Сергій Ковалець поділився думками стосовно гри збірної України проти збірної Словаччини, 2:1.

Наскільки побачене у дюссельдорфському матчі відповідало вашим очікуванням?

Після першого матчу з Румунією ми всі говорили про те, що потрібне все як слід проаналізувати. І дуже добре, що по завершенні гри у роздягальні збірної України була розмова між гравцями. Хоча я вже говорив, що це потрібно було робити до матчу. У поєдинку зі Словаччиною ми побачили, що відбулася ротація – у стартовому складі вийшло чотири футболісти, які не грали в “основі” проти румунів – Трубін, Тимчик, Бражко та Ярмоленко.

Перший тайм нашій збірній не вдався, що відзначають у своїх інтерв’ю і самі гравці. Добре, що у кількох моментах команду виручив Трубін. А от щодо другої половини зустрічі, то про неї можу судити на підставі розмови зі словаками. Дізнався, що після перемоги збірної Словаччини над Бельгією було багато ейфорії, і у країні навіть повірили в те, що команда вийде із групи. Тож вийшло так, що у нас після першого матчу на чемпіонаті Європи була негативна реакція, а у словаків навпаки – позитивна, яка теж дає свої мінуси.

Так от, коли у другому таймі ми зрівняли рахунок (Зінченко здорово віддав передачу на Шапаренка), то ми бачили, що Словаччина фізично і психологічно зламалась і навіть не провела жодної хорошої атаки. А ми навпаки: відновивши рівновагу, почали “високо” пресингувати, зустрічати суперника і відбирати м’яч якраз у його зоні, створюючи гарні моменти. Це, звичайно ж, для тренера здорово, коли зроблена ним заміна спрацювала. Як ефективно, так і ефектно. Яремчук здорово відкрився з глибини, отримав відмінний довгий пас від Шапаренка і забив переможний м’яч.

Як налаштовуватись на такого суперника, як збірна Бельгії, і як проти нього краще грати?

Треба вигравати, щоб все залежало виключно від нас самих. Хоча подивимось ще у суботньому поєдинку, у якому гратимуть між собою Румунія і Бельгія. На мою думку, варто буде знову подивитись запис матчу Бельгія – Словаччина, щоб визначити, за рахунок чого словакам вдалося перемогти серйозного суперника. Річ у тому, що у бельгійців було чимало хороших моментів. У тій грі ми бачили застосування контрпресингу, пресингу захисту, перехідних фаз.

Показова була гра, як потрібно діяти проти збірної Бельгії. Ми розуміємо, що словаки не випадково виграли. Але якби результат був би нічийним, то він виявився б справедливішим. Так що повторюсь: нашій збірній потрібно перемагати бельгійців. Думаю, що це реально. Варто лише правильно спрацювати у тактичному плані і визначитись, як грати – так, як проти німців у товариському матчі, використовуючи схему 3–4–3, або по-іншому. Гадаю, що у нашого тренерського штабу є час для того, щоб визначитись зі стартовим складом, схемою та організацією гри для суперництва з Бельгією.

Нагадаємо, наступна гра України відбудеться в середу 26 червня, о 19:00 проти Бельгії.