Голова Асоціації футболістів України Олег Печорний розповів про проблеми, які виникли на стадії погашення «Зорею» заборгованостей перед гравцями.

— Як справи у «Зорі» із погашенням заборгованості з футболістами після інформації про компроміс?

— За моєю інформацією, з футболістами «Зорі» ніхто не буде розраховуватися. В податковій готується перевірка, на новий сезон «Зорі» може вже не бути. Луганський клуб може припинити існування, як «Львів», на який є купа заведених кримінальних справ.

Щодо преміальних, то це все балачки. В контрактах вони не прописані. Все це було на словах президента клубу Євгена Геллера – його обіцянки.

Зарплати «Зоря» платить, але всі футболісти є ФОПами, що просто нонсенс. В них немає страховок.

Наразі гравцям наобіцяли різного, щоб вони спокійно дограли чемпіонат, а далі їх чекає доля гравців «Львова».

— «Зорю» можна звинувачувати у махінаціях?

— Можна згадати торішню ситуацію, коли «Зоря» грала завершальний матч чемпіонату проти «Миная», вони спеціально випустили Мишньова, котрий не був заявлений, щоб отримати технічну поразку і посісти не друге, а третє місце. Клуб живе чисто на гроші УЄФА, їм був потрібен вихід в груповий етап Ліги конференцій. Гра була вирішальною – це не рядовий матч чемпіонату.

На фоні цих проблем постають питання, як клуб пройшов атестацію – з футболістами ФОПами без страховок і з аферою про технічну поразку в вирішальному матчі чемпіонату за друге місце.

— Чи була відповідь від УАФ по запиту?

— На цю ситуацію ніхто не звертає уваги. Ми направляли копію листа, але УАФ не зобов’язані відповідати – вони залишаються в стороні. Можливо, окремі питання будуть порушені на комітеті арбітрів, який відбудеться найближчим часом.

Щодо відповіді «Зорі», то нам її підписав Станіслав Оганов, який є відсутнім в структурі клубу. Ще в жовтні 2022 року була інформація, що він подав у відставку з поста генерального директора «Зорі». Наразі начальником в команді є Ігор Гузь. Тобто ця відповідь – чергова афера луганців.

— Які наступні кроки Асоціації футболістів України?

— Будуть передані до УЄФА основні моменти роботи «Зорі», які викликають питання. На клуб можуть накласти санкції – вони спеціально випустили гравця, який не був заявлений, і отримали технічну поразку, щоб посісти друге місце і отримати гроші за груповий етап Ліги Конференцій. Про всі вищезазначені факти футбольної діяльності «Зорі» ми повідомимо в УАФ та УЄФА, щоб було проведено перевірки. Потрібно наводити порядок, – сказав Печорний.