Колишній нападник “Шахтаря” Андрій Воробей прокоментував матч відбору на Євро-2024 Україна – Італія (0:0).

— Ми всі побачили прогрес збірної і те відношення, з яким наші футболісти поставилися до цієї гри — з характером, бажанням і хорошою якістю гри. Це все дає велику надію.

— Чого не вистачило для забитого голу?

— Давайте все ж таки відштовхуватися від того, що суперником були чемпіони Європи. Якби ми грали з ними, наприклад, пів року тому або трохи більше, коли в них був спад — то ситуація склалася би й інакше. Але зараз їхня команда на підйомі. Тож не вистачило нам передусім удачі.

— Ми чимало атакували, але не вдавалося створити дійсно гольовий момент…

— У нас були хороші атаки та моменти. Я би не сказав, що ми десь не дуже зіграли в атаці. Ми добре атакували проти топзахисників і топзбірної. А ще проти нас зіграла людина у синій формі, яка не наважилася призначити пенальті у ворота італійців наприкінці гри.

— На вашу думку був пенальті?

— Скоріше так, аніж ні. Якби Мудрик не почав падати трохи зарано. Але контакт був. І якби такий момент трапився у нашому штрафному, то арбітр миттєво би призначив пенальті. Не буду стверджувати, але міг бути пріоритет, щоб збірна Італії вийшла на Євро.

— Які елементи гри у нашому виконанні слід відзначити?

— Італійці хоч і пресингували, але наші хлопці діяли дуже холоднокровно та спокійно, швидко виходили з оборони в атаку і між другою та третьою лініями класно приймали мʼячі і розвивали атаки — той же Судаков, той же Зінченко, Циганков. По цій грі взагалі не можна сказати, що у нас щось не вийшло. Ми грали в дуже гідний футбол.

— Тепер ми зіграємо в плей-оф. Суперником може бути Вельс, якому ми програли в кваліфікації до ЧС-2022. Чого чекати?

— Будь-яка збірна, яка вийшла в плейоф — це сильна збірна, яку не можна недооцінювати. А підходити потрібно з таким самим налаштуванням, як і на Італію. Зараз наша команда сильніша, ніж коли грала з Вельсом попередній плей-оф, – сказав Воробей для УПЛ ТБ.