Головний тренер «Шахтаря» Патрік ван Леувен розповів, чого він очікує від матчу своєї команди з португальским «Порту» в 1-му турі групового етапу Ліги чемпіонів, який відбудеться сьогодні в Гамбурзі.

«Як тренери, ми завжди уважно спостерігаємо за командами, на які цікаво дивитися, щоб дізнатися про їхні якості та стиль футболу. У минулих сезонах „Порту“ завжди був однією з команд, на яких я звертав увагу, тому що вони мають схожі з моїми уявлення про футбол та розвиток гравців, забезпечують їм можливість грати в першій команді. Також усі ці роки у футболі ми маємо друзів, які працюють з „Порту“, тому завжди приємно зустрітися з ними.

Як „Шахтар“ може допомогти Україні через футбол? Наразі для нас це єдиний спосіб допомогти: повідомити людям у світі про ситуацію в Україні, надаючи нашим гравцям можливість брати участь у міжнародних змаганнях. Тож є дві мети — грати у футбол і поширювати інформацію про поточні події в Україні.

Щодо ж проведення матчу з „Порту“ в Гамбурзц, то наш клуб вирішив грати тут виходячи з можливостей. Маємо брати до уваги той факт, що минулого року єврокубкові матчі проводилися у Варшаві, а цього сезону варшавська „Легія“ також потрапила до єврокубків, отже, ми мали б дві команди, які гратимуть у Європі, і це може знизити інтерес людей до відвідування матчів. Після цього клубу стало відомо, що в Гамбурзі є інтерес до міжнародних ігор. Тому, якщо орієнтуватися на продаж квитків, це було чудове рішення. Тут ми зустрінемося з дуже гарними командами. Задоволені цим переїздом, якістю стадіону та всім іншим», — сказал ван Леувен на передматчевій прес-конференції.