Українські легіонери у європейських клубах мають солідні умови особистих контрактів.
Артем Довбик, Андрій Лунін, Олександр Зінченко, Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Віталій Миколенко та інші наші гравці завдяки своїм виступам у Європі стали мільйонерами.
Сайт FanDay.net за допомогою відкритих джерел, зокрема – порталу Capology.com, провів дослідження та розібрався, хто з українських футболістів закордоном є найбільш високооплачуваним. Представляємо топ-10 наших легіонерів за рівнем заробітної плати.
Усі суми зарплат та бонусів вказані після вирахування податків.
1. Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)
27-річний захисник у поточному сезоні через регулярні травми втратив стабільне місце у стартовому складі команди Мікеля Артети, але це не заважає йому очолювати рейтинг найбільш високооплачуваних українських легіонерів.
Зінченко заробляє у лондонському клубі 5,08 мільйона євро на рік. Нагадаємо, що Олександр перейшов до складу «канонірів» влітку 2022 року з Манчестер Сіті та підписав контракт терміном на чотири роки.
Таким чином, українець за цей час зможе заробити 20,32 мільйона євро «чистими».
При цьому серед гравців Арсеналу Зінченка посідає лише десяте місце за розміром зарплати. Лідирує німецький форвард Кай Хаверц – 9,49 млн євро на рік плюс 1,69 млн євро бонусів.
2. Михайло Мудрик (Челсі, Англія)
Друге місце у рейтингу найбільш високооплачуваних українських легіонерів посідає гравець ще одного лондонського клубу. 23-річний вінгер Челсі заробляє 3,39 мільйона євро зарплати на рік і ще 1,018 млн як бонуси. За цим показником Михайло посідає 13-16 місце серед гравців «аристократів». Наприклад, лідер Ріс Джеймс отримує 8,47 млн. євро на рік.
Нагадаємо, що трансфер Мудрика з донецького Шахтаря до Челсі за 70+30 мільйонів євро у січні 2023 року є рекордним в історії українського футболу.
Хавбек підписав з лондонським клубом контракт на вісім років, що дозволить йому заробити близько 28,8 млн. євро, якщо Челсі не вирішить його продати.
3. Артем Довбик (Рома, Італія)
27-річний нападник національної збірної України перейшов до Роми з іспанської Жирони у серпні 2024 року за 30,5 мільйона євро.
Довбик підписав з італійським клубом контракт із заробітною платою у розмірі 3 мільйона євро на рік. Ще 1 млн євро передбачений щорічно в якості бонусів.
Угода Артема з римлянами розрахована до літа 2029 року. Таким чином, українець може розраховувати щонайменше на 15 млн євро.
Довбик посідає шосте місце серед гравців Роми за розміром зарплати. Зірковий аргентинський форвард Пауло Дібала є лідером за цим показником – 3,8 млн євро зарплати та 2,2 млн євро бонусами.
4. Андрій Лунін (Реал, Іспанія)
Український голкіпер у вересні продовжив свій контракт із мадридським клубом до літа 2030 року. За новою угодою Андрій зароблятиме 4,5 мільйона євро на рік, що на два мільйони більше, ніж раніше. Це дані іспанського сайту DefensaCentral.
За інформацією Capology, Лунін раніше заробляв 2,81 млн. євро на рік до оподаткування і 1,35 млн. євро «чистими».
Таким чином, після вирахування 52% податків Андрій отримуватиме «нетто» 2,16 млн євро на рік. Це дозволило Луніну піднятися з сьомого місця у рейтингу найоплачуваніших українських легіонерів на четверте.
При цьому серед гравців Реала українець посідає лише 21 місце за рівнем зарплати, а його конкурент, бельгієць Тібо Куртуа, заробляє 7,2 млн євро «чистими».
5. Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)
Ще один голкіпер національної збірної України заробляє у своєму клубі рівно 2 мільйони євро на рік. За п’ять років контракту з Бенфікою, з 2023 по 2028 рік, Трубін заробить круглу суму – 10 мільйонів.
Цікаво, що більш високу зарплату в лісабонському клубі має лише Ренату Санчеш – 3,6 млн євро на рік. А ось зірковий аргентинець Анхель Ді Марія та бразилець Артур Кабрал отримують однакові суми з Трубіним.
6. Віталій Миколенко (Евертон, Англія)
25-річний захисник збірної України отримує щорічно 1,965 млн. євро. Миколенко перейшов до Евертона з київського Динамо в січні 2022 року і підписав контракт на чотири з половиною роки, завдяки чому зможе заробити сумарно 8,82 млн євро.
Віталій посідає восьме місце серед своїх одноклубників за розміром заробітної плати.
У лідерах – англійський голкіпер Джордан Пікфорд та малійський півзахисник Абдулайє Дукуре, які мають понад 4,2 млн євро на рік кожен.
7. Ілля Забарний (Борнмут, Англія)
Центрбек національної збірної України у свої 22 роки є беззаперечним основним гравцем команди англійської Прем’єр-ліги.
Не дивно, що влітку клуб запропонував Забарному перепідписати контракт і збільшив йому зарплату майже вдвічі – з 0,85 млн. євро до 1,693 млн. євро на рік. За цим показником українець тепер посідає восьме місце серед одноклубників.
Угода Іллі з Борнмутом розрахована до червня 2029 року, що дозволить українцеві заробити сумарно 10,14 млн. євро.
8. Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)
Сайт Capology не публікує інформацію про зарплати клубів грецької Суперліги. За даними сайту Sport24.gr, 28-річний форвард збірної України, який перейшов в Олімпіакос із бельгійського Брюгге у літнє трансферне вікно, підписав 4-річний контракт із зарплатою 1,5 мільйона євро на рік.
9. Руслан Малиновський (Дженоа, Італія)
31-річний хавбек збірної України заробляє в італійському клубі рівно 1 мільйон євро на рік. Контракт Малиновського з Дженоа діє до червня 2027 року, що дозволить йому отримати сумарно чотири мільйони євро.
Руслан посідає дев’яте місце серед своїх одноклубників за розміром зарплати. Лідирує в цьому рейтингу форвард Андреа Пінамонті, який влітку перейшов із Сассуоло та підписав контракт на 2,4 млн євро на рік.
10. Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)
Замикає десятку найоплачуваніших легіонерів 27-річний Циганков, який перейшов у каталонський клуб із київського Динамо у січні 2023 року та підписав контракт терміном на 4,5 роки.
За цією угодою Віктор отримує в Жироні 0,67 млн. євро на рік заробітної плати плюс 0,13 млн. євро в сезон бонусами. Як і в рейтингу українських легіонерів, Циганков посідає десяте місце серед своїх одноклубників за рівнем прибутку.
Український хавбек може заробити за весь термін контракту в Іспанії близько 3,41 млн. євро без урахування бонусів.