Захисник “Коламбус Крю” Євген Чеберко розповів, як читання біографії 8-разового переможця турнірів Grand Slam Андре Агассі допомогло йому знайти спільну мову з тренером американської команди ще до того, як українець потрапив в МЛС.

– У “Коламбуса” був шортліст на цю позицію – я думаю, принаймні 5 кандидатів. Як думаєш, чому вони обрали саме тебе?

– Цікаве питання, тому що я думав про це. Коли я приїхав сюди, мені тренер казав, що було у нас 4-5 пропозицій. Вони дивилися на 4-5 гравців, і коли поспілкувалися зі мною – відчули, що я підходжу їм. Я не знаю чому.

Наші розмови були такі. Вони спитали, яке в мене хобі, чим я займаюся поза футболом. Їм було не цікаво, що я роблю на футбольному полі, тому що це вони можуть подивитися на відео.

Вони більш питали, чи хочу я спробувати, як моя родина почувається з цього приводу, подивитися, як я розмовляю на англійській мові, щоб була адаптація краща. Питали хобі, питали, ходжу я в нічні клуби чи ні. Вони хотіли дізнатися про моє життя поза футбольним полем.

Питали у дружини, чим вона займається, чи хоче вона працювати, чи вона як дружини які сидять вдома і не нічого не роблять, чого вона хоче в цьому житті, якісь цілі в неї є чи. Вони більш на цю тему говорили зі мною, ніж про футбол.

– Що ти відповідав на запитання про хобі та про свої амбіції? Щоб зараз, можливо, молоді хлопці побачили і знали як відповідати на цих тестах.

– У мене був стрес. Я на англійській можу розмовляти, але тоді мені здавалося, що щось ляпну і вони зараз заблокують це все. Що я полюбляю робити? Я люблю читати книги. Тому я говорив, що я читаю книги. І так співпало за часом, що я почав читати книги англійською мовою.

Коли тренер подзвонив, я сказав, що я читаю біографію Андре Агассі. І він сказав: “Я теж прочитав її місяць тому”. Ми почали розмовляти про цю книгу – що я знайшов для себе цікавого, що він знайшов для себе цікавого. Тому я сказав, що я люблю читати книги.

Він мене питав: “Як ти вчив англійську мову?” Я казав що починав самостійно вчити її, і, можливо, останній рік почав займатися з вчителем, щоб підтягнути нюанси. Йому сподобалось це, тому що він теж почав вивчати англійську мову сам. Тому що він розумів, що якщо ти сам не захочеш – ніхто тобі не допоможе.

Тому він не мав стимулу працювати з вчителем, тому що це буде, можливо, як заняття, тому що тобі потрібно бути у цьому місці, у цьому класі, потрібно сидіти годину, дві години, щоб вивчити мову. А коли ти сам кожен день працюєш над цим – це вже показує, що ти хочеш дійсно знати мову, хочеш розмовляти на ній, – сказав Чеберко.