Вашій увазі стенограма передматчевої пресконференції головного тренера юнацької збірної України U-19 Дмитра Михайленка напередодні матчу першого туру Євро-2026 (U-19) проти Хорватії.
— Чи ставите ви собі за мету кваліфікуватися на чемпіонат світу за підсумками Євро-2026?
— Ми хочемо не лише вийти на чемпіонат світу. Ми хочемо здобути досвід гри на найвищому рівні, у протистоянні з найкращими командами Європи. Нам хочеться отримати задоволення від турніру. Ми знаємо це відчуття ще з того часу, коли два роки тому вийшли до півфіналу, тож хотіли б пережити його знову.
Ми розуміємо, що всі команди у групі дуже рівні за силами і кожна має однакові шанси дійти до півфіналу. Нам треба бути дуже впевненими, дуже сильними, вірити в себе, вірити в гравців і один в одного, щоб досягти бажаного. Тож насамперед ми маємо бути впевненими в собі.
— І відсунути результати на другий план?
— Саме так. Ми переконані: коли ми граємо добре, коли зберігаємо свою філософію та свій стиль гри, то досягаємо того, чого прагнемо.
— В чому полягає філософія вашої збірної?
— Ми хочемо грати у футбол. Ми хочемо домінувати на полі, хочемо володіти м’ячем і, перш за все, хочемо розвивати гравців.
— Ваш перший матч — проти Хорватії. У чому полягатиме виклик у цій грі?
— У нас було достатньо часу, щоб проаналізувати Хорватію. Ми знаємо, що це дуже сильна команда з чудовими гравцями атаки, тож ми маємо діяти дуже надійно в обороні, щоб контролювати гру. Сподіваюся, нам вдасться їх здивувати.
— Капітан вашої команди – Кирило Дігтяр. Як ви оцінете його лідерські якості?
— Так, звичайно ми відзначаємо лідерські якості Кирила. У нас є кілька хлопців, здатних бути лідерами в команді. Гадаю, у кожній фазі гри. У нас чудовий воротар, надійні захисники, двоє дуже сильних нападників — і кожен із них може стати лідером на полі.
— Що ви думаєте про збірну Сербії?
— Це дуже короткий турнір. Сербію ми теж уже проаналізували, але, гадаю, більше інформації отримаємо після їхнього першого матчу проти Італії. Тож рухатимемося крок за кроком і дізнаватимемося більше про нашого суперника.
— Які враження на вас справив Вельс?
— О, чесно кажучи, це чудова країна. Дорога сюди зайняла в нас близько години (прим. – до місця проведення пресконференції). Це прекрасна країна з дивовижною природою та дуже гостинними людьми, тож ми раді тут перебувати.
Два роки тому ми вже були у Великій Британії, у Північній Ірландії, тож нам уже знайома тутешня гостинність, і ми на власному досвіді відчули, які тут привітні люди й чудова країна.
Хотів би також сказати, що ми дуже пишаємося і вважаємо за честь бути тут і представляти свою країну, особливо в цей непростий час, коли в Україні триває війна. Для нас бути тут — велика честь.
Ми провели два тижні підготовки у Польщі, тож, гадаю, ми дуже добре готові, і всі гравці в строю.