ФІФА планує внести зміни щодо післяматчевої серії пенальті.
ФІФА планує змінити жеребкування перед післяматчевими серіями пенальті, повідомляє The Times.
Згідно з регламентом Міжнародної ради футбольних асоціації, наразі головний арбітр повинен підкинути монетку для того, щоб визначити, хто першим битиме у серії пенальті, а потім, щоб визначити, у які ворота пробиватимуться 11-метрові. Проте ФІФА вважає цю систему занадто складною та готує певні зміни.
Федерація прагне, щоб під час цієї процедури суддя лише один раз підкидав монетку. Перед переможцем постане вибір – право першого удару чи ворота. Це питання вже обговорили з IFAB. Очікується, що рішення щодо цього нововведення буде ухвалене до раунду плей-офф ЧС, де вперше його і застосуються.
Нагадаємо, що плей-офф ЧС-2026 розпочнеться у неділю, 28 червня, з 1/16 фіналу турніру. Вирішальний матч Мундіалю відбудеться 19 липня на Мет-Лайф Стедіум у Іст-Резерфорді (штат Нью-Джерсі, США).