У Брюсселі триває дводенний саміт лідерів ЄС, на якому, як очікувалося, глави держав та урядів Європейського Союзу мали надати Україні статус кандидата на членство.

Саміт розпочався із двогодинним запізненням, однак у результаті за надання статусу проголосували усі глави країн Євросоюзу.

Також такий статус отримала і Молдова.

Через вторгнення РФ Україна безпрецедентно швидко перейшла від подання заявки на членство до ЄС до рекомендації Єврокомісії надати Києву статус кандидата у члени Євросоюзу.

Нагадаємо, що Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.

17 червня Єврокомісія під керівництвом Урсули фон дер Ляйєн рекомендувала надати такий статус Україні та Молдові, тоді як ситуацію та реформи в Грузії визнали для цього недостатніми. Проте остаточне рішення мають ухвалити саме лідери 27 країн ЄС, що й відбулося сьогодні.

Проте, слід зазначити, що статус кандидата в члени ЄС став лише черговим, хоч і вкрай важливим кроком для України на шляху до Євросоюзу. Далі Україні, ймовірно, знадобляться роки реформ для повної відповідності критеріям Брюсселя.