Молодіжний чемпіонат Європи-2023, чвертьфінал
2 липня 2023 року. Кутаїсі, “Стадіон Рамаза Шенглія”
Англія U-21 19:00 Португалія U-21
Телетрансляція – Суспільне Спорт

Англія

Англія стала однією з двох збірних, якій вдалося виграти всі матчі групового раунду Євро-2023. Крім цього, “молоді леви” поки не пропустили жодного гола.

Після двох турів вихід Англії до чвертьфіналу не підлягав сумніву, тому головний тренер збірної U-21 Лі Карслі зробив у складі вісім змін проти Німеччини. Але навіть “другий склад” молодіжної збірної Англії дуже потужний. Ремзі, Скіпп, Елліотт, Мадуеке, Томас, Джонсон, Палмер мають достатньо ігрових хвилин на найвищому рівні.

Парадоксальним чином поки що не дебютував в АПЛ воротар Джеймс Траффорд, контракт якого належить “Манчестер Сіті”. 20-річний кіпер поки що отримує практику в нижчих дивізіонах, але на чемпіонаті Європи Траффорд демонструє дуже впевнену гру як лінії, так і в початкових фазах атак.

В Англії ніколи не було проблем із тим, щоб зібрати зірковий склад на молодіжному Євро, але 49-річному тренеру Лі Карслі вдалося зробити з групи хороших футболістів дуже міцну команду.

Португалія

Португалія пробилася до чвертьфіналу тільки завдяки перемозі над Бельгією в останньому турі (2:1). На 89-й хвилині Тьяго Данташ реалізував пенальті і приніс “Селесао” довгоочікувані три очки.

Португалія вирушила на Євро-2023 у не найсильнішому складі, чим можна пояснити середні результати. Такі першокласні футболісти, як Антоніу Сілва, Гонсалу Інасіу, Вітінья і Гонсалу Рамуш були викликані Роберто Мартінесом в основну збірну минулого місяця. Голова молодіжних збірних Португалії Паулета, відомий у минулому форвард, розводить руками – інтереси першої команди передусім.

Найважливіше, каже, Паулета, це розвиток. Але й місце в Олімпіаді теж було б не зайвим.

Статистика команд, цифри і факти

• Португалія U-21 обіграла Англію в матчі групового раунду Євро-2021 із рахунком 2:0. “Селесао” в підсумку виграли всі три матчі групи, Англії була останньою.
  • Найкращий бомбардир Англії у кваліфікації Фоларін Балогун (шість голів) прийняв рішення виступати за збірну США.
  • Португалія вдесяте бере участь у молодіжному Євро, але ще жодного разу не перемагала в турнірі.
  • Португалія забила 41 гол у кваліфікації, але її найкращий бомбардир Гонсалу Рамуш (12 голів) теж не поїхав на турнір.
  • Англія виграла всі три матчі групи з рахунком 2:0.