Головний тренер збірної Аргентини Ліонель Скалоні відповів на запитання журналістів перед матчем третього туру чемпіонату світу проти команди Йорданії:
– Перше запитання: чи гратиме Ліонель Мессі? Другий: яким буде склад команди?
– Перш ніж відповісти, Енріке, я трохи буду серйозним. Дякую за те, що ви так сильно підтримуєте венесуельський народ (Венесуела переживає масштабну надзвичайну ситуацію, викликану потужними землетрусами – прим).
Чесно кажучи, я не можу повірити в те, що бачу на цих фотографіях. Дуже сумно, дуже. Загалом, я просто хочу міцно обійняти їх, бо вони справді переживають дуже важкі часи.
Сподіватимемося, що вся підтримка, яку вони можуть отримати, всі країни, які можуть простягнути руку допомоги, будуть прийняті з розкритими обіймами, і з нашого боку великі обійми всьому венесуельському народу.
Лео розпочне матч на лаві запасних. У мене вже підтверджений склад команди, але ми оголосимо про це завтра. Він гратиме. Швидше за все, вийде у другому таймі.
– На цьому чемпіонаті світу нам вдалося побачити зовсім різні підходи до футболу: хтось грає на контратаках, хтось робить ставку на атаки, хтось використовує тактичний футбол. Який у вас підхід?
– Ми розглядаємо різні способи побудови гри, які призводять до певного результату. Наприклад, ми граємо і з позиції сили і можемо використовувати контратаки.
Я не люблю радикально змінювати стиль гри. Зрештою, можна зробити деякі нюанси, щось додати, але радикально змінювати гру не можна, тому що це не наша суть.
Як завжди було у футболі, немає одного способу перемогти, і на цьому чемпіонаті світу ми бачимо, що є команди, які грають по-різному, і всі вони досягають результатів.
– Як вам керувати командою, коли конкуренція настільки висока, що є можливість вибрати будь-яких футболістів та поставити їх у стартовий склад?
– Ті хлопці, які гратимуть завтра, заслуговують на те, щоб вийти на поле. Вони є частиною збірної, частиною процесу, який ми будуємо. Величезна і вагома заслуга у всьому, що було зроблено, завдяки їм, завдяки цим хлопцям, які коли не грають, першими приходять на тренування.
Коли я маю можливість дати їм хвилини, я даю їх, бо вірю, що вони на це заслуговують. Вони чудові гравці, і моє бажання як тренера – щоб команда показала найкращу гру.
– Аргентина підходить до матчу третього туру групового етапу з усіма виконаними завданнями. Це ставить вас у порівняно вигідне становище чи ні?
– Коли ми граємо у цій футболці, немає значення, чи потрібні нам бали, чи ні. Нам треба перемагати у кожному матчі. Тож з цього погляду для мене нічого не змінюється. Ми знаходимося в тому ж становищі, що й в перший день чемпіонату, з нетерпінням очікуючи побачити хлопців та з тривогою аналізуючи суперника.
– З яким суперником ви хотіли б зустрітися далі?
– Говорити, кому б ми віддали перевагу, було б повною неповагою. Я хотів би, щоб чемпіонат світу закінчився завтра і щоб ми стали чемпіонами.
– Ви збираєтеся скористатися майбутнім матчем, щоб спробувати іншу тактичну систему?
– Так, якщо ми побачимо, що у нас виникнуть труднощі. Тому що іноді ця система означає, якщо ви граєте з чотирма захисниками, що вам потрібно рухатися інакше, ніж коли у вас є п’ять гравців в обороні.
– Як ви збираєтеся грати проти Йорданії, чи аналізували ви ігрову схему цієї збірної?
– Це хороша команда, яка програла Алжиру на останніх хвилинах, хоч і перемагала до того. Алжир перевернув гру двома стандартними положеннями, але до того моменту рахунок був рівним. Те саме з Австрією.
Це хороший суперник, ми зовсім не є самовпевненими, але маємо свою зброю. Ми спробуємо трохи змінити тактику порівняно з тим, що робили у минулому матчі, бо на поле вийдуть інші гравці.
Ми спробуємо контролювати м’яч та домінувати над суперником за рахунок володіння, необхідно протистояти їхнім контратакам, тому що у них дуже добре виходить грати з трьома нападниками; вони дуже швидкі.