Український захисник Дмитро Нємчанінов, який сьогодні на правах вільного агента покинув «Минай», розповів, чим відрізняються нинішній та колишній тренери закарпатської команди – Желько Любенович та Володимир Шаран.

– Яка була атмосфера в команді та відносини з Шараном?

– Атмосфера була на найвищому рівні, з Богдановичем у нас чудові відносини. Хлопці всі товаришували, ніяких конфліктів і банд не було, як хтось думає. Коли Богданович від’їжджав з Ужгорода, то вся команда зібралася, щоб подякувати йому.

– Як відставку Шарана сприйняли в команді?

– Такі чутки у кулуарах ходили ще до матчу з «Колосом». Але це футбол. Не було результату і керівництво вирішило щось змінити, влити в команду нову кров. Проте по факту вийшло, що змінили тренера на одну гру. Можна було це зробити вже під час зимового міжсезоння.

Ми попрацювали з Любеновичем два тижні. Желько також хоче зберегти колектив в УПЛ та розслабити футболістів. Подивимось, як воно буде.

– Любеновича більше знають, як футболіста. Розкажіть, що він за тренер?

– Коли Желько грав з нами в квадрат, то було видно, що свої футбольні навички він не розгубив. Як тренер, Любенович хоче грати у більш сучасний футбол: гра заточена вперед, короткі передачі, вихід із оборони в атаку через пас, а не вибивати м’яч.

– Тобто, хоче із «Миная» створити «Барселону»?

– Всі тренери хочуть грати в «Барселону». Але в Барси були Піке, Хаві, Іньєста, Мессі, а в «Минаї» – Немчанінов, Бандура, Панасенко, Солдат. Саме тому клуб називається «Минай», а не «Барселона». Треба розуміти, з якими гравцями грати в Барселону. Ніхто не забороняє грати у красивий футбол, але треба виходити з того, що маємо.

– Якщо порівнювати Любеновича із Шараном, в чому вони схожі, а в чому відрізняються?

– Це два абсолютно різних тренери. Богданович більш суворий, а Любенович нам в перший день сказав: «Я хочу, щоб у вас завжди на обличчях була усмішка».

Тренування мені нагадували дитячий садок – всі посміхаються, сміються. Любенович хотів розкріпачити футболістів. Але я не можу сказати, що Богданович був якимось тираном і забороняв сміятися, – сказав Нємчанінов.

Нагадаємо, в попередньому сезоні УПЛ «Минай» під керівництвом Володимира Шарана показав найкращий результат у своїй історії – 10-те місце. Але в новому сезоні команда ще не здобула жодної перемоги та посідає останню сходинку в чемпіонаті України.