Головному тренеру «Динамо» Мірчі Луческу досі згадують його період роботи біля керма збірної Румунії, хоча залишив він її понад 35 років тому.

Мірча Луческу очолив збірну Румунії у листопаді 1981 року та пробув біля керма головної команди своєї країни до жовтня 1986 року.

Румунський тренер Іоан Сдробіш вважає, що Мірча Луческу, будучи тренером збірної Румунії в далекому 1985 році, отримав хабар за програний румунами матч відбору на ЧС-1986 Північної Ірландії (0:1).

Через цю поразку Румунія посіла третє місце у групі і не поїхала на чемпіонат світу.

«Я не хочу вимовляти його ім’я, за всієї поваги до того, що він зробив в Україні та Туреччині, але він взяв гроші. Тому що він любить великі гроші. Нехай живе із ними до ста років».

Коли ведучий телепередачі нагадав Сдробішу про те, що збірна Румунії під керівництвом Луческу у 1983 році у матчі відбору на Євро-1984 обіграла чинних чемпіонів світу – італійців (1:0), він все одно повернувся до поєдинку 1985 року.

«Йому потрібно було зіграти 0:0 з Північною Ірландією, а він програв 0:1», – заявив Сдробіш в інтерв’ю GSP Live.

Сдробіш добре відомий своєю роботою з молоддю, тому він і отримав прізвисько – «Батько». Як тренер він працював у таких командах як Університатя Клуж, Оцелул та ряд інших клубів.

Зазначимо, під керівництвом Луческу румуни виграли відбірну групу на ЧЄ-1984, завдяки цьому збірна Румунії вперше у своїй історії потрапила до фінальної частини Євро.

З літа 2020 Луческу є головним тренером київського Динамо.