Юнацька збірна України з футзалу під керівництвом Ігоря Москвичова 20—27 листопада провела навчально-тренувальний збір, у межах якого у Львові зіграла контрольний матч із представником Екстра-ліги — «Енергією».

Досвідчені футзалісти перемогли значно молодших колег 2004—2006 років народження — 7:0, однак варто зазначити, що новоспечений наставник юнацької збірної не викликав на НТЗ багатьох лідерів колективу, у тому числі й легіонерів. Таким чином, у списку є чимало дебютантів.

«Ми прагнемо переглянути багатьох претендентів на те, аби потрапити до складу юнацької збірної України. Те, що вміють робити Малиновський, Скибчик і Дяченко, я добре знаю. Будемо дивитися на тих, хто може допомогти та підсилити нашу команду. Щодо легіонерів, то незабаром у нас відбудеться другий навчально-тренувальний збір, який ми присвятимо саме роботі з хлопцями, що виступають у закордонних чемпіонатах. Звичайно, склад на ньому доповнять і інші виконавці», — зазначив напередодні НТЗ Ігор Москвичов.

Склад юнацької збірної України з футзалу

Воротарі: Костянтин Рафальський («Кардинал-Рівнестандарт»), Іван Белімов («Чорне море»), Артем Рибак (SkyUp Futsal).

Польові гравці: Андрій Афтанас, Павло Скіцко, Іван Дроздов (усі — «Ураган-Юніор»), Даміан Запорожан («Ураган»), Денис Сніцаренко, Дмитро Мілевський, Віталій Ткачов (усі — SkyUp Futsal), Вадим Тютюрай, Роман Піддубний, Максим Горбулько (усі — «Кардинал-Рівнестандарт»), Даніїл Сиротенко (МСК «Харків»), Данило Болдижев («Фенікс»), Артем Близнюк, Артур Гречук (обидва — КІВС «Енергія-2»).

Нагадаємо, 3 листопада відбулося жеребкування попереднього й основного раундів відбору Євро-2023 (U-19) з футзалу. За його підсумками юнацька збірна України потрапила до групи 2 основного раунду, де зустрінеться з Румунією, Сербією та переможцем групи В попереднього раунду (Чорногорія, Сан-Марино, Гібралтар). Міні-турнір прийматиме Сербія.

Місцем проведення фінального турніру Євро-2022/2023 з футзалу серед юнаків до 19-ти років був визначений Пореч (Хорватія). Окрім господарів, хорватів, у фінальній стадії зіграють сім збірних, які стануть відомі після другого раунду кваліфікації, що завершиться до 26 березня 2023 року. Формат фінального турніру залишиться тим самим: вісім учасників зіграють у двох групах по чотири команди, по дві найкращі серед яких вийдуть до півфіналу.

Дебютний чемпіонат Європи з футзалу серед юнаків пройшов 2019 року в Ризі, другий розіграш відбувся 2022-го в Хаені — обидва рази (2019, 2022) чемпіоном ставала команда Іспанії. Другий чемпіонат спочатку планувався на 2021 рік, але його було перенесено через пандемію COVID-19.

Збірна України брала участь в обох фінальних турнірах. У 2019-му підопічні Віталія Одегова посіли третє місце у групі, а у 2022-му зупинилися в півфіналі.