Захисник збірної України Ілля Забарний розповів про поразку від Італії (1:2), а також оцінив шанси на пряму кваліфікацію до фінальної частини Євро-2024.

“Як Англія, так й Італія – це топові збірні. Їхні гравці – одні з найкращих у світі, важко протистояти таким футболістам. Італія атакувала більше на швидкість, вважаю, у них був сильніший пресинг. Нам мало що вдавалося, дуже важко було виходити із захисту. Десь бракувало якості у передачах і відкриваннях. Та однаково, думаю, що ми виступили на високому рівні. Хлопці – молодці, віддали усе, що могли. Проаналізуємо цю гру й будемо налаштовуватися на інші.

Усі розуміють, що потрібно робити свою справу до кінця. Я ж кажу, що всі виклалися на максимум. Десь бракувало у першому таймі, потрібно було додавати, всі це відчували й робили усе, що могли, щоб зрівняти рахунок або ж навіть більше.

Хвилювання перед матчами? Мандраж трішки був, але це не пов’язано з ким ти граєш. Ти відчуваєш ту відповідальність, яку ти несеш на собі, тебе дивляться мільйони, розумієш, що представляєш Україну, яка зараз воює. Повинен дати максимальну віддачу, щоб виглядав дуже добре. Так, це трішки тиснуло, але я не скажу, що це якийсь тиск, якого не має бути.

Якщо граєш без емоцій, без переживань, то ти – робот. Я не можу сказати за інших футболістів, але звучить свисток, починається матч і заспокоюєшся, дієш серцем, як відчуваєш. Я думаю, що для молодих гравців це дуже великий челендж, важливі матчі для кожного футболіста, щоб набиратися досвіду та додавати. У нас молода збірна, потрібно рости вже. Гадаю, що потрібно вміти грати проти таких команд, як Італія та Англія.

Шанси на вихід з відбіркової групи? Звісно, розуміємо, що шанс ще є. Ми повинні віддавати усе, що можемо, бо це футбол, це командна робота, якщо ми віддамо усе, що можемо, то обов’язково вийдемо. Потрібно організовано діяти, як команда.

Я дуже вдячний людям, хто приходить на футбол, хто підтримує Україну, хто дивиться. Я сподіваюся, що кожна людина, яка дивиться наші матчі, вона відволікається від тих подій, які зараз є у нашій країні – перемога скоро”, – резюмував Забарний.