Одне з найбільш інтригуючих манчестерських дербі за останні роки. Звісно, “дияволи” нерідко обігрували своїх сусідів, навіть якщо перебували в не найкращій формі, проте коли востаннє вони грали проти “Сіті”, що перебував у вкрай невдалій формі? Подібне пригадати важко.
АПЛ, 16-й тур.
Манчестер Сіті – Манчестер Юнайтед 1 : 2.
1 – 0. Гвардіол – 36.
1 – 1. Фернандеш – 88-пен.
1 – 2. Амад – 90.
Серія не дуже вдалих результатів у команд Гвардіоли та Аморіма додавала особливих акцентів перед дербі. До 21 хвилини взагалі нічого на полі, крім маневрів, не відбувалося. Хіба що чергова травма Маунта. Екс-лідер Челсі просто присів на газон на 14-й і поступився місцем Кобі Майну. Фоден на 21 хвилині трохи розбурхав сонне царство ударом з льоту. В найкращі свої роки забив би, а в цьому сезоні щось не йде.
Хьойлунд так намагався довести, що нічим не гірший за Холанда, що у своєму воротарському показав кілька прийомів з греко-римської боротьби. Амад щоразу намагався забігати у канальчики за спинами Гвардіола та Діаса. Разочок в офсайд забрався, вдруге було вже краще, коли Угарте віддав у розріз, але теж спрацювала пастка. Перші удари МЮ аж на 32 хвилині. Далеко і невлучно. Амад пробив у блок, а в наступній атаці Де Брюйне подав кутовий, рикошет ідеально вклав снаряд на голову Гвардіолу, який забив 4 гол, ставши другим найкращим бомбардиром чинних чемпіонів у всіх турнірах!
Як тут не згадати дві речі. По-перше, Аморім відсунув від команди фахівця зі стандартів Андреаса Георгсона, формально залишивши його у штабі. Відтоді МЮ пропустив 3 голи зі стандартів (загалом 8), ставши другим найгіршим клубом АПЛ за цим показником після Вулверхемптона. Манкуніанці пропустили 42% своїх м’ячів з кутових і після того, як новий головний тренер поставив і сюди своїх людей, краще не стало.
Інша річ – відсутність через тренерське рішення навіть у заявці Рашфорда, який провалився в матчі проти Вікторії Пльзень, і Гарначо. Аргентинцю закидають зливи у соцмережі, зокрема щодо складу, та й загалом його активність у Твіттері на користь атмосфері не йде. Однак чи не завадили б швидкі вибухові гравці проти гранда, який в очевидну кризу потрапив і пропускає дуже багато останнім часом? Натомість виходить Хьойлунд, який ледь червону не випросив, коли на рівному місці почав стартувати до Вокера. Кайл, звісно, теж зганьбився, жалюгідно впавши від такого “зіткнення” лобами. Та все ж.
До перерви Фоден розправився з трьома опонентами перед чужим штрафним, але з рикошетом не влучив. У другій половині Амад схожим чином був близький до влучання під стійку, коли головою пробивав – Едерсон витягнув. Це був, до речі, перший удар гостей у площину воріт. Йшла 62 хвилина. Після цього Діаш на межі фолу врізався в ногу Хьойлунду, але суддя пенальті не дав. Натомість коли Матеуш Нуньєш віддав жахливий пас назад, а потім врізався в Амада, “рятуючи” ситуацію, Ентоні Тейлор вже не вагався. Бруну спокійно реалізував пенальті.
А далі Діалло оформив до свого роду асисту ще й добротний голасо. Лісандро Мартінес зі своєї половини поля запустив, Амад перекинув голкіпера і покотив повз Гвардіола та ще одного захисника. Фіаско, звідки не чекали. Дитя Гвардіоли пожирає саме себе. Треба ще більше пасів назад у ситуації, коли все практично контролюєш.