Помічник головного тренера “Карпат” Володимир Єзерський поділився очікуваннями від виступів збірної України U-23 на Олімпійських іграх-2024.

– Участь в Олімпійських Іграх – це знаменна подія для України, для її футбольної історії. Все-таки вперше наша команда виборола право через чемпіонат Європи пробитися на Олімпіаду. Усі ми прекрасно усвідомлюємо значущість цього досягнення. Я впевнений, що кожен із футболістів хоче взяти участь в Олімпійських Іграх. Переконаний, що за належного підходу до цього питання і за якісної підготовки наша команда може досягти не просто виходу з групи, а значно більшого.

Вважаю, що тренерському штабу та УАФ колегіально потрібно зробити так, щоб тих гравців, які відповідають рівню олімпійської збірної та яких хоче бачити Руслан Ротань і його асистенти, у їхніх клубах відпустили. Звісно, у цьому питанні буде непросто, адже є національний чемпіонат і певні завдання щодо виступу в ньому в кожного з його учасників. Однак я все ж сподіваюся, що всі представники наших клубів максимально переймуться розумінням того, що відбувається. Це історичний момент, знакова подія.

Тому мало вірю в те, що знайдуться люди, які житимуть інтересами своїх команд, а не олімпійської збірної та України. Упевнений, що таких не буде, а тренери клубів УПЛ захочуть, щоб їхні представники представляли нашу державу на Олімпіаді. Це такий спортивний форум, який не забувається і, можливо, буває раз у житті. Особисто я пам’ятаю, коли 1988 року проводилися Олімпійські Ігри в Сеулі, збірна СРСР завоювала там чемпіонське звання. Я тоді дивився матчі з величезним інтересом. Про це пам’ятають усі досі – і самі збірники, і тренери, і футбольні функціонери, і вболівальники. І хоча це був Радянський Союз, це вже історія …

– На що може розраховувати олімпійська збірна України?

– У нас є всі можливості, щоб наша команда на чолі з Русланом Ротанем гідно зіграла на Іграх. У нього є досвід, зароблений, зокрема й на чемпіонаті Європи минулого року. Тепер треба тільки добре підготуватися і, знову ж таки, щоб клуби пішли назустріч. Кожен тренер має не думати про якісь власні амбіції, а консолідуватися навколо інтересів як національної, молодіжної, так і олімпійської збірних. Повторюся: це дуже відповідальна справа для нашої країни. Тим паче, в такий важкий час.

Що ж стосується футболістів, то в кар’єрі кожного з них сам факт участі в Олімпіаді дорогого коштує. А якщо, дай Боже, ще й досягти якогось результату, то й поготів. Це вже історичний момент – як для гравців, так і для нашої збірної. Своєю відданою роботою хлопці заслужили право бути на Олімпіаді. Вони пройшли для цього непростий шлях.

– Попрацювавши з Ротанем і знаючи його погляди, як вважаєте: з якого кола кандидатів він обиратиме до свого складу трьох гравців старшого віку?

– Це будуть ті футболісти, які відповідають його баченню футболу та моделі гри. Чи можуть ними бути гравці національної збірної? Так, можуть – чому ж ні? Якщо на ту чи іншу позицію потрібне буде підсилення і футболіст за своїми якостями влаштовує тренерський штаб, то такий обов’язково буде залучений в олімпійську команду, – сказав Єзерський.