Володимир Єзерський поділився враженнями про виступ наших команд у єврокубкових матчах цього тижня.

– Для «Шахтаря» зустрічі із мадридським «Реалом» у Лізі чемпіонів в останні роки стали вже регулярним явищем. Іспанський гранд випадає в суперники гірникам вже три роки поспіль. Що скажете про чергову дуель, яка відбулася у середу на «Сантьяго Бернабеу» і завершилась мінімальною перемогою мадридців – 2:1?

– Приємно згадати, що у груповому турнірі Ліги чемпіонів сезону-2020/21 донецька команда обидва рази зуміла перемогти «вершкових». Та якщо тоді у «Шахтаря» було чимало легіонерів, то у середу на поле у Мадриді вийшов склад із одинадцяти (!) українців. І варто відзначити, що виглядав достойно. Можливо, «Реал» не грав у всю силу і не показав своєї найкращої гри, але в цьому є також й заслуга «гірників». На мою думку, серед інших наших команд, що беруть участь у єврокубках, «Шахтар» мав найбільш пристойний вигляд. Саме через такі ігри він набуває необхідного досвіду, який допоможе в чемпіонаті України грати значно впевненіше.

– У поєдинку динамівців з французьким «Ренном» у розіграші Ліги Європи далася взнаки стара хвороба – брак концентрації та грубі помилки в останні хвилини ігрового часу. Як наслідок – поразка 1:2…

– Якщо говорити про поєдинок динамівців, то «Ренн» – гідна команда чемпіонату Франції, У її складі виступає велика група молодих перспективних футболістів, котрі мають хороший потенціал. Це досить організована команда, яка справила гарне враження. Якщо брати загалом, то у низці відрізків мені сподобалось, як грало київське «Динамо». Однак прикрі помилки в обороні, на жаль, вирішили хід поєдинку. Гравці, що виступають у складі нашого гранда, не повинні їх припускатись.

– Провальний старт «Динамо» у чемпіонаті та невпевнена гра у єврокубкових матчах свідчить про те, що у команді немає необхідної злагодженості…

– Київська команда дещо втратила баланс у грі в обороні та атаці. Якщо рік-два тому ми бачили, як динамівці надійно діяли в захисті і особливо гарно виглядала в перехідних атаках, то зараз вони намагаються цей баланс відновити. Луческу причини назвав, адже йому зсередини видніше.

– Суперник «Дніпра-1» у Лізі конференцій – ліхтенштейнський «Вадуц» раніше жодного разу не спромігся відібрати бодай одне очко в двох двоматчевих дуелях з українськими командами, а у четвер це зробив. Як таке могло статися, щоб один із провідних наших клубів двічі по ходу зустрічі відігрувався, задовільнившись лише нічиєю 2:2?

– Втрата двох очок у поєдинку з «Вадуцом» – надто велика розкіш. Команда Олександра Кучера хоч і є досвідченішою та сильнішою за суперника, проте ліхтенштейнці намагалися чинити опір. Однак як би там не було, а «Дніпро-1» просто не мав права грати внічию з представником карликової держави. Пригадується, у свій час мені довелося виступати за «Дніпро» проти того ж «Вадуца». Тоді, у сезоні-2003/04, ми перемагали цю команду у кваліфікаційному раунді Кубка УЄФА – як у гостях, так і вдома. Тож якщо губити очки в іграх з таким суперником, то важко буде розраховувати у групі на перше місце.

– Як гадаєте, чи позначилася на грі дніпрян негативним чином зміна тренерського штабу влітку нинішнього року?

– До «Дніпра-1» прийшов новий тренер, прийшла група нових гравців – а це, звичайно ж, передбачає певний час для формування оновленої команди, притирання один до одного. З тією ж самою проблемою зіткнувся у «Шахтарі» й тренер Ігор Йовічевич, який перебрався туди із Дніпра. Донецька команда починала літні тренувальні збори з одним складом, а потім завдяки продуктивній селекції вона довкомплектувалась низкою більш досвідчених українських гравців (Тотовицький, Михайличенко, Назарина, Зубков, Петряк і Швед – прим. авт.). Це і принесло свої плоди.

– Чимало фахівців називають цей єврокубковий тиждень для наших команд провальним, інші ж ставляться до невдач «Шахтаря», «Динамо» та «Дніпра-1» по-філософськи: мовляв, маємо те, що маємо. Що з цього приводу думаєте ви?

– Якщо брати в цілому, то непереможених суперників не буває. З кожним можна грати, і не потрібно нікого боятись. Очки можна здобувати у поєдинку із будь-якою командою. Хочеться лише стабільніших ігор від наших команд. А стабільність залежить від різних чинників. Скажімо, у цьому трансферному вікні склади «Шахтаря» та «Дніпра-1» оновились. А от «Динамо» – в меншій мірі. У столичному клубі більше розраховували на власні резерви – молодих гравців динамівської академії. Однак у єврокубках, на мою думку, потрібна допомога більш досвідчених футболістів. Деякі позиції у «Динамо» потребують підсилення, і всі про це чудово знають. Передусім, хотілося б, щоб в лінії атаки була конкуренція.