жезус