Categories: УПЛ

Гендиректор Кривбасу: В усіх чемпіонатах Європи є U-21, це тільки у нас немає

Володимир Баєнко розповів про позицію клубів УПЛ щодо ідеї повернення чемпіонату U-21, яку озвучив Сергій Ребров на попередньому конгресі УАФ.

“Ми були ініціаторами повернення чемпіонату U-21 ще минулого року та зараз взимку на зібранні представників УПЛ теж. За це виступали ми, Ворскла, Динамо, але з 16 клубів менш ніж вісім підтримали цю ідею”.

“Якщо зараз Сергій Ребров буде висувати цю пропозицію, ми обов’язково її підтримаємо. Ми за розвиток українського футболу, за розвиток молодих українських футболістів. Хочемо, щоб і U-19 було, і жіночий футбол. Навіть пропонували перший-другий рік робити не обов’язковим за регламентом, тобто за бажанням клубів. Якщо не хочеш – можеш не тримати команду U-21.

Але, наприклад, багато клубів зробили собі вже другі команди – і Рух, і Полісся думає, і ЛНЗ, як я розумію. Багато хто вирішив, що друга команда у другій лізі – це краще. Ми ж розуміємо, що це повинна бути одна структура. Друга ліга – це трішки інше, все одно потрібно, щоб було U-21. Або U-23 – немає різниці.

Ми зіштовхнулися з тим, що є гравці 2003 року народження, які вже не мають права грати в U-19, але вони ще не дотягують до рівня першої команди, яка бореться за потрапляння в єврокубки. Вони трішки пізніше дійдуть, але повинні отримувати ігрову практику для того, щоб прогресувати.

Якщо чемпіонат U-21 буде конкурентним та цікавим, то дуже багато гравців з’являться. У нашій країні раніше був такий досвід, все працювало. Були футболісти – Судаков, Мудрик, вони грали в дублі, а потім ставали сильнішими.

У всіх країнах Європи є U-21, U-23. Коли я стажувався в Іспанії, то у Валенсії за U-23 могли грати футболісти 25-26 років. В усіх чемпіонатах Європи є U-21, це тільки у нас немає, ми його різко прибрали.

В Україні війна, виїхало багато дітей, прибрали ще і U-21 – і багато футболістів загубилося. Через 2-3 роки ми відчуємо те, що наробили, коли у нас буде велика прірва: будуть дуже молоді футболісти, або дуже досвідчені. А середній вік випаде. Вже зараз клуби зіткнулися з цими проблемами”, – сказав Баєнко.

Сапотюк Юрій

Recent Posts

Екс-півзахисник Олександрії розповів, що найбільше вплинуло на виліт команди з УПЛ

Колишній півзахисник "Олександрії" Артем Козак прокоментував виліт команди з УПЛ.Читати далі

6 години ago

Екс-гравець Шахтаря покинув Епіцентр – клуб не продовжив з ним контракт

Форвард Андрій Борячук залишив колектив з Кам'янця-Подільського.Читати далі

6 години ago

ЧС-2026. Іспанія впевнено розгромила Саудівську Аравію

Іспанія після невдалого старту на ЧС в другому турі в Атланті на стадіоні "Мерседес-Бенц" протистояла…

8 години ago

Джерело: Мбаппе рішуче налаштований перемогти на ЧС-2026

Нападник збірної Франції Кіліан Мбаппе дуже серйозно відноситься до результатів національної команди на ЧС-2026.Читати далі

10 години ago

Гендиректор ЛНЗ: Кращі футбольні менеджери в Україні? Палкін та Красніков

Генеральний директор ЛНЗ Василь Каюк висловився щодо кращих менеджерів в українському футболі.Читати далі

10 години ago

Артем Козак розповів, чому перейшов до Епіцентру і чому не поїхав з України

Новачок Епіцентру (Кам'янець-Подільський) Артем Козак розповів, чи були у нього варіанти продовжити кар'єру в інших…

10 години ago