Головний тренер “Оболоні” Олександр Антоненко в інтервʼю УФ розповів про літні збори, кадрові зміни, майбутні спаринги команди та завдання на новий сезон УПЛ.
– Ми роздали хлопцям програму на час відпустки. Тренуватимемося в режимі одного тренування на день. Зараз у нас силова робота, потім бігова, а завершуємо заняття серіями вправ із м’ячем. У суботу проведемо спаринг із U-21, а з наступного тижня команда заїде на базу в Бучі, де працюватимемо в режимі дворазових тренувань.
– З ким вдалося погодити спаринги?
– Нива Вінниця (3 липня), Локомотив (7 липня), ЮКСА (10 липня), ФК Чернігів (15 липня), Колос-2 (17 липня), Лівий Берег (21 липня), Кудрівка (24 липня). На заключний спаринг суперника ще не знайшли.
– Хто станом на сьогодні залишив Оболонь?
– Черненко, Приймак, Марченко, Бичек, Третьяков.
– Чи вдалося знайти за цей час рівноцінну заміну?
– У процесі. Деякі позиції нам вдалося закрити. Деякі залишаються відкритими. Ми дивимося на тих гравців, які можуть нас підсилити.
– Яка ситуація з Ванею Нестеренком після повернення до Ворскли?
– У Вані є люди, які пропонують різні варіанти. Найголовніше для нас – бажання самого гравця бути частиною Оболоні.
– Зоря нібито готова викупити його контракт. Ви готові торгуватися, особливо враховуючи те, що Ворсклі потрібні гроші?
– Якщо він сам захоче, президент зробить усе, щоб його викупити. Олександр В’ячеславович високо цінує його потенціал. Гравець такого рівня дуже потрібен команді. Але не все залежить від нас.
– Марченко, який перейшов у Карпати, міг би ще бути корисним Оболоні?
– Ми бажаємо Денису успіхів, щоб він виріс у класного воротаря. Його приклад може стати рольовою моделлю для молодих хлопців, які виховуються в Оболоні. Він довів, що наші вихованці можуть бути конкурентоспроможними на високому рівні та отримувати запрошення від більш статусних клубів.
– Велика обойма гравців, які визначали гру Оболоні, залишається. Виникали складнощі в переговорному процесі?
– Це наш кістяк. Ми вдячні хлопцям, які залишаються відданими клубу. Їм є що доводити. Торік нам вдалося показати, що вони кваліфіковані гравці, хоча багато хто записував нас в аутсайдери. Те, що команда жодного разу не була в зоні прямого вильоту, говорить про те, як хлопці спрогресували за три сезони виступів в УПЛ. Ми раді, що вони допоможуть нам і наступного сезону.
Для нас було важливо зберегти основну обойму. Нашу позицію підтримав президент, який погодився з тим, що ці футболісти ще принесуть нам користь. Хлопці побачили свій прогрес протягом останніх трьох років, і ми всі переконані, що межа їхніх можливостей дозволяє рухатися далі.
– Вакансія асистента після відходу Олександра Ковпака досі відкрита?
– Я хочу подякувати Сан Саничу за виконану роботу. Були різні питання, але ми переговорили й потиснули один одному руки. Зараз працюємо над тим, щоб підсилити тренерський штаб Оболоні. З появою U-21 буде сформований новий тренерський склад, і зміни можуть торкнутися також U-19.
– Які ще зміни будуть впроваджені в молодіжному секторі?
– Наш президент відкриває власну школу. Будується поле біля 231-ї школи, яка розташована навпроти заводу “Оболонь”. Також змінюється поле на “Оболонь Арені”. Це дуже великий крок уперед. Минулого сезону ми залучили до основи 11 гравців з молодіжного складу. Це великий аванс, і вони повинні це розуміти. Тому президент залишив U-19 та формує дубль, щоб наші вихованці отримали повністю сформовану вертикаль розвитку й могли рухатися до першої команди.
– Три сезони в УПЛ могли стати каталізатором змін?
– Це один із факторів. Клуб намагається рухатися вперед. За кадром залишається велика робота, виконана всередині клубу за цей період.
– Оболонь не з тих команд, які можуть перебивати особисті умови по гравцях. Це створює для вас труднощі в питанні комплектації?
– З кожним гравцем ведеться розмова. Найголовніше для нас – бажання самого футболіста бути частиною Оболоні. Від цього відштовхуються наші керівники, які беруть участь у цих процесах. Пріоритет мають ті гравці, які бачать себе в Оболоні. Адже можна взяти футболіста, який здатний зробити результат, але довго чекати на його рішення і так його не дочекатися. Щодо умов, то останнє слово за президентом, який все й вирішує.
– Від керівництва Оболоні є розуміння, що на старому багажі можна банально не доїхати до фінішу?
– Це частина роботи тренера. Будемо будувати гру навколо наявної обойми. Хлопці продовжують прогресувати, і нам легше щось будувати та впроваджувати нові ідеї.
– Можна було помітити тенденцію, що на фінальних відрізках сезону команді банально не вистачало сил. У чому причина?
– Перед початком минулого сезону стояло питання: заходити в сезон добре підготовленими чи набирати форму вже по ходу чемпіонату. Ми розуміли, що наприкінці першого кола буде спад, який припав на серію невдалих результатів. Як показав час, стратегія була обрана правильно, адже більшість очок ми набрали з кінця літа до середини осені. Із невдалої серії наприкінці року зробили певні висновки. Я не впевнений, що, увійшовши в сезон під навантаженнями, ми змогли б потім легко з них вийти.
– Чи стане Оболоні важче конкурувати в УПЛ на тлі того, що лігу поповнила трійка амбітних новачків – Буковина, Чорноморець та Лівий Берег?
– Оболонь має свою філософію й не бере участі в гонці озброєнь. Хлопці своєю грою в попередньому сезоні довели, що нас не варто скидати з рахунків. На цьому емоційному підґрунті футболісти можуть повірити в себе й продовжувати зростати в конкурентному середовищі.
Хтось очікував, що Олександрія буде серед аутсайдерів? ЛНЗ серед лідерів? Можу лише сказати, що кожному із суперників, як і нам, легко не буде. Будь-яку працю потрібно поважати. Фінальний результат можна оцінювати лише після 30-го туру.
– Минулого сезону від президента Оболоні лунав меседж про необхідність завершити чемпіонат у топ-7. На цей сезон були озвучені перед командою завдання від керівництва?
– Завдання в нас одне – вигравати кожну гру. Доводити, що з Оболонню треба рахуватися. Як воно вийде – сезон покаже. Що награли, те й заслужили.
– Кому належать ваші симпатії на ЧС-2026?
– Фаворитом я вважав Нідерланди. Але по ходу турніру вийшло так, що в матчі Англія – Хорватія мені дуже сподобалося, як грали обидві команди. Також відзначив би роботу збірної Єгипту, яка чудово оборонялася проти Бельгії в першому турі. Деякі ідеї можна використати у своїй тренерській роботі.