Новопризначений головний тренер Звягеля Сергій Шищенко розповів про новий виклик у кар’єрі та амбітні плани на майбутнє.

– Сергію Юрійовичу, чи довго ви думали над тим, щоб спокійну роботу з юнаками проміняти на нервування у Другій лізі?

– У тренерській роботі нерви скрізь: і в юнацькому, і у дорослому футболі. У нашій роботі завжди є емоції. Тож я звик, для мене це нормально.

Звісно, мені було непросто ухвалити рішення. Близько року я з моїми колегами з Полісся збирав нову команду U-19. Це був складний етап, але нам вдалося створити боєздатний колектив.

Я все одно думаю, що моя подальша кар’єра буде пов’язана із житомирським футболом. Звягель для мене – це новий виклик. Мені цікаво повернутися тренером у дорослий футбол. Перед клубом стоять серйозні завдання, ми разом розвиватимемося і рухатимемося вперед.

– Яке перед Звягелем стоїть конкретне завдання?

– У нас зібрані хороші гравці, більшість із яких грали в Поліссі. При Юрії Максимові команда показувала хороший результат. Ціль перед Звягелем стоїть максимальна – вихід до Першої ліги, і ми постараємося її досягти.

– На скільки у вас розрахований контракт зі Звягелем?

– Поки що юридично ми не оформили угоду. Думаю, завтра-післязавтра контракт буде підписано. Термін ми поки що не обговорювали, але це не є проблемою. Ми це вирішимо за кілька секунд.

– Чи варто ще чекати на посилення в Звягелі?

– Трансферне вікно закрите і зараз ми можемо підписувати лише вільних агентів. Непросто буде когось підписати. Розмови з деякими гравцями йдуть, але якщо не вийде, то обійдемося тими футболістами, яких маємо в обоймі.

– Скажіть хоча б на які позиції плануєте підсилення?

– Ми шукаємо гравців у захист та атакуючих флангових півзахисників.

– Футболісти, з якими ви ведете переговори, мають досвід виступу в УПЛ?

– Це досвідчені хлопці, які пограли у різних лігах, в УПЛ у тому числі.

– Який футбол ви плануєте прищепити Звягелю?

– Найголовніше – щоб була організована гра та структурований футбол. Кожен гравець повинен розуміти, що робити на полі. Команда має бути гнучкою в тактичному плані та вміло перебудовуватися залежно від суперника. Сезон уже йде, сподіваюся, що хлопці швидко зрозуміють мої вимоги.

– Ви вже встигли познайомитись із командою?

– З багатьма гравцями я працював у Поліссі, з іншими незабаром познайомлюсь. Час ще є, щоб зрозуміти можливості всіх футболістів Звягеля та покращити їх.

– Взимку плануєте когось підписати з Полісся?

– Задумки такі є. Подивимося. Все залежатиме від того, як себе проявлять молоді гравці Полісся з U-19 і на яку позицію нам потрібне буде підсилення. Будемо за ними стежити та аналізувати.

– З Максимовим спілкувалися, може, він передавав вам справи з рук до рук?

– Які особисті справи? Ми ж не в поліції чи прокуратурі (сміється, – прим. А.П.). Звичайно, ми спілкувалися, Максимов пояснював мені можливості гравців, яких я не знав. Звичайні робочі моменти.

– Як думаєте, Максимову вдасться реанімувати Дніпро-1?

– Судячи з його тренерської кар’єри, у нього завжди це виходило. Сподіваюся, і цього разу в нього все вийде. Бажаю Максимову лише успіхів у Дніпрі-1.

– Українські вболівальники не всі стежать за Другою лігою. Скажіть, за ким із гравців Звягеля варто спостерігати, хто може вирости у топового футболіста?

– З того, що я побачив – це Денис Ндукве. Він мені дуже сподобався, у хлопця хороші перспективи. При правильному підході у плані розуміння гри Ндукве може вирости у класного футболіста. Є й інші хлопці, які мають непоганий потенціал.

– Яка у вас мета у тренерській кар’єрі?

– Коли я був гравцем, то в мене була мрія – грати у Прем’єр-лізі та збірній України. Я її досяг і став найкращим бомбардиром УПЛ. У тренерській кар’єрі я також хочу максимально рухатися вперед і розвиватися. Мрія кожного тренера – це УПЛ, там я ще не працював.

Також мені подобається розвивати гравців, незалежно від їхнього віку. Мені хочеться, щоб гра моїх команд подобалась уболівальникам. Коли фанати на трибунах кричать команді “молодці!” – це для мене найбільший кайф.

– Ви більше авторитарний тренер чи демократ, суворий чи поступливий?

– Я буваю різним, залежно від ситуації.

– Добре, поставлю питання інакше: якщо футболіст порушить режим, які санкції ви до нього застосуєте?

– Дивлячись, який режим. Запізнення на тренування чи теорію – це несерйозні порушення. Але, звичайно, у нас будуть штрафні санкції. Це звичайні речі.

– Якщо, наприклад, футболіст прийде п’яний на тренування – виженете його з команди?

– За всю мою кар’єру футболісти жодного разу напідпитку не приходили на тренування і, сподіваюся, такого не станеться.

– Ви не поєднуватимете роботу у Звягелі з Академією в Поліссі?

– Поки що ні, хіба що в плані якихось порад та підказок, якщо мене попросять.

– Хто буде тренером замість вас у Поліссі U-19?

– Ще не знаю.

– Чи спілкувалися ви з Геннадієм Буткевичем перед переходом до Звягеля, він не вмовляв вас залишитися?

– Ми завжди з ним спілкуємось. Якщо ми вже торкнулися цієї теми, то скажу, що це Геннадій Владиславович попросив мене, щоб я очолив Звягель. Він завжди мене підтримує.

– Розкажіть, що за людина – Геннадій Буткевич?

– Для мене це авторитет, який на тисячу відсотків виконує свої обіцянки. Він любить спорт, закохався у футбол і те, що він зараз робить у Поліссі в цей непростий час заслуговує на повагу. Розвиток футболу на Житомирщині – це космос. Також Геннадій Владиславович багато допомагає ЗСУ, це фантастична людина. Я дуже радий, що познайомився з ним.

– Як думаєте, Полісся цього сезону зможе поборотися за топ-5 УПЛ?

– Я дуже цього хочу, це бажання президента клубу, тренерського штабу та гравців. У Поліссі дуже хороші гравці і є результат. Думаю, цього року житомирський клуб боротиметься за єврокубки. Їм це цілком під силу.

– Усик не приходив на тренування U-19, коли ви були у команді?

– Ні, він тоді готувався до бою з Дюбуа. Але під час зустрічі зі мною він цікавився нашою молоддю. Олександр дуже добре розуміється на футболі, адже на юнацькому рівні він виступав за Таврію.

– Останнє запитання. Уявімо, що ви можете взяти в Звягель будь-яких гравців з УПЛ. Назвіть топ-5, кого б ви вибрали?

– Із Шахтаря – це Кащук, Криськів та Судаков. З Руху – Квасниця, з Дніпра-1 – Піхальонок.