Львівський “Рух” отримав трансферний бан від ФІФА. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті львів’ян.

Справа пов’язана з ексфутболістом “Руха” Лассана Файє, який приєднався до “жовто-чорних” у січні 2022-го року. Однак на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він самовільно покинув розташування клубу, не зігравши за нього в офіційних матчах.

“Рух” повідомляє, що згодом Файє розірвав контракт з ними в односторонньому порядку і звернувся у суд, де просив стягнути з клубу суму компенсації в розмірі 316 тисяч євро та 5% річних і задовольнити інші його вимоги. Палата з вирішення спорів Футбольного трибуналу ФІФА вже винесла свій вердикт у цій справі.

Зокрема, заяву Лассана Файє було частково задоволено, при цьому суму компенсації було зменшено приблизно у 13 разів – 24 тисяч євро та 5% річних на цю суму. Тоді як у задоволенні усіх інших вимог Палата йому відмовила.

У публікації “Руха” йдеться про те, що клуб обов’язково виконає рішення та сплатить на користь Лассана Файє відповідну суму. Водночас у “Руха” залишається можливість стягнути з Лассана Файє договірну штрафну санкцію – 500 тисяч доларів США за розірвання трудового контракту з ФК “Рух” без поважної причини в односторонньому порядку.

Клуб уже прокоментував цей вердикт, надавши слово спортивному директору Володимиру Лапіцькому.

“Рішення Палати вирішення спорів ФІФА вкотре продемонструвало зневажливе, зверхнє і несправедливе ставлення цієї організації до наших клубів, нашого футболу і країни загалом. Пригадайте історії з ексфутболістами “Шахтаря”. А тепер уявіть собі: ми підписали з нідерландським футболістом Лассана Файє контракт 9 січня 2022 року, заплатили агентські його агенту, виплатили футболісту зарплату за січень в повному обсязі і футболіст полетів з командою на збори в Туреччину. Зі зборів команда повернулась 21 лютого 2022 року і розпочала підготовку до першого весняного матчу. І тут розпочинається війна. Футболіст Файє, як і всі інші іноземці, залишає клуб і Україну та повертається додому. Після цього він жодного дня не був в Україні, не зіграв за наш клуб жодної хвилини і подає позов до ПВС ФІФА з вимогою виплатити йому 316 тисяч євро.

Зрозуміло, що ми були шоковані такою зухвалістю і наші юристи включились у цей процес. Але яким було наше здивування, коли ми отримали Рішення ПВС ФІФА, в якому Палата визнала, що футболіст розірвав контракт з “Рухом” в односторонньому порядку, а наш клуб, натомість, зобовʼязала додатково заплатити футболісту 24 тис. євро. Тобто, футболіст не зіграв за клуб жодної хвилини, в односторонньому порядку розриває контракт, а орган футбольного правосуддя карає наш клуб і ще й накладає трансферний бан. Це виглядає якимось абсурдом. Але маємо таку ситуацію і будемо від цього відштовхуватись. Зрозуміло, що у нас не залишається іншого виходу як оплатити футболісту кошти згідно Рішення ПВС ФІФА, щоб зняти з клубу заборону на трансфери. І ми це зробимо найближчим часом. А далі плануємо подати зустрічний позов до футболіста в ту ж Палату з вимогою покарати Файє за розрив контракту в односторонньому порядку. В нашому з футболістом контракті передбачена сума компенсації за розрив контракту в односторонньому порядку.

Ось така у нас водночас дивна і неприємна ситуація сталась з футболістом і з найвищим світовим футбольним органом. Сподіваємось, що тепер ПВС ФІФА не буде суперечити своєму ж попередньому Рішенню, в якому визнала, що футболіст розірвав контракт з нашим клубом в односторонньому порядку, і стане на бік клубу”.