Чемпіонат Європи-2024 Група A, перший тур
 19 червня, 22:00. “Кельнський стадіон” (Кельн)
Головний арбітр: Іван Кружляк (Словаччина)
Пряма трансляція: Megogo Футбол 1

Новини Шотландії

Найбільше у матчі першого туру між Німеччиною і Шотландією зі сторони саме “тартанових” у позитивному світлі запамʼяталися лише вболівальники. Вони потужно відривалися до, під час і після матчу. Не зважаючи на результат. Традиційні кілти можна було побачити у Мюнхені впритул до вчорашнього дня. Тепер час зустрічати їх Кельну.

А ось про позитив у грі шотландців говорити не варто. Бо його і не було. Багато хто критикував Реброва і збірну України за “боязкий і оборонний” футбол у товарняку з німцями. Шотландці “прекрасно” продемонстрували що буде, якщо через власні атаки відкрити зони підопічним Нагельсманна. У підсумку: за 90 хвилин жодного удару в сторону чужих воріт, та й навіть гол у ворота Нойєра забив Рюдігер.

Проти Швейцарії шотландцям вистачить і нічиєї для продовження боротьби за вихід в плей-оф. Але знову доведеться боротися з атакувальним суперником, котрий ще й на контратаках може розірвати. Чергове важке завдання, для якого треба зробити ґрунтовну роботу над помилками пану Кларку.

Кадри шотландців

Наприкінці першого тайму минулого туру Раян Портеус стрибнув у жорсткий підкат проти Гюндогана. За цю дію захисник “Вотфорда” отримав два матчі дискваліфікації, тож груповий етап він буде додивлятися з трибун. Це єдина втрата Кларка – решта команди в строю.

Новини Швейцарії

Вболівальники “наті” також відзначилися. Ба більше, навіть запустили тренд. Один із фанатів на трибуні стадіону у Кельні демонстрував плакат з надписом: “Фондю краще, ніж гуляш”. Як показує результат, він виявився правим. Потім флешмоб перебрали поляки (ковбаса проти Гауди) і австрійці (шніцель проти багета).

Швейцарці провели практично весь матч проти угорців на високому темпі з відчутною перевагою. Лише 15 хвилин “мадяри” контролювали гру. Тому і результат 3:1 закономірний. Після жеребу прогнозувалося, що саме це був матч за друге місце в групі. Але “наті” вдалося перемогти не такими вже і великими силами.

Мінімум нічия сьогодні практично гарантує швейцарцям плей-оф. Але їм краще перемагати, адже попереду буде Німеччина. Навряд чи хочеться Якіну і його команді постійно слідкувати за перебігом паралельного матчу під час третього туру, коли можна цілком все оформити у другому.

Кадри швейцарців

Деніс Закарія попередню гру пропустив, власне як і увесь відрізок з 28 квітня. До нього в лазареті приєднався Стівен Цубер. Він травмувався у товариському матчі проти Австрії. Такі дві втрати у Якіна.