Спортивний директор «Заглембе» Сосновець Михайло Залевський розповів, як у команді ставляться до головного тренера Олександра Хацкевича.

– Як взагалі у головного тренера складаються взаємини з гравцями?

– На нашу думку, хороші, і цей інцидент підтвердив, що у колективі всі один за одного ми єдині. Гравці заступилися за тренера. Незважаючи на те, що результати матчів розчаровують, сьогодні Хацкевич подякував спортсменам за ставлення до справи, бійцівські якості. В останньому матчі червона картка надломила, але, в принципі, глобальних претензій, тим більше самовіддачі, ні до кого немає.

– Хацкевича у команді як тренера слухають, поважають?

– Безперечно. До нього ставляться з високою повагою.

– А що це за експеримент із вибором тактики гравцями?

– У пресі неправильно інтерпретували ситуацію. Команда була підготовлена, на гру було два тактичні плани. Перед матчем на три-чотири хвилини колектив був залишений у роздягальні, щоб гравці самі налаштувалися, подивилися один одному в очі і з двох підготовлених планів вибрали один, на їхню думку, найбільш оптимальний і підходящий. У принципі навіть у великих командах так робиться. Коли головний тренер довіряє гравцям, вірить у них, це нормальна практика. Але в пресі представили все так, ніби Миколайович взагалі ніякої настанови не готував, що все це робили футболісти.

А якщо згадати матч, то в першому таймі гра йшла на рівних, а от вилучення дуже вплинуло на перебіг зустрічі. При цьому команда навіть у меншості намагалася грати, бігла вперед, заробила пенальті. Так, не забили, але це футбол.

– Яка реакція гравців на новини про можливе звільнення Хацкевича?

– Ми всі разом після тренування у роздягальні дивилися ці новини, посміхалися та готувалися до завтрашньої роботи. Якщо ми всі з посмішкою сприймаємо такі новини, то справді єдині. Але що буде завтра сказати важко.

– Загалом, яка атмосфера в клубі, коли є великий тиск через результат?

– Працювати під тиском, чесно кажучи, навіть із задоволенням. Поставлені завдання дуже мотивують. Але ось що стосується управління клубом, адміністрації… Умови для роботи в плані інфраструктури на високому рівні, але решта залишає бажати кращого. ФК знаходиться у державному управлінні, а ми входили до клубу, коли він готувався до переходу до приватних рук. Запрошували нас на роботу не мер міста, не державна влада, а ті, хто мав прийняти клуб у приватне володіння. І ми приймали всі умови, всі завдання, хотіли допомогти команді залишитись у першій лізі. Ми працюємо сумлінно, але з боку клубу, точніше, нинішніх керівників (а ФК поки що не в приватних руках) нічого не виконується. І чи зміниться власник у результаті велика загадка, – сказав Залевський.

«Заглембє» Сосновець займає останнє, 18-те місце у польській першій лізі. Команда має 13 очок у 25 матчах