Поточний сезон чемпіонату Франції стане останнім за участю 20 команд. Починаючи з розіграшу 2023/24, Ліга 1 включатиме 18 клубів.

Рішення про зміну формату було ухвалено ще 2021 року, причому практично одноголосно. Таким чином, зниження у класі за підсумками цьогорічного турніру загрожує одразу 4 командам. Їм на зміну прийде пара переможців Ліги 2. У наступному сезоні обмін між дивізіонами відбуватиметься за звичною схемою з двома вилітаючими та двома вхідними плюс ще один учасник визначиться у плей-офф. У такому форматі французький чемпіонат грали до 2003 року.

Офіційною причиною змін називають бажання знизити навантаження на гравців клубів, які беруть участь у єврокубках. З 2024 року кількість матчів на груповому етапі ЛЧ та ЛЄ збільшується з 6 до 10. Але функціонерами рухало не лише занепокоєння за здоров’я спортсменів. Багато хто пояснює їх рішення ситуацією з телевізійними правами. Головне:

У 2018 році італійська компанія Mediapro стала офіційним транслятором сезонів 2020–2024 Ліги 1, уклавши із федерацією рекордний контракт.

Вже у 2020 році у Mediapro почалися проблеми з оплатою, які змусили керівництво французького футболу терміново шукати альтернативні варіанти.

Сьогодні матчі вищої ліги показують на Canal+, але обмежуються лише статусними іграми туру.

Раніше Canal+ повідомляв, що готовий купити повний пакет за умови скорочення турніру. Швидше за все, саме це стало головним аргументом на користь переформатування. Якби йшлося лише про перенасичений календар, чиновники навряд чи так поспішали б із нововведеннями.