Головний тренер Полісся-2 підбив підсумки першої частини сезону в Другій лізі, дав оцінку найталановитішим підопічним, а також поділився планами на зимове міжсезоння.
Перше півріччя в історії Полісся-2 вийшло насиченим. Команда не лише нав’язала боротьбу в Другій лізі, пішовши на паузу на четвертому місці в групі А з 20 очками в 12 матчах, а й делегувала в основу ряд талантів.
– Полісся-2 вже офіційно пішло у відпустку. Чи завершуєте особисто ви календарний рік з відчуттям добре виконаної роботи?
– Дуже важливо, що після фінішу осінньої частини сезону в Другій лізі, ще двоє гравців, які починали з Поліссям-2, отримали можливість виступити за основу, та ще й в старті. Мова про Венделла та Ярослава Карамана. Раніше з наших футболістів також в першій команді дебютували Борель Томандзото та Жеррі Йока. Були й ще хлопці, які більш-менш регулярно потрапляли до заявки основи. Думаю, ці факти можуть дати найкращу оцінку, наскільки вдалою для нас була перша частина кампанії.
Те, що за Полісся в УПЛ вже дебютують, зокрема, гравці 2006 року народження, позитивно впливає на інших молодих футболістів. Вони бачать, що їхню роботу усі помічають. Хотілося б, звичайно, аби молодих хлопців на найвищому рівні дебютувало ще більше.
– До відпустки Полісся-2 провело п’ять спарингів. Які завдання ви ставили перед собою, та чи задоволені підсумками?
***
Спаринги Полісся-2:
- Олександрія-2 – Полісся-2 – 2:2;
- Полісся-2 – Металіст 1925-2 – 5:1;
- Полісся-2 – Шахтар U-19 – 0:1;
- Полісся-2 – Полісся (Ставки) – 2:2;
- Полісся-2 – Лісне – 2:2
- Полісся – Рух-2 – 0:1.
***
– Поставлене завдання ми виконали, адже отримали дуже багато інформації стосовно гравців, які в нас були, а також потенційних новачків з U-19, що отримали можливість показати себе.
Щодо результатів та якості гри, то усе було неоднозначною. Деякі матчі нам вдалися непогано, але потрібно визнавати, що середня якість наших дій була нижчою, аніж в офіційних зустрічах. В принципі, це нормально, бо ми грали дуже різними складами.
– Якщо повернутися трохи назад, то який матч був найуспішнішим у виконанні Полісся-2 в першій частині кампанії?
– З погляду емоцій, домашній матчі проти Пробою (1:0). Це один з небагатьох поєдинків, де суперник змусив нас трохи постраждати, і нам навіть важко було втримувати ініціативу. В другій половині другого тайму, треба віддати належне супернику, вони трохи нас затиснули, що майже ніколи не повторювалися протягом сезону.
– А яка гра не вдалася?
– Гостьова гра з Реверою 1908 (0:1) була єдиною, де ми явно не заслуговували на очки. За статистикою ми більше володіли м’ячем, але нам відверто не вистачало розуміння, що робити проти цього суперника, який дуже якісно підготувався. Однак ми непогано відреагували на цей матч, і пізніше такі історії більше не повторювалися.
– На старті сезону великі очікування були від центрального півзахисника Томандзото. Чи збіглися вони з реальністю?
– В оцінці Бореля точно варто зважати на дуже важку травму, яку він отримав. Більшу частину сезону гравець, на жаль, пропустив.
Ми розуміли, що це якісний футболіст, але наскільки він себе зможе проявити – це завжди індивідуально. Борель зміг закріпитися в першій команді, і я думаю, що він би й надалі отримував ігровий час в УПЛ. Сталося те, що сталося. Ми усі бажаємо, аби він якнайшвидше відновився та повернувся до загальної групи.
– Які в нього найсильніші ігрові якості?
– Мені здається, що це дуже збалансований профайл «вісімки». Він має високий рівень технічної оснащеності: короткі передачі, контроль м’яча у стислому просторі. При цьому він може виконувати дуже великий обсяг роботи. Його відкривання різноманітні. Не можна сказати, що він робить одне й те саме. Природне розуміння гри на непоганому рівні.
В контрольних матчах ми також дивилися на нього на позиції опорника, і дуже здивувало, як він швидко інтерпретував гру в цьому амплуа, адже до цього переважно діяв інсайдом. Не було такого, щоб ми йому окремо дуже багато пояснювали, в яких ситуаціях і що потрібно робити. Це говорить також про високий ігровий інтелект футболіста.
– Ви вбачаєте в ньому перспективу більше грати в УПЛ?
– Подивимося, усе буде залежати від нього. Звісно, в Бореля є дуже багато хороших якостей. Зараз йому потрібно буде трохи заново усе починати.
– Найкращими вашими придбаннями влітку вважалися флангові захисники Сергій Корнійчук, який перейшов з Минаю, та Крістіан Свистун, що доєднався з Агробізнесу. Як оціните їхні виступи?
– Обидва непогано показали себе у цьому півріччі. Можу сказати, що вони є сильними особистостями та лідерами. Це люди, які можуть на полі дати імпульс команді своєю грою та рішеннями з м’ячем й без м’яча. Їх об’єднує також здатність давати дуже великий обсяг роботи і в атаці, і в обороні.
Звісно, в них є багато відмінних рис. На мою думку, це трохи різні типи латералів. Корнійчук виділяється здатністю робити вертикальні ривки вздовж флангу з м’ячем, який він може тягнути на дуже велику відстань. Свистун непогано показав себе у плеймейкінгу, зробивши чотири асисти. І це не випадковість. Мені здається, що він міг зробити ще набагато більше. Він впливав на гру передачами, своєчасними підключеннями та кросами.
– Протягом якого часу вони можуть дебютувати в основі?
– На це впливає багато факторів. Це може бути й в наступному офіційному матчі першої команди. Ми ніколи не знаємо, якою буде кадрова ситуація в основі та в якому тонусі перебуватимуть гравці. Не варто забувати, що в Поліссі є сильна конкуренція, особливо на позиції латералів.
Чи мають вони потенціал, щоб зіграти на мати непоганий вигляд на цьому рівні? Вважаю, що в них є ці якості. Коли вони отримають цей шанс? Це майже непрогнозована річ.
– Після дебюту хавбека Карамана за Полісся у домашній грі з Шахтарем (1:0) в 17-му турі УПЛ довкола нього багато шуму. Хотілося б попросити вас дати йому ігрову та особистісну характеристику.
– Слава має щиру натуру, яку було помітно з перших днів, коли він прибув до нас з Ужгорода. Він продемонстрував бажання працювати на футбольному полі, грати й доводити, що може більше.
Коли він перейшов до нас, то отримав виклик до збірної України U-19, де зіграв з Нідерландами (0:1) та Англією (1:3). Потім поступово почав залучатися до тренувань першої команди й, з рештою, дебютував за неї. Мені здається, що відзначати зараз треба не ігрові якості, які й так усі могли побачити, і, я думаю, були приємно вражені, а саме ментальний компонент.
Він 2006 року народження, і цей значний крок в кар’єрі зробив в короткий проміжок часу. Дані події могли якось на нього вплинути, адже це дійсно важко. Однак він не лише підтримує, а й підвищує планку вимог до себе. Це багато говорить про нього, як про особистість.
– Який його потенціал?
– Мені здається, якщо він продовжить працювати так само, то, можливо, і найвищий на рівні чемпіонату України. В нього є дуже хороший мікст якостей. Маю на увазі і природні якості, і розуміння, і ментальність. Проте потрібно бути спокійними, як це відбувалося раніше. Слава має розуміти, що про нього зараз багато хто буде говорити схвально, він багато кому буде подобатися. Це варто залишити та сфокусуватися на тому, що він робив для цього.
– Найвищий потенціал на рівні чемпіонату України – це Шахтар та Динамо?
– Чому? Це Полісся (посміхається).
– Чи відомо, хто не продовжить виступати за команду навесні?
– Є певні точкові рішення, але я зараз не можу це озвучувати до офіційного оголошення клубом. Великих змін не буде.
– З кимось із новачків вже домовилися?
– Як і в будь-яке трансферне вікно, є футболісти, над залученням яких працює клуб. Певні підсилення будуть, але без чогось надзвичайного.
– Як основні принципи вашої трансферної політики?
– Як проєкт, ми орієнтовані на те, щоб знаходити молодих та перспективних гравців. Бажано, хоча й не обов’язково, аби футболіст ще мав можливість грати за U-19. Це дасть додаткові варіації надавати ігрову практику якомога більшій кількості хлопців.
Легіонерів ми також розглядаємо, але є багато нюансів. Головний – це ліміт на рівні ПФЛ, згідно з яким в складі однієї команди на полі можуть одночасно перебувати не більше трьох іноземців. Тому цінність талановитих гравців з українським паспортом зараз немала.
– Які у вас плани на зимову підготовку?
– 2-3 лютого безпосередньо почнемо процес на базі під Житомиром. Там ми впродовж декількох днів виконаємо певні тестування та медичні процедури. Далі поїдемо на три тижні до Ужгорода, де зіграємо спаринги. Після повернемося додому та продовжимо підготовку.
– З кимось вже домовилися про контрольні ігри?
– Поки є лише попередні домовленості, тому назви команд називати не хочу. Здебільшого орієнтуємся на команди, які будуть одночасно з нами перебувати в Ужгороді. Майже напевно зіграємо з ФК Ужгород з нашої ліги. А так плануємо проводити спаринги переважно з представниками Першої ліги.
– Які у вас очікування від весняної частини сезону?
– Ми маємо продовжувати та покращувати процес, який в нас був восени. Щоб коли ви мені поставите схожі питання влітку, я міг сказати, що ще більше наших футболістів зіграли за першу команду Полісся. Це найголовніше завдання.