Головний тренер криворізького «Кривбасу» Юрій Вернидуб розповів, наскільки важливими для нього є матчі з «Шахтарем»

— Для вас завжди принципово було обіграти «Шахтар», так? Пам’ятаю, спілкувалися з вами після другого матчу в Києві (коли «Шериф» Вернидуба зіграв унічию з «Шахтарем» у 6-му турі ЛЧ 2021/22 — прим.). І це багато коштувало, тому що Де Дзербі тоді дуже хороші гроші під трансфери дали…

— Та й команда тоді була інша у «Шахтаря», не ображаючи наших хлопців, які грають зараз — практично всі українці, класні дуже футболісти, але тоді була зовсім інша команда. Було багато гравців, яких «Шахтар» продав за дуже хороші гроші.

Дійсно, думаю, не тільки для мене, а й для будь-якого тренера в Україні, граючи з «Шахтарем», завжди хочеться перемагати, внічию зіграти. Це завжди чіпляє в душі — коли перевіряєш свій рівень на тлі «Шахтаря».

Завжди хочеться перемоги або як мінімум зіграти внічию. Хоча в мене цього року нічого не вдалося. Двічі програли, але це футбол і все одно перемагає найсильніший.

— Ви не пішли «Шахтарю» на зустріч під єврокубки…

— І ніколи не піду. Тому що є регламент і «Шахтар» — це такий самий клуб, як і «Кривбас». У нас звикли робити якісь особливі умови. Зараз протягом найближчих десяти турів буде головне — починається боротьба за гроші від Ліги чемпіонів.

Зараз буде найцікавіше, гаряче. Усі будуть їх носити на руках, розповідати, що тільки вони… Ну як може «Львів» — команда, яка бореться за виживання, дати можливість «Шахтарю» зіграти на «Львів Арені»? Я цього не розумію. Це для мене жарт.

Як тренер, я б ніколи такого не дозволив. За цим матчем можна говорити, що там грають у якісь незрозумілі ігри. Хіба не так? Для мене це дуже дивно. Я ж не проти був перенести на день — немає питань. Але коли мені кажуть: «Давайте зовсім перенесемо»… Добре, ви граєте в Лізі Європи, а що мені робити як тренеру?

Я зіграв 1 березня, з ними гра 12 березня — ми прибираємо цю гру. Потім матч 18 березня і перерва на збірні. А навіщо я тоді збори робив, щоб зіграти один матч? Ви не думаєте, що в мене також можуть бути проблеми з результатами? Вони кажуть: «Ми допомагаємо українському футболу». Та ми всі допомагаємо українському футболу, не тільки вони. Те, що вони заробляють очки в клубний рейтинг — честь і хвала.

— Вони кажуть, що ці очки для вас, щоб ви вийшли в Лігу конференцій, Лігу Європи.

— Я тебе прошу, вони кажуть це тому, що в них завдання №1 — посісти перше місце, отримати гроші від Ліги чемпіонів і спокійно себе почувати. «Інтереси українського футболу» — це нещиро. І мені це ніхто не доведе. На жаль, це не так.

Нити, плакати — це все для слабких. У вас 30 осіб, три склади. Це мені переживати, якщо нашкребеш 10-15 футболістів — уже добре. А в них — усі найкращі українці, які грали в Європі, повернулися і зараз грають у «Шахтарі».