На зустрічі з журналістами, яка відбулася на клубній базі “Чорноморця” у Совіньйоні, брав участь віце-президент клубу Володимир Генінсон. Він охоче відповідав на запитання гостей святая святих одеської команди.
– Які цілі ставлять власники клубу перед командою?
– У керівництва є одне завдання – розпочати та закінчити сезон. Якщо за Божої допомоги та допомоги ЗСУ нам вдасться завершити цей чемпіонат, то час покаже. Але як би там не було, а “Чорноморець” справді хотів би боротися за найвищі місця. І невипадково наш головний тренер каже, що зараз незрозуміло, хто стане чемпіоном.
– Не можна виключати, що у чемпіонаті, що стартує у вівторок, можуть бути певні ризики. Чи є у клубу план “В” на випадок можливих форс-мажорних обставин?
– Намагатимуся відповісти на це питання дуже політично. Є Регламент, якому ми маємо відповідати. Хоча маємо і план “В”, і план “С” – про це ми спілкувалися і з тренерським штабом, і з футболістами. Є кілька варіантів розвитку подій, які ми програємо всередині клубу. Але діятимемо так, як усе прописано в Регламенті. Якщо є повітряна тривога, ми зупиняємо матч. У випадку, якщо вона триватиме понад сорок хвилин, то рішення приймає делегат матчу – або гра продовжиться цього ж дня, або наступного. Це якщо брати окремо взятий матч. У разі ж зупинення чемпіонату з якоїсь причини, то УПЛ спільно з УАФ та відповідним міністерством прийматимуть рішення щодо подальших дій.
– За скільки днів “Чорноморець” виїжджатиме з Одеси з метою якомога ефективніше підготуватися до чергового матчу?
– У кожному окремому випадку розглядатимемо це питання залежно від того, хто буде нашим суперником і коли саме доцільніше виїжджати – раніше чи пізніше. Правду кажучи, на перший матч чемпіонату з “Вересом” ми мали виїхати в неділю. Але все ж таки вирішили, що для нас буде важливіше поспілкуватися з пресою, побачити всіх вас у нас на базі, щоб розповісти, як “Чорноморець” планує стартувати. У зв’язку з цим виїзд на гру було перенесено на ранок наступного дня.
– Чи транслюватимуться матчі “Чорноморця” у прямому ефірі?
– Усі ігри, які транслюватимуться офіційним транслятором, Setanta, заплановані у прямому ефірі. На сьогоднішній день є чотири клуби, які не увійшли до телевізійного пулу – з ними ведуться окремі переговори з боку УАФ та УПЛ. Якщо через три тури не буде досягнуто домовленості, то матчі “Чорноморця”, на жаль, не транслюватимуться.
– Чи має намір “Чорноморець”, крім уже наявних канадця Джеймса Манджрекара та албанця Філі Реальдо, підписати ще когось із легіонерів?
– Так.
Коли питання журналістів до учасників прес-конференції були вичерпані, Володимир Генінсон зупинився на кількох важливих темах, узявши слово у нинішнього прес-аташе ФК “Чорноморець” Ігоря Окса.
– Не можу висловити ті емоції, які у мене за всі місяці війни накопичилися, – каже Генінсон. – Насамперед хотів би подякувати Адміністрації Президента України та особисто Володимиру Зеленському, який дав дозвіл на старт чемпіонату країни. Багато хто з вас пишуть мені в особистих повідомленнях, пишуть у пабліках, запитуючи: “Як так – в Україні проводитиметься чемпіонат?”. Можу сказати одне: ми живемо, ми боремося та продовжуватимемо боротися. Наші воїни заради нас гинуть, щоб ми могли показати те, заради чого вони вмирають. Тому ми гратимемо в Україні. Крім Адміністрації Президента хочу також подякувати УАФ та УПЛ, яка прийняла на себе таке важке рішення – стартувати в день, який є для всіх українців священним. Це відповідь на запитання, яке ставилося: чому старт чемпіонату не був призначений на вихідний – 20 серпня? Я не можу відповісти щодо того, де безпечніше грати – на стадіоні імені Баннікова у столиці чи на арені “Колос” у Ковалівці. І чому в цьому ж зв’язку не було згадано, що донецький “Шахтар” гратиме того ж дня на НСК “Олімпійський” за дві години до початку стартового поєдинку “Чорноморця”? Це така сама команда, як і всі інші. Тому всі ми стартуємо 23 серпня – повторююсь, у священний день для України. Крім подяк на адресу всіх тих, хто брав участь у підготовці до старту сезону-2022/23, хочу також подякувати тренерському штабу нашої команди, який повернувся. Хоча багато хто ставив під сумнів той факт, що він з’явиться тут. Але повірте: половина тренерського штабу з Одеси взагалі не виїжджала, а друга половина за першим дзвінком опинилася на клубній базі. Коли ми з Романом Йосиповичем (головним тренером Григорчуком – прим. авт.) приїхали до Совіньйону, всі тренери вже були тут. Хочу також подякувати футболістам, багато хто з яких уже був за кордоном. Більше того, багато їхніх родин залишилися там. Хлопці ж повернулися.
Торкнувшись теми атмосфери в “Чорноморці” та особливостей появи в команді іноземного новачка, віце-президент продовжив дякувати причетним до діяльності клубу людям.
– Хочу сказати щодо атмосфери в команді. Якщо легіонер, який був у “Чорноморці” до війни знав, що в Україні відбувається і все ж таки повернувся – значить, він розумів, навіщо він повертається. І повірте: повернувся цей футболіст не за зарплатою. Щодо переговорів з нашим новачком Філі, то вони тривали близько тижня. І зовсім не через війну – це лише через логістику. Важливо було знати, як доставити до України людину. На жаль, багато футболістів з-поміж легіонерів нам відмовляють. Не через те, що вони непрофесійно підходять до цього питання і просто не хочуть грати тут. Ні. Справа в іншому: вони не хочуть розлучатися зі своїми сім’ями, а везти їх сюди бояться. Хочу подякувати кожній людині, яка працює на нашій клубній базі. Коли ми їдемо кудись для проведення матчів, вони залишаються в Одесі, чекають нас і готуються до нашого повернення. Висловлюю подяку також адміністрації нашого міста – зокрема, меру Одеси, який у такий складний час підставив плече нашому клубу. Хочу подякувати всім людям, кожен із яких робить щось для того, щоб футбол у нашому місті продовжував жити. Це стосується голови Одеської військової адміністрації Максима Марченка, який всіляко нам допомагає. Нема такого дня, щоб ми йому не зателефонували і щоб він не відгукнувся на наше звернення. Війна прийшла в наш дім, і дякувати Богу, є люди, які простягли руку допомоги. У “Чорноморця” з’явилося 16 партнерів, за що я дуже вдячний. Генеральний партнер Vertex United – власник нашого клубу, керівники якого під час війни будь-якої миті могли б від нього відмовитися. Але це ще не ті люди, котрі відчули смак перемоги. Вони не бачили єврокубків за участю “Чорноморця”, вони не мали радості з приводу завоювання третього місця, вони не знають, що таке боротися на футбольному полі. Це люди, котрі знають, що таке футбол, але ніколи не були футбольними функціонерами. Тим не менш, вони продовжили йти з нами обраним шляхом. І немає такого дня, щоб я не спілкувався з кимось із наших власників. Вони по черзі мені телефонують і кожен із них дізнається, що нам потрібно. Ми той клуб, який робить все для свого персоналу. А персонал для нас – це не лише тренерський штаб та футболісти, а всі ті, хто працює поряд з нами.