У Лондоні в 11-му турі Англійської Прем’єр-Ліги відбувся матч “Челсі – Арсенал”.Михайло Мудрик та Олександр Зінченко розпочали на лавці запасних своїх команд.

АПЛ, 11-й тур.

Челсі – Арсенал 1 : 1.

0 – 1. Мартінеллі – 60.

1 – 1. Педро Нету – 70.

Ось уже два роки всі насміхаються над трансферною політикою Челсі та клубними результатами. Втім, парадоксальним чином ці особливості стали грати на користь “пенсіонерів”. Зараз у них є два сильних склади, один з яких можна використовувати у Лізі конференцій – а навіть якщо там станеться якась ганьба, ніхто не помітить.

До того ж підопічним Енцо Марески не треба грати з різноманітними Інтерами та ПСЖ у ЛЧ, як Арсеналу посеред тижня. Як наслідок, лазарет у “синіх” порожній, а на “канонірів” можна було виставити найкращий склад. На жаль, Мудрик у нього не потрапив – українець залишився у запасі.

Мікель Артета теж зумів виставити найкращий свій старт. Винятком стала відсутність травмованого Калафйорі – зате в основу повернувся Едегор. Прикро, але Зінченко до когорти найкращих у клубі наразі не належить, а його позицію на полі зайняв Тімбер. Сашко чекав на свій шанс із банки.

Обидва тренери застосували персональну опіку проти ключових півзахисників. Мікель Артета прикріпив Парті до Палмера, в той час як Кайседо прикривав Едегора. Мойзез прекрасно впорався зі своїм завданням у першому таймі – норвежець залишався непомітним.

Томасу було значно важче. Палмер дуже добре відкривався й демонструвавши шикарний прийом м’яча, та і відрізати Коула від постачання не вдавалося – зокрема, кілька хороших пасів віддав центрбек Колвілл. Опорник Арсенала постійно не встигав і втрачав концентрацію, що могло вилитись у гол вже на 3-й хвилині. Палмер бахнув з дальньої дистанції під поперечку, однак Райя врятував гостей.

Втім, поступово “каноніри” призвичаїлись, почавши витискати Палмера у фланг. Із 10-ї по 25-ту хвилини ключовий хавбек Челсі зробив всього два дотики до м’яча. Втім, на 24-й Челсі міг виходити вперед – гол мав забивати Гюсто, який прибіг на дальню стійку та замикав зрячий крос від Нету. Втім, Мало не влучив по воротах!

Філ Невілл у коментарі для BBC Sport видав коментар, сповнений самоіронії. “Не розумію, як Гюсто промазав у цьому епізоді. Хоча розумію. Він – правий захисник. Ми так вміємо”. Цей момент став останнім для Челсі у першому таймі.

Між тим, Арсенал почав серйозно додавати в останні 20 хвилин перед перервою. Зокрема, на 27-й пресинг “канонірів” вилився у помилку Колвілла з подальшою контратакою. М’яч одразу перевели на лівий край карного майданчика, звідки потужно пробив Мартінеллі – Санчес парирував!

На 32-й же хвилині “каноніри” забили до біса простий гол. Вони не стали використовувати награні комбінації при стандартах, а просто помітили відкривання Хаверца між захисниками на лінії карного. Наказу розігрувати штрафний лише по свистку не було, тож Райс моментально розрізав оборону – а Кай вийшов на рандеву з Санчесом та прошив його.

Челсі був врятований офсайдом. На цьому гострі епізоди в першому таймі добігли кінця. Команди завершили перший тайм з дуже рівною статистикою.

Тренери вирішили обійтись без замін у роздягальні. Відповідно, не змінився і зміст гри. Команди продовжували битись на рівних, загострюючи лише час від часу. Тим не менш, у перші 15 хвилин Стемфорд Брідж побачив два гольових епізоди.

Втім, нудно на Стемфорд Брідж не було. Спочатку фани побачили яскравий момент Челсі. На 53-й хвилині Мадуеке прийняв переведення та прорвався правим флангом, після чого виконав навіс. Фофана опинився на замиканні, однак Уеслі не зміг пробити нормально – м’яч зависнув над воротами й впав на сітку зверху.

Ще за три хвилини камери вихопили скривавлене обличчя Хаверца. Хтось розсік німцю голову, однак той не збирався покдати поле. Арбітр Майкл Олівер при цьому штовхнув Кая, а слідом показав жовту картку. Гостьові фани тут же почали співати образливі пісня, створені у Лондоні персонально для Олівера.

Ще за хвилину ТІмбер потішив фанів аутом – він вкинув м’яч, але влучив собі у потилицю. Словом, на полі було весело – а після 60-ї хвилини стало ще краще. Арсенал відкрив рахунок. Героєм став Едегор, за яким не встежили на лівому куті штрафного.

Норвежець розвернувся й виконав шикарне закидання на лівий край карного. Там без належного прикриття опинився Мартінеллі. Габі змістився ближче до стійки та прошив Санчеса – 0:1!

Тепер Челсі мав відігруватись. От тільки замість цього господарі ледь не пропустили вдруге. На 66-й хвилині Тімбер прорвався лівим флангом, обігравши кількох захисників і завдавши потужного удару з меж штрафного. М’яч пройшов поруч з лівою стійкою! На цьому проблеми “пенсіонерів” не завершились, адже зламався Лавія – замість нього Енцо Фернендес, а разом з ним Мудрик замінив Мадуеке.

І саме цей вимушений хід приніс Челсі успіх. На 70-й хвилині Енцо зачепився за м’яч у центрі поля й віддав пас в ноги Нету. Педру, скориставшись відсутністю спротиву, пробіг до лінії півкола й потужно зарядив у лівий нижній кут – без шансів для Райї. 1:1!

Дербі мало завершуватись перемогою. Мудрик непогано проявив себе в ендшпілі

НІчия не влаштовувала жодну з команд, тож вони кинулись перемагати. Гра почала розкриватись – не в останню чергу через вихід свіжих вінгерів і фулбеків. Мікель Артета кинув у бій Троссара й Жезуса, Енцо Мареска – Джеймса та Нкунку. Ну і фактор Мудрик сам по собі провокував футбол із розмінами моментами.

У Михайла пригадується мінімум два хороших прориви із кросами на дальній край штрафного, однак до гострого завершення вони не призвели. Крім того, в кількох епізодах українець допоміг в обороні, тож можемо хвалити земляка. Свій час на полі він використав із певною користю.

Челсі й Арсенал створили декілька вбивчих моментів. Кайседо навіть гол забив, реалізувавши вихід сам на сам, однак його не зарахували через офсайд. Зрештою, у битві рівних команд було зафіксовано цілком закономірну нічию.