Відбувся матч 3-го туру групової стадії чемпіонату Європи U-19 між збірними України та Італії.

Чемпіонат Європи U-19. Група А.

Україна U-19 – Італія U-19 – 3:2

Голи: Синчук (7), Кревсун (54), Пономаренко (75, пенальті) – Ебоне (34), Романо (52)

Попередження: Ващенко (33), Пономаренко (42), Михавко (49), Маткевич (90) – Корраді (32)

Вилучення: Коррадія (73, друге попередження)

Україна U-19: Крапивцов, Михавко, Єрмачков, Мельниченко, Гусєв, Ващенко (Обынайя, 88), Маткевич, Гаджиєв (Цуканов, 92), Кревсун, Синчук (Тутеров, 88), Пономаренко

Запас: Бакус, Дрозд, Дігтяр, Огарков, Обінайя, К.Шевченко, Тутеров, Богданов, Цуканов

Італія U-19: Магро, Паньюкко, К’яродія (Мане, 64), Корраді, Маньї, Ді Манджо (Манніні, 46), Хардер (Ліпані, 69), Романо, Ангеле (Пафунді, 69), Сіа (Бартезагі, 75), Ебоне

Запас: Марін, Камарда, Чаммальїкелла, Дзеролі

Арбітр: Васіліс Фотіас (Греція)

Стадіон «Інвер Парк» (Ларн, Північна Ірландія)

У вирішальному матчі групового турніру юнацького Євро-2024 Україна грала з Італією.

Загалом Італія виглядала сильнішою у цій грі, але українці проявили залізний характер.

Рахунок відкрив Геннадій Синчук на 7-й хвилині, майстерно перекинувши воротаря італійців. Італійці в середині першого тайму зрівняли результат, розігравши штрафний поблизу воріт Крапивцова, гол забив Томмазо Ебоне. На 52-й хвилині Марко Романо вивів італійців вперед, але відразу Данило Кревсун зробив рахунок 2:2.

Вирішальний момент настав на 75-й хвилині. Крістіан Корраді сфолив на Матвії Пономаренко у штрафному майданчику Скуадри Адзурри і рефері Фотіас призначив пенальті. Корраді був вилучений за другу жовту картку, а Пономаренко впевнено реалізував одинадцятиметровий та вивів Україну до півфіналу Євро-2024.

У паралельному матчі Норвегія перемогла Північну Ірландію (2:0), але цей результат не мав значення, оскільки Україна перемогла Італію.

У півфіналі Євро-2024 U-19 Україна зіграє з Францією чи Іспанією, які визначать свої місця у групі B 22 липня.