31 березня 2023 року. 22:00. Марсель. Стадіон “Велодром”.
Трансляція: MEGOGO, Volia TV
Дискваліфіковані: Балерді – Феррі
Травмовані: Унаї, Аріт, Руїс, Колашинац – Муассаса, Естів, Берто, Тчато, Леруа

“Марсель”

“Марсель” пішов на міжнародну паузу в хорошому настрої. На виїзді підопічним Тудора вдалося виграти непростий матч у “Реймса”. При цьому суперник зміг відкрити рахунок в матчі вже до кінця першої чверті часу гри. Але найкращий бомбардир “Олімпіка” в цьому сезоні Алексіс Санчес швидко оформив дубль до 30-ї хвилини і тим самим приніс команді важливі три очки. Для чилійця це вже 12 гол в поточному чемпіонаті. Таким чином, “Марсель” виграв восьмий поспіль поєдинків в гостях. Тим цінніша це перемога, що “Реймс” в попередніх 19 матчах не програвав. Це була найдовша поточна серія серед усіх команд топ-5 чемпіонатів, до того ж під час цієї серії двічі “червоно-білих” не зумів обіграти і ПСЖ.

І все було б у “Марселя” ще краще, якщо б не постійні втрати очок вдома. Якщо в гостях “Олімпік” одна з найкращих команд сезону, то на “Велодромі” підопічні Тудора втратили вже 18 очок з 42 можливих. Саме через це “Марсель” ніяк не може наблизитись до парижан, які теж не можуть похвалитися стабільністю у другій частині чемпіонату. “Марсель” програв вдома ПСЖ 0:3 і тим самим дав принциповим конкурентам відірватися. Потім була прикра нічия зі “Страсбуром”, коли вдесятьох “Олімпік” пропустив два голи на останніх хвилинах – 2:2. Загалом на “Велодромі” “Марсель” не виграє вже чотири матчі поспіль в Лізі 1, ще програвши “Ніцці” і зігравши внічию з “Монако” під час цієї прикрої серії. Окрім цього за цей період був виліт в чвертьфіналі від “Ансі” з Ліги 2 і знову на очах власних вболівальників. Тим прикріше, що до цього вперше з 2011 року вдома вдалось обіграти ПСЖ.

В цьому плані матч з “Монпельє” може стати для “Марселя” початком позитивної домашньої серії. Принаймні в гостях на початку січня “Олімпік” впевнено переграв суперника, забивши два голи в другому таймі. “Паладини” зуміли відповісти лише одним під завісу зустрічі, коли “Марсель” вже догравав у меншості.

“Монпельє”

“Монпельє” ще в середині лютого був реальним претендентом на виліт, але до останнього дня березня команда підходить зовсім в іншому настрої. За останні шість матчів “паладини” взяли 16 з 18 можливих очок. І це найкращий показник за цей період у всій Лізі 1. Така різка зміна у результатах відбулась на тлі приходу в команду Мішеля Дер Закаряна. Вірменському тренеру не знадобилося часу, щоб швидко змінити ситуацію в команді, якою він вже керував, і тепер питання виживання в елітному дивізіоні фактично знято з повістки – до зони вильоту 13 очок. Приміром таке ж відставання у “Монпельє” від зони єврокубків.

Новий тренер зумів повернути “Монпельє” впевненість в атаці. В останніх шести матчах було забито 13 м’ячів і це схоже на показники команди на старті компанії, коли вона була одною з найрезультативніших в лізі. В цьому команді неабияк допоміг Елле Ваї. На його рахунку чотири м’ячі за останні три матчі, в тому числі дубль в переможному матчі з “Клермоном” перед міжнародною паузою. Загалом же у 20-річного гравця вже 12 м’ячів в цьому сезоні.
Головним же досягненням за часів Дер Закаряна можна назвати надійність в обороні. Лише два голи було пропущено за останні шість матчів і це при тому, що до цього захист команди був одним з найгірших у всьому чемпіонаті, та й досі лише п’ять команд пропустили більше за “паладинів”.

Виїзд до “Марселя” проте буде непростим іспитом для команди Дер Закаряна. Останні перемоги в гостях були здобуті над командами з нижньої частини таблиці: “Осером”, “Труа” і “Аяччо”, але “Олімпік” суперник зовсім іншого класу.

“Марсель” – “Монпельє”: орієнтовні склади

Унаї отримав травму, граючи за збірну. Не допоможе господарям і Колашинац, який травмувався ще до міжнародної паузи. В лазареті вже довго перебувають Руїс та Аріт. Через дискваліфікацію не зможе допомогти “Марселю” Балерді. У “Монпельє” теж є дискваліфікований – Феррі за вилучення в минулому турі. Муассаса, Естів, Берто, Тчато та Леруа – такий список травмованих у гостей.

Марсель: Пау Лопес, Ронжьє, Гіго, Мбемба, Клосс, Верету, Гендузі, Тавареш, Малиновський, Ундер, Алексіс Санчес.

Монпельє: Лекомт, Жюльєн, Куяте, Сілла, Мавідіді, Хазрі, Норден, Шотар, Саваньє, Ваї.