Чемпіонат Англії, четвертий тур
27 серпня, 18-30. Лондон, “Емірейтс”
Телетрансляція – Setanta Sports

Арсенал

“Це лише три гри, і це нічого не означає, – каже Артета про місце “Арсеналу” в таблиці. – Але важливо те, що команда грає добре, ми забиваємо голи, робимо кліншити”.

Сприятливий календар, рано проведені трансфери, порожній лазарет – ці фактори сприяли вдалому старту “Арсеналі”, але треба віддати належне Артеті та його роботі. Нарешті тренеру “Арсеналу” вдалося підібрати команду під своє бачення футболу і поки що до гри “канонірів” немає питань. Так, “канонірам” поки що складно контролювати всі 90 хвилин матчів, і “Пелас”, і “Борнмут” у своїх поєдинках іноді перехоплював ініціативу. Але “Арсенал” кожну гру починав потужно, швидко забивав, і у результаті брав максимум очок із можливих.

У грі з “Борнмутом” все було вирішено в перші 11 хвилин після дубля Едегора. Після перерви ще один м’яч забив центрбек Саліба.

Саліба став одним із відкриттів нового сезону “Арсеналу” і хтось уже порівнює 21-річного француза з Ріо Фердинандом. У суботу Саліба матиме складний тест – йому протистоятиме один із найкращих бомбардирів ліги Мітрович.

Усі гравці першої команди “Арсеналу” готові до матчу з “Фулгемом”.

Фулгем

Після трьох турів “Фулхем” має п’ять очок та позитивну різницю м’ячів. Мало хто очікував настільки успішного старту від “дачників”.

“Фулгем” дуже добре грав у матчі першого туру з “Ліверпулем” (2:2), потім менш вражаюче, але все ж таки добротно у грі з “Вулвергемптоном” (0:0), і нарешті здобув першу перемогу в минулому турі, перегравши “Брентфорд” (3:2).

“Фулгем” забив два голи у перші двадцять хвилин, потім дозволив “бджолам” відігратися, але на 90-й хвилині Мітрович після кросу Мбабу забив свій третій гол у чемпіонаті.

Перед стартом сезону було багато побоювань, чи зможе сербський форвард зможе розвинути свої бомбардирські успіхи в АПЛ. Поки що це йому вдається. Певною мірою гра “Фулгема” в атаці будується через Мітровича. Дуже вдалим придбанням став португальський центрхав Жоау Палінья. Високий екс-гравець “Спортінга” вдало підключається до стандартів і діє безкомпромісно з суперниками в центрі поля.

Посеред тижня “Фулгем” програв команді четвертого дивізіону “Кроулі Таун” 0:2 у Кубку ліги, але в цьому поєдинку Марку Сілва використав поки що не зіграних новачків та резервістів.

Матч з “Арсеналом” через травми пропустять Вілсон та Соломон, під питанням Кебано.

Статистика команд, цифри та факти

• Матч з “Фулгемом” стане для Мікеля Артети сотим в якості головного тренера “Арсеналу”.
  • “Арсенал” вперше з сезону 2004/05 виграв три стартові матчі АПЛ. Загалом у своїй історії “каноніри” розпочинали сезон із чотирьох перемог у чемпіонаті чотири рази.
  • Артета не змінював стартовий склад “Арсеналу” у трьох матчах поспіль, щоразу Олександр Зінченко грав із перших хвилин.
  • У кожному із трьох матчів “Арсенал” забивав перший гол до 25-ї хвилини.
  • “Арсенал” програв лише один із 15 матчів “Фулгему” у Прем’єр-лізі.
  • “Фулгем” жодного разу у всіх турнірах не перемагав “Арсенал” на його полі.
  • Нападник “Арсеналу” Габріел Жезус взяв участь у п’яти голах своєї команди в АПЛ (два голи, три асисти).
  • Форвард “Фулгема” Александар Мітрович – лідер АПЛ за кількістю ударів (15).
  • “Арсенал” не програє на своєму полі новачкам ліги з 2010 року (28 перемог, п’ять нічиїх).

Останні п’ять матчів Арсеналу та Фулгема

Арсенал

• 20.08 “Борнмут” 3:0 (АПЛ)
  • 13.08 “Лестер” 4:2 (АПЛ)
  • 05.08 “Крістал Пелас” 2:0 (АПЛ)
  • 30.07 “Севілья” 6:0 (Товариський матч)
  • 24.07 “Челсі” 4:0 (Товариський матч)

Фулгем

• 23.08 “Кроулі Таун” 0:2 (Кубок ліги)
  • 20.08 “Брентфорд” 3:2 (АПЛ)
  • 13.08 “Вулвергемптон” 0:0 (АПЛ)
  • 06.08 “Ліверпуль” 2:2 (АПЛ)
  • 31.07 “Вільярреал” 1:1 (Товариський матч)

Особисті зустрічі

У чемпіонаті 2020/21 “Арсенал” перегрев “Фулгем” у гостях 3:0, на своєму полі досяг лише нічиї (1:1). Загальна статистика в АПЛ – 21 перемога “Арсеналу”, три “Фулгема”, шість нічиїх. “Арсенал” ще жодного разу не програвав “Фулгему” на своєму полі (24 перемоги, шість нічиїх).

Орієнтовні склади

“Арсенал”: Ремсдейл – Вайт, Саліба, Габріел, Зінченко – Парті, Джака – Сака, Едегор, Мартінеллі – Жезус

“Фулгем”: Лено – Робінсон, Рім, Адарабійо, Тете – Палінья, Харрісон Рід – Боббі Рід, Перейра, Стейнсфілд – Мітрович