Categories: Єврокубки

Сергій Ященко: Гравці Шахтаря боялися Порту, а з Ракіцьким – взагалі помилилися

“Шахтар” поступився “Порту” в заключному поєдинку групового етапу Ліги чемпіонів з рахунком 3:5, втратив можливість пробитися в плей-оф турніру, і весною продовжить виступи в Лізі Європи.

Оцінити гру команд у результативному і емоційному матчі Footboom попросив легендарного екс-захисника “гірників”, українського тренера Сергія Ященка.

– Психологічно “Шахтар” не був готовим до цієї зустрічі, – зазначив Ященко. – Було помітно, що “гірники” бояться суперника. “Шахтар” намагався збивати темп з самого початку, але відсутність потрібного настрою, на відміну від “Порту”, знижувала уважність і призводила до відчутних помилок. “Порту”, граючи вдома, був рішуче налаштований на перемогу, без будь-яких думок про нічию.

Не виключено, що якби “Шахтар” влаштовувала нічия, і можна було б грати на 0:0, то цей результат вдалося б втримати. А коли треба йти вперед, та ще й з таким суперником, як “Порту”, завжди є ризик пропустити багато і програти з великим рахунком. “Порту” після кожного забитого м’яча отримував додаткові натхнення і сили.

– Стартовий склад “Шахтаря” вас не здивував?

– Абсолютно. А що, є у “гірників” більш сильні виконавці, ніж ті, що вийшли з перших хвилин? Тренер краще знає стан і настрій своїх підлеглих, і формує склад. З урахуванням суперника, звичайно…

– Тоді, спитаю більш конкретно: як вам гра Ракіцького, якого, напевно, небагато хто чекав у “старті”?

– На мою думку, його запрошення в нинішній “Шахтар” – помилка. Це вже не той Ракіцький, що був раніше. Але, якщо потрібно було тільки його присутність – не знаю… Дуже помітно, що у нього вже погана координація і швидкість. Звісно, всі ветерани, і Ракіцький не виключення, володіють хорошим пасом і баченням поля, однак в матчах найвищого рівня потрібна якісна реакція і боротьба.

– “Шахтар” практикує футбол з перепасовкою у своєму штрафному майданчику, через воротаря. Але помітно, що це надто ризиковано. Як вам такий стиль?

– Це нові тенденції у футболі, коли голкіпер стає ще одним польовим гравцем, фактично – захисником. В такому стилі саме через воротарів намагаються розпочати несподівану для суперника контратаку. Однак, в цьому матчі “Порту” дуже добре пресингував. “Гірникам”, можливо, потрібно було швидше зробити висновки і зменшити контроль м’яча. З під цього пресингу “Шахтар” іноді виходив непогано, але це було рідко. Для такого стилю “гірникам” не вистачає індивідуальної майстерності. “Порту” в обороні теж помилявся, і пропустив тричі під тиском “Шахтаря”, але ставалося це, коли господарі поля розслаблялися.

– Якби у “гірників” була б більш майстерна і мобільна захисна ланка, цей “Порту” можна було б здолати?

– Напевно, однак, факт в іншому – погляньте на турнірну таблицю, на те, скільки “Шахтар” пропускає. До того ж, оборона – це не тільки дії захисників…

– Різнику можна пред’явити претензії за пропущені м’ячі?

– В жодному разі. Навпаки, в багатьох моментах він врятував “Шахтар” від майже стовідсоткових голів. Оборона “Шахтаря”, на жаль, давала суперникам простір і можливість бити із зручних позицій.

– Чия гра у складі “гірників” вам сподобалась, і хто провалив цей матч?

– Найгіршим був Матвієнко, який зовсім випав з гри – з першої і до останньої хвилини. А щодо тих, хто сподобався… На своєму рівні зіграв Сікан, непогано діяв Зубков. Однак, все рівно – це не найкращий їх поєдинок.

– Оцініть виступ “Шахтаря” в цьому розіграші Ліги чемпіонів…

– Враховуючи той факт, що у складі команди було багато молодих виконавців, поставлю “гірникам” четвірку за п’ятибальною системою. Все ж таки з “Барселоною” й “Антверпеном” добре зіграли, дев’ять балів змогли здобути, і до останнього зберігали шанс на вихід в плей-оф.

– На що “Шахтар” може розраховувати в Лізі Європи?

– Слабких суперників там точно не буде. В плей-оф Ліги Європи вийдуть команди, які майже нічим не поступаються учасникам Ліги чемпіонів. Звісно, “Шахтарю” потрібно підсилити і оборону, і атаку. Попереду потрібен більш креативний форвард. А щодо захисту, то про Ракіцького я вже сказав, але й Степаненку необхідно об’єктивно себе оцінити. Вік вже позначається негативно на його грі. Тому, Тарасу треба, або прибавляти, і бути, як, приміром, Пепе у “Порту”, або поступитися місцем молоді. Взимку Степаненко доведеться щось вирішити.

В цілому, багато чого буде залежати від тренерського аналізу ситуації в “Шахтарі”, від якісного і детального розбору помилок, і правильного висновку щодо підсилення. Весною все побачимо.

Максимович Назар

Recent Posts

Визначено найкращого гравця матчу Іспанія – Саудівська Аравія

Стало відомо, хто став найкращим гравцем матчу Іспанія – Саудівська Аравія на ЧС-2026. Читати далі

1 хв. ago

Себастьян Беккасесе :Можливо, мені не вдалося увійти в серця еквадорців, але я продовжуватиму намагатися

Головний тренер збірної Еквадору Себастьян Беккасесе поділився емоціями після провального матчу проти Кюрасао в другому турі чемпіонату…

7 хв. ago

Марсело Б’єлса розкритикував новий формат матчів на ЧС-2026

Головний тренер збірної Уругваю Марсело Б’єлса публічно виступив проти впровадження обов’язкових зупинок для охолодження на…

10 хв. ago

Дік Адвокат: Після 1:7 люди все одно святкували, сьогодні команда повернула цей борг

Головний тренер збірної Кюрасао Дік Адвокат поділився емоції після історичного матчу на чемпіонаті світу 2026 проти Еквадору.Читати…

13 хв. ago

ФІФА назвала найкращого гравця матчу ЧС-2026 між збірними Бельгії та Ірану

Голкіпера збірної Ірану Аліреза Бейранванда визнано найкращим гравцем матчу з Бельгією (0:0) у другому турі групи G чемпіонату світу-2026…

16 хв. ago

Тренер Кабо-Верде: Ми повинні бути задоволені тим, чого досягли сьогодні

Тренер збірної Кабо-Верде Бубішта оцінив нічию з Уругваєм (2:2) у 2-му турі ЧС-2026.Читати далі

23 хв. ago