Головний тренер збірної України U-19 Дмитро Михайленко розповів про підготовку до ЧЄ-2026, який відбудеться з 28 червня по 11 липня у Вельсі, а суперниками українців у групі B будуть Хорватія, Сербія та Італія.
– Робота розпочалася ще до зборів. Частина хлопців завершила змагальний період у травні, а в декого сезон тривав до червня. Тому гравці самі виявили бажання отримати індивідуальні програми підготовки. У плані фізичної готовності вони не були на нульовій позначці. Можливо, до м”яча за цей час ніхто й не торкався, але фізично хлопці підготували себе приблизно на 50%. Це дозволило нам за 10 днів збору привести всіх до спільного рівня готовності, донести нашу філософію гри та принципи її реалізації на полі.
Я знаю, що нас очікує і який рівень команд буде на турнірі. Якщо порівнювати збірну 2005–2006 років народження з нинішнім поколінням (2007–2008 р.н.), то, попри те, що ми є футбольною країною, знайти двох рівноцінних гравців на одну позицію непросто. Є окремі позиції, де хотілося б бачити серйознішу конкуренцію. Нам також допомагає велика група гравців 2008 року народження. Мені здається, що в нас є все необхідне, щоб бути в топ-4. У нас є лідери в кожній ланці, а багато гравців уже виступають на дорослому рівні. Це дуже важливий фактор.
Із попереднього складу в команді залишилися Дігтярь і Богданов, які добре пам”ятають турнір дворічної давності. Якщо порівнювати з тією командою, нинішня точно не стала слабшою. Усе в наших руках.