Юнацька збірна України (футболісти не старші 2004 року народження) в елітному раунді Євро-2023 (U-19) зіграє проти Люксембургу, Данії та Іспанії

Юнацька збірна України U-19 сьогодні зібралася і одразу взяла курс на Іспанію. Сам там відбудеться елітний раунд Євро-2023 (U-19). Про те, як команда готуватиметься до турніру, офіційному сайту УАФ розповів головний тренер синьо-жовтих Сергій Нагорняк.

— Плани в нас прості, — сказав Нагорняк. — 19 березня ми вирушаємо з Києва в неповному складі, інших футболістів підбиратимемо дорогою, хтось діставатиметься самостійно. 20-го числа вранці літаком з Будапешта ми вирушимо до Іспанії. 21-го передігрове тренування та наступного дня старт в еліт-раунді. На підготовку до турніру часу немає взагалі, тому знову виходитимемо з тієї ситуації, в якій перебуваємо. Проте для мене найприкріше — травми деяких футболістів. Так нам не допоможуть насамперед Єгор Ярмолюк. а також Євген Пастух та Олег Федор.

Що стосується суперників по групі, то Люксембург вийшов у еліт-раунд, а це багато про що говорить, Данія завжди була непоступливим опонентом, а Іспанію і представляти не потрібно. Порівнюючи їх склад у кваліфікації Євро і зараз у товариських матчах, то можна сказати, що в іспанців п’ять збірних цього віку настільки великий вибір у їхнього головного тренера.

Втім, незважаючи на те, що обставини проти нас, я вірю у свою команду. Найбільше я турбуюся за першу гру проти Люксембургу, оскільки невідомо, як наші футболісти перенесуть таку тривалу дорогу.

Склад юнацької збірної України U-19

Воротарі: Юрій-Володимир Герета («Рух» Львів), Денис Барченко («Шахтар» Донецьк).

Захисники: Андрій Булеза («Минай»), Олександр Роспутько («Шахтар» Донецьк), Артем Бенедюк («Динамо» Київ), Віталій Холод, Богдан Слюбик, Андрій Кітела (усі — «Рух» Львів), Данило Удод («Аль-Айн», ОАЕ).

Півзахисники: Іван Лосенко, Олег Пушкарьов, Олександр Ющенко, Антон Глущенко (усі — «Шахтар» Донецьк), Антон Царенко («Динамо» Київ), Кирило Сігеєв («Олександрія»), Дмитро Черниш («Ворскла» Полтава), Іван Варфоломєєв («Слован», Чехія), Володимир Харабара («Нюрнберг», Німеччина),

Нападники: Ігор Горбач («Динамо» Киів), Микита Александров («Рівас Мадрид», Іспанія).

Календар еліт-раунду відбору Євро-2023 (U-19) у групі 3

22.03.2023

Данія — Іспанія (18.00)

Україна — Люксембург (21.00)

25.03.2023

Україна — Данія (17.00)

Іспанія — Люксембург (19.00)

28.03.2023

Іспанія — Україна (19.00)

Люксембург — Данія (19.00)

Час початку матчів — київський.

В еліт-раунді 28 учасників поведуть боротьбу за путівки до фінальної стадії, матчі якої відбудуться в період із 3-го до 16 липня поточного року на Мальті. Туди потраплять переможці семи груп.

На цій стадії відбору в березні виступатимуть 27 команд, що пройшли перший етап, і португальці, які отримали пряму перепустку до еліт-раунду як лідери рейтингу відповідного віку.